Lapas karte

Youtube

Facebook

Draugiem

Kupli apmeklētas Pēterdienas svinības Kurmenē

29. jūnijā Kurmenes brīvdabas estrādē krāšņi aizritēja “Pēterdienas svinības Kurmenē”. Bagātīgā dienas programma pulcēja teju 1000 tuvu un tālu ciemiņu.

Koncertu ieskandināja Skaistkalnes jauniešu deju kopa “Vanadziņi” Baibas Vanagas vadībā, kas Pēterdienā aizvien priecē ar raito dejas soli un daudzveidīgo deju programmu. Deju kolektīva staltie puiši aplausu pavadībā izdejoja tautā iemīļoto deju “Es izjāju Prūšu zemi”, kas izpelnījas ovācijas un tika dejota atkārtoti.

DSC 0051

Pūtēju orķestris “Skaistkalne”, kurā muzicē četri kurmenieši, priecēja ar muzikālo sniegumu. Jautājot kuru Jāņu tradīciju vajadzētu ieviest Pēterdienā, orķestra diriģents, vadītājs Jānis Kalniņš nedomājot atbildēja: “Neapšaubāmi papardes zieda plūkšanu, kas tad ir Pēteri bez papardēm?!”

DSC 0033

Ar bagātīgu muzikālo pavadījumu spēlēja grupa “PakavRockBand”, tās līderis un dziesmu autors Juris Gausiņš, kurš teju kļuvis par kurmenieti. Grupa spēlēja jautru un enerģisku mūziku, kā arī izskanēja veltījums Kurmenei – dziesma “Lauku balle”, kas J. Gausiņam saistās ar bērnības atmiņām no šīs puses.

DSC 0073

Kurmenē pirmo reizi uz skatuves kāpa atraktīvu jauniešu grupa “Konuss” no Skaistkalnes, kas pirms gada sāka muzicēt kopā. Kaut grupa nebija pilnā sastāvā, tomēr spēcīgi izpildīja Latvijā populāru mūziķu skaņdarbus, kuriem klausītāji aktīvi dziedāja līdzi.

DSC 0086

Koncerta laikā īpaši tika daudzināti kurmenieši, kuri kuplināja Pēterdienas svinības piedaloties kolektīvos un priecēja ar sniegumu. Koncertprogramma tika noslēgta kopīgi nodziedot Knuta Skujenieka sacerēto Pēterdienas himnu.

DSC 0130

Koncertu vadīja Kurmenes amatierteātra aktieri un režisors Inguss Pavinkšnis.

Arī Kurmenes Svētā Pētera Romas katoļu baznīcā tika svinēti Svētā Pētera un Pāvila svētki, kur svēto Misi noturēja Jelgavas diacēzes bīskaps Edvards Pavlovskis.

DSC 0166

Vakara koncertu atklāja Bārbeles folkloras kopa “Tīrums”, ielīgojot Pēterdienas tradīcijas caur rotaļām un kopīgām dziesmām.

DSC 0167 copy

Vakaru turpināja četru jauniešu grupa “Baritoni” no Rēzeknes, kas priecēja ar sirsnīgu, skanīgu un krāšņu koncertu.

Savukārt balli, līdz pat rīta gaiļiem, spēlēja aizraujošā grupa “Zelta kniede”, izpildot labākos skaņdarbus no Latvijas estrādes zelta fonda. Jau skanot pirmajām dziesmām estrādes grīdu piepildīja varens pulks dejotāju un skanīgās dziesmas tika dziedātas līdzi.

Kurmenes kultūras organizatore Sarmīte Ķīse pauda gandarījumu par piedzīvoto: “Pārsteidza lielā cilvēku atsaucība un interese par Pēterdienu Kurmenē, jo daudzi šeit bija pirmo reizi. Līdz ar to vakara gaitā vairākas reizes nācās pasniegt īso vēstures kursu par estrādes drupām. Viesi atzina, ka šai vietai piemīt īpaša aura.”

Arī vairāki laivotāji bija pieskaņojuši laivošanas maršrutu Pēterdienas svinībām, lai varētu baudīt koncertus un izdejoties ballē.

 

Ieva Pankrate,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933