Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Novada amatierteātru izrādes novērtētas skatē

Nedēļas nogalē Misas tautas namā varēja baudīt Vecumnieku novada amatierteātru sešus daudzveidīgus iestudējumus, kurus vērtēja žūrija. Šogad vērtēja un ieteikumus sniedza režisori Zigrīda Ezeriņa un Ģirts Sils.

Arī pirms diviem gadiem Z. Ezeriņa novada amatierteātru skatē bija kā žūrijas pārstāve un atklāja, ka šajā reizē redzētais priecē, jo jūtama izaugsme un attīstība.

Pēc šajās dienās piedzīvotā, žūrijas pārstāvji atzina, ka amatierteātru režisori bija atvērti ieteikumiem un uzklausīja dotos padomus. Ģ. Sils atklāja, ka pirmo reizi sastapies ar to, ka amatierteātra režisors arī spēlē savā izrādē. Pārstāvja ieteikums - lai režisori pieaicina kādu profesionāli no malas, kurš novērtētu skatuves darbu kopumā. Žūrija atzina, ka viņus pārsteidza aktieru degsme un talanti. Režisors Ģirts Sils īpaši atzīmēja amatierteātru “Bārbelīši” un “Kurmene” režisora Ingusa Pavinkšna veikumu, atklājot, ka pirmo reizi sastapies arī ar gadījumu, ka nevis profesionāls režisors, bet talantīgs cilvēks spēj izveidot fantastiskas izrādes. “Patiesībā tā ir viņa degošā sirds, bezgala lielā mīlestība uz teātri,” secināja režisore Z. Ezeriņa.

Kurmenes tautas nama amatierteātra “Kurmene” izrādes “Mazā raganiņa” (autors O. Preislers), režisors Ingus Pavinkšnis, saņēma augstāko pakāpi, līdz ar to, tiek izvirzīts dalībai konkursa otrajā reģionālajā kārtā. Žūrijas pārstāvji pauda sajūsmu par muzikālo bērnu izrādi, par dziedātajām dziesmām, skatuves iekārtojumu un režisora veikumu.

DSC 0001 Medium

Šajā reizē tituls “Labākā sievietes loma” tika piešķirts Vecumnieku tautas nama amatierteātra režisorei - aktrisei Vēsmai Petruševicai, par smagu monologa izspēli A. Niedzviedža lugā “Es Tevi negribēju”. Žūrijas pārstāvji atzina, ka sarežģītie monologi tika lieliski izspēlēti.

 MG 2418 Medium

Žūrijas vērtējums Vecumnieku novada amatierteātra skatē:

Kurmenes tautas nama amatierteātris “Kurmene” ar O. Preislera izrādi “Mazā raganiņa”, režisors I. Pavinkšnis ieguva augstāko pakāpi, saņemot 45,5 punktus. Par labākajiem lomu atveidotājiem tika atzīti Loreta Kāpiņa (mazā raganiņa), Sandijs Siliņš (Maroni tirgotājs, Zeps, Lētais Jākobs), Ingus Pavinkšnis (krauklis Abrakss).

Bārbeles tautas nama amatierteātris “Bārbelīši” ar Ā. Alunāna lugu “Mūsu pokāls”, režisors I. Pavinkšnis ieguva I pakāpi, saņemot 40 punktus. Par labākajiem lomu atveidotājiem atzīti Uldis Mantons(Jēkabsons, deputāts) un Gints Lācis(Fricis Šteinbahs, students).Misas tautas nama teātris “MIStērijA” ar R. Missūnes izrādi “Rekets sieviešu gaumē”, režisore Sandra Vēvere, ieguva I pakāpi, saņemot 40 punktus. Par labākajām lomu atveidotājām atzītas Laura Avota (Anita) un Jana Diena (uzņēmēja Vilma).

Vecumnieku tautas nama amatierteātris “Vecmuiža” ar A. Niedzviedža lugu “Es Tevi negribēju”, režisore Vēsma Petruševica, ieguva II pakāpi, saņemot 36 punktus. Par labākajām lomu atveidotājām atzītas Aija Vītola (Anete) un Vēsma Petruševica(Keta).

Valles saieta nama amatierteātris ar A. Niedzviedža izrādi “Meklēju omi opim”, režisore Aija Skosa, ieguva II pakāpi, saņemot 35 punktus. Par labākajiem lomu atveidotājiem atzīti Lolita Griškeviča (Ieviņa), Lūcija Ribakova(Maiga) un Arvīds Zvirbulis (Brunis).

Stelpes amatierteātris “Re, mēs te” ar A. Ūdra izrādi “Psihotropais nams”, režisore Māra Lagzdiņa, ieguva III pakāpi, saņemot 30 punktus. Par labāko lomu atveidotāju atzīta Dagmāra Venclova (Laila Purgaile).

Vecumnieku novada amatierteātru skate katru gadu tiek organizēta, lai veicinātu māksliniecisko izaugsmi un kvalitatīvu attīstību, izvērtētu iestudējumu kvalitāti, nodrošinātu un popularizētu nepārtrauktu amatierteātru darbību, rosinātu un aktivizētu kolektīvu un režisoru savstarpējo sadarbību un informācijas apmaiņu. Amatierteātru skate tiek rīkota atbilstoši Latvijas Nacionālā kultūras centra noteiktām prasībam, lai izvērtētu amatierteātra kvalitāti un labākos amatierteātru iestudējumus izvirzītu dalībai konkursa otrajā reģionālajā kārtā.

 

Ieva Pankrate,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933