Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Novada Dziesmu un deju svētki apvieno tradicionālo ar mūsdienīgo

Jūnijs Vecumnieku novadā sākās ar lieliem - dziesmām un dejām piepildītiem svētkiem – 6. Vecumnieku novada Dziesmu un deju svētkiem.

6. Vecumnieku novada Dziesmu un deju svētki pulcēja ap 600 Vecumnieku novada amatiermākslas un interešu izglītības kolektīvu pulciņu dalībniekus, apzinot KAS mēs esam, KĀDI mēs esam, KO un CIK DAUDZ mēs spējam paveikt kopā.

1. jūnija svētki sākās ar bērnu un sieviešu kora “Via Stella” koncertu “Pateicības psalms” Skaistkalnes baznīcā. Tikmēr Vecumnieku brīvdabas estrādē notika rosīga gatavošanās lielkoncertam “Tikai saknes neatdot”.

Pievakarē svētku dalībnieki, Skaistkalnes pūtēju orķestra pavadībā, uzsāka gājienu krāšņos tērpos, ar ziediem rokās no Sarkanās skolas līdz Vecumnieku brīvdabas estrādei.

 MG 5453

Izpušķotajā estrādē dalībniekus ar ovācijām sagaidīja kupls skatītāju pulks. Novada Dziesmu un deju svētku lielkoncertā “Tikai saknes neatdot” tika izdzīvots stāsts, kurš aizsācies senā pagātnē un pakāpeniski saplūst ar 21. gs dzīves ritmu.

“Paaudžu paaudzēs, kopš bērnu dienām, dzīves laikā sevi pilnveidojot un attīstot, paceļoties spārnos pāri visai plašajai pasaulei, vienmēr ir svarīgi apzināties savu piederību, izcelsmi un unikalitāti. Ir svarīgi pieturēties pie tā, kas ir mūsu saknes, spēku smeļoties savā dzimtajā zemē. Svētku galvenais motīvs sasaucas ar mūsu paša novadnieka Knuta Skujenieka dzeju, un viņš ir tikai viens no daudziem novadniekiem, ar kuru varam lepoties,” stāsta svētku radošā komanda.

Svētku režisors un scenārija autors ir Mārtiņš Baumanis, svētku organizatoru un radošo komandu veido: Jānis Kovals, Jana Juste, Liene Batņa, Irita Vimba, Valija Vaina, Svetlana Korole un Agita Seglicka.

Šogad koncertu lieliski papildināja arī novada mazākie pirmsskolu dejotāji.

 MG 5625Pirmsskolas izglītības iestādes “Cielaviņa” vadītāja Rita Zvirbule pēc svētkiem bija ļoti priecīga, ka bērni ir izturējuši šos lielos svētkus, lai gan mēģinājumos esot gājis diezgan grūti, tomēr lielkoncertā viss ir lieliski izdevies un bērni bijuši priecīgi. Vienīgi žēl, ka pirms svētkiem daži bērni ir saslimuši. R. Zvirbule stāsta, ka vecāku sapulcē, kad I. Vimba radošās komandas vārdā uzrunājusi vecākus par bērnu piedalīšanos svētkos, vecāki bijuši gandarīti par iespēju bērniem piedalīties novada Dziesmu un deju svētkos, tādā veidā pārstāvot Valles pagastu un izglītības iestādi. Piedaloties tik lielos un vienojošos svētkos, bērni mācās patriotismu, attīsta atbildības sajūtu.

Svētkos piedalījās ne tikai mūsu novadnieki, bet ļoti gaidīti bija arī īpašie viesi - deju studija “ZForce” no Rīgas un Edavārdi.

 MG 6789Vecumnieku tautas nama mākslinieciskās daļas vadītāja Vita Vēvere pēc lielkoncerta atzina: “Reps novada svētku lieluzvedumā ikvienam lika ritmos kustēties. Mūsdienīgais ar tradicionālo iet roku rokā un viens otru lieliski papildina.”

Svētku dalībnieka Reiņa Miklaševiča vecāki ar gandarījumu atzina: “Vecumnieku novada Dziesmu un deju svētkos izbaudījām pozitīvo svētku atmosfēru un lieliski noorganizēto svētku koncertu. Bija prieks redzēt, ka Vecumnieku novadā ir tik daudz dziedātāju un dejotāju kolektīvi, ka tiek godā turētas tautas deju un koru dziedāšanas tradīcijas visās paaudzēs. Pārsteigums bija mūsdienīgo deju studijas profesionālie priekšnesumi. Īpašs prieks, protams, par mūsu jaunākā dēliņa Reiņa debiju, kā solistam novada Dziesmu un deju svētku koncertā. Par šādu iespēju lielais paldies bērnu kora Via Stella vadītājai Lienei Batņai, ka uzticēja mazajam Reinim šo godu! Reinis ir ļoti drosmīgs, no skatuves un publikas nebaidās un no vecākiem un vecvecākiem mantojis muzikalitāti un mīlestību pret dziesmu. Bet ar talantu vien nepietiek. Esmu ļoti pateicīga Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas lieliskajiem pedagogiem par viņu aizrautību, lielo pacietību un neizsīkstošo radošumu darbā. Pateicoties mūzikas skolai, regulāri apmeklējam koncertus, konkursus un citus kultūras pasākumus, jo vienmēr atbalstām savus bērnus tajos, un šī pieredze padara mūsu un mūsu bērnu dzīvi krāsaināku un piepildītāku. Mūsu novads ir liels un jebkādas tradīcijas, kas apvieno novada iedzīvotājus, ir nozīmīgas un tādēļ, ļoti būtiski, ka šādi svētki tiek organizēti.”

6.Vecumnieku novada Dziesmu un deju svētkus organizē Vecumnieku novada dome ar Zemgales plānošanas reģiona, Latvijas Valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Lai ne tikai svētkos, bet arī ikdienā mūs pavada spēcīga kopības sajūta un lepnums par novadu, kurā dzīvojam!

deju svetkiprojektam

 

Alise Dreimane

 

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933