Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Skolēnu dziesmu un deju svētkos “Pavasaris Šēnbergā” liels dalībnieku skaits

Tradicionālie skolēnu dziesmu un deju svētki “Pavasaris Šēnbergā” norisinājās 8. maijā. Arī šogad, tāpat kā pērn, laiks priecēja ikvienu – estrāde saules apspīdēta, taču gaisā virmoja ievas ziedu smarža. Ciemiņi bija kuplā pulkā, apmēram 250 dalībnieku no Biržu pamatskolas, Radvilišķu skolas, Berzu proģimnāzijas Lietuvā, Īslīces, Stelpes un Valles pamatskolām, Vecumnieku, Garkalnes un Iecavas vidusskolām. Jaunie dejotāji un dziedātāji atdzīvināja Skaistkalnes estrādi, nu tā ir iedejota un iedziedāta, tāpēc varam sākt gaidīt nākamos dančus un koncertus!

Pirms koncerta dalībniekus priecēja kopējais gājiens, kas vijās no Skaistkalnes vidusskolas gar Skaistkalnes tautas namu, augšup kalnā līdz estrādei. Katra skola bija padomājusi kā sevi prezentēs ar saviem tērpiem, karogiem un saukļiem. Arī skatītāji gan iesaistījās gājienā, gan vēroja no malas, jo tajā bija kas brīnumains, kopības sajūta, rotaļīgums un liela jauda.

IMG 1853

Pasākumu atklāja Skaistkalnes vidusskolas direktore Svetlana Vāverniece minot, ka ar katru gadu ir aiz vien vairāk dalībnieku, kas piedalās tradicionālajā pasākumā un nākošgad apritēs 20 gadi kopš šo svētku esamības, kas nu jau ir izveidojies kā Skaistkalnes logo ar ko var lepoties viss Vecumnieku novads.  “Sanāciet, sadziediet un sadancojiet!” Dalībniekus iedrošina S. Vāverniece.

IMG 1980

Tradicionāli ir ne tikai paši svētki, bet arī viss to scenārijs, tas katru gadu ir jaunā tematikā, ir bijuši dažādi stāsti gan par “Buratino”, gan par “Pelnrušķīti”, gan citiem varoņiem, pērn akcents tika likts uz latviešu tautas dziesmām, taču šogad tematika vijās ap “Zaķīša pirtiņu”, kur tika izspēlētas dažādas ainiņas, galvenajās lomās iejutās skolotājs un teātra entuziasts Ingus Pavinkšķis, viņš attēloja zaķu tēvu, gadu no gada tieši I. Pavinkšķis ir tas kurš palīdz veidot scenāriju daloties ar savām idejām. Zaķu māti attēloja Elīna Lapsa, taču zaķubērnus Skaistkalnes vidusskolas skolēni Linda Valaškeviča, Beāte Kāpiņa, Ramona Vilčinska. Annija Krēgere, Linna Romaņenkova, Egita Kļaviņa. Jāmin, ka vislielāko darbu scenārija tapšanā iegulda Skaistkalnes vidusskolas skolotāja Lolita Silakaktiņa. Šo svētku tapšana parasti ir komandas darbs, jo, lai tie izdotos krāšņi un kvalitatīvi daudziem ir jāpieliek savas zināšanas skaņošanā, rokdarbos un daudzās citās jomās.

IMG 2091

Bērnu priekšnesumi bija tik dažādi, tie dejoja viens par otru skaistāk, viens par otru cītīgāk. Arī izpildītās dziesmas spēja skatītājus uzmundrināt un likt tām dziedāt līdz. Koncerta noslēgumā S. Vāverniece pateicās gan ciemiņiem, gan visiem, kas palīdzēja šim pasākuma tapt.

Foto galerija pieejama šeit: http://ejuz.lv/or7 

Alise Barkauska,
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933