Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Kurmenē tiekas mazie teātra spēlētāji

26. aprīļa rītā Kurmenes tautas nama telpas jau septīto gadu piepildīja skolu teātra festivāla „Mazie spēlmaņi” dalībnieki no Misas, Stelpes, Vecumniekiem, Skaistkalnes, kā arī Mazzalves.

Bija ieradušies gan zaķi, gan lāči, gan citi zvēri, pat raganas bija atlidojušas uz savām slotām. Kopumā sarīkojumā piedalījās 5 teātra trupas. Mazie teātra spēlētāji bija ieradušies, lai pārbaudītu savus spēkus, kā arī novērtētu kā uzstājās citi, iespējams, lai ņemtu piemēru no citiem, iemācītos kaut ko jaunu.

 MG 6008

Kurš gan nezin Rūdolfa Blaumaņa pasaku „Mazie velniņi”? Sarīkojumu vadīja abu velniņu māmiņa Gunta Drezova, savukārt izrāžu starplaikos visus izklaidēja paši velniņi -  Varis , kurš var visu - gan skriet, gan dejot, un Daris, kurš visu laiku domā. Viņi ikvienam lika gan izkustēties, gan līdzi dziedāt, gan atjautīgas mīklas minēt.

Kurmenes tautas nama vadītāja Sarmīte Ķīse novēlēja sirsnīgu kopā būšanu, kā arī „lai ikkatram teātra mīlestība ir sirdīs līdz pat sirmam vecumam”.

 MG 5827

Teātra izrādes vērtēja objektīva žūrija: Kurmenes tautas nama vadītāja Sarmīte Ķīse, mūzikas pedagoģe un amatierteātra „Kurmene” dalībniece Daiga Sila, režisors un vienkārši teatrāli izteiksmīgs cilvēks Ingus Pavinkšnis, kā arī atpūtas vietas „Lutauši” īpašniece Andžela Briča.

Visiem kopīgi izsaucot saukli „Mēs mīlam teātri”, tika atklāts skolu teātra festivāls.

Festivālu atklāja Stelpes pamatskolas aktieri ar V. Singajevskas un V. Eglīša lugu „Pauks un Šmauks”. Stelpes pamatskolas teātra pulciņš „Stelpēni” ieguva nomināciju „Dziesmotākā izrāde”. Žūrija mazajiem aktieriem novēlēja nebaidīties dziedāt, darīt to vēl drošāk un pārliecinošāk, jo 21. gs. teātris iet roku rokā ar vokālo mākslu. Tika izvēlēti arī labākie pirmā un otrā plāna tēlotāji. No Stelpes mazajiem spēlmaņiem nomināciju „Labākais aktieris 2019” ieguva Karlīna Gruževska par Šmauka lomas atveidošanu un Ronda Kviešone par Pauka lomas atveidošanu.

Vecumnieku vidusskolas teātra pulciņš „Ziķeri” rādīja I. Šteinbergas lugu „Lielā iepirkšanās”. „Ziķeri” ieguva nomināciju „Dzejiskākā un enerģiskākā izrāde”. No Vecumnieku teātra pulciņa nomināciju „Labākais aktieris 2019” ieguva Renāte Štelfa par zaķēna Janča atveidošanu, bet Edgars Kļaviņš par lāča Mikusa atveidošanu. Kā arī „Ziķeri” ieguva vienu no balvām - dāvanu karti laivu braucienam Lutaušos.

Skaistkalnes vidusskolas teātra pulciņš bija sagatavojis uzvedumu pēc M. Timmas lugas „Princeses Aizmirstītes valsts” motīviem, par ko ieguva nomināciju „Pasaku tēliem bagātākā izrāde”. Loreta Kāpiņa ieguva nomināciju „Labākais aktieris 2019” atveidojot Sarkangalvītes lomu, bet Tomass Spoģis par Anta lomu. Arī Skaitkalnes teātra pulciņš ieguva vienu no balvām –Ērberģes muižas apmeklējumu.

Misas vidusskolas teātra pulciņš  piedāvāja I. Šteinbergas lugu „Avotiņš cibā”, iegūstot  nomināciju „Sirsnīgākā izrāde”. Evelīna Nikola Nurahanova ieguva nomināciju „Labākais aktieris 2019” atveidojot vecmāmiņas lomu, savukārt Kristers Ivanovs par skopā saimnieka tēlu.

Mazzalves „Ozolēni” demonstrēja iestudēto A. Grīnieces lugu „Raganiņu klapatas” un ieguva nomināciju „Ugunīgi draiskākā izrāde”. Aktrise Zanda Zariņa ieguva nomināciju „Labākais aktieris 2019” atveidojot Amālijas lomu, bet Amanda Lokesa atveidojot Žozefīnes lomu. Mazzalves mazie teātra spēlētāji arī ieguva vienu no balvām - Ausekļu dzirnavu apmeklējumu.

Novada uzņēmēji tiek aicināti atbalstīt mazos spēlmaņus par ieguldīto darbu un iepriecināt ar kādu nelielu balviņu nākošgad.

Žūrijas loceklis I. Pavinkšnis bija patīkami pārsteigts un atzina: „Bija liels prieks, ka jūs ar tādu entuziasmu un atdevi bijāt iesaistījušies savu lomu iestudēšanā. Jūs vairs neesat mazi spēlmaņi, bet nu jau krietni lieli spēlmaņi!”

 MG 5796

Foto galerija pieejama šeit: https://vecumnieki.lv/novads-foto-video-galerija/1712-kurmene-tiekas-mazie-teatra-speletaji

Alise Dreimane,
"Vecumnieku Novada Ziņas" redaktore

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933