Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Stelpes Teātra svētkos dalībnieki iepazīst dažādas laimes formulas

Saplūstot teātrinieku smiekliem Stelpes skolas pagalmā, sākās teātru pasākums  Stelpē. Ierodoties ciemos pie draugiem, sirdi silda mīļas, gaišas sajūtas. Melodiju atminēšana no teātra izrādēm ir pirmais pārbaudījums durvju priekšā, kuru vada Stelpes amatierteātra vadītāja Māra Lagzdiņa.

Tālākais ceļš ved uz skolas zāli, kur visus dalībniekus uz meistarklasi gaida Nacionālā teātra aktrise Indra Burkovska. Māksliniece meistarklasē pašdarbniekiem sniedza vērtīgas pamācības. Ikviens dalībnieks ieguva zināšanas par galvenajiem aktiera uzdevumiem uz skatuves, sadarbības prasmēm, stāsta veidošanas pamatprincipiem. “Teātris būtībā ir visa dzīve, ne tikai esot uz skatuves, bet arī goda viesu sagaidīšana un pat svētdienas brokastis kopā ar ģimeni,” atzīst I. Burkovska.

DSC 0068 1

Meistarklases laikā tika izspēlēti dažādi vingrinājumi, kuru rezultātā dalībnieki saprata, ka pamatu pamats ir aktiera drosme lomu iznest, izspēlēt uz skatuves. Arī aktiera pašdisciplīna, spēlējot teātri, ir viena no vissvarīgākajām lietām. Māksliniece dod padomu amatierteātru vadītājiem: “Atnākot uz mēģinājumu, atļaujiet aktieriem izrunāties, pajautājiet kā iet viņu bērniem, pajautājiet vai kartupeļi norakti un tikai tad koncentrējieties uz galveno - lugu, kura tiek iestudēta.”

Pēc meistarklases dalībniekus gaidīja garda zupa, jo pēc iestiprināšanās bija nepieciešami spēki pasākuma turpinājumam "Tāpat vien dziedu, vienkārši aiz laimes", jāmin, ka koncerta nosaukums ņemts no  Māras Zālītes daiļdarba "Pasaka par laimes kreklu", šo dzejoli deklamēja I. Burkovska.

Koncerta sākumā visi vienojās kopīgā dziesmā “Lilioma dziesma”, zālē jūtams bija varens spēks un vienotība, kā īstā himnā katrs klātesošais piecēlās kājās un nodevās dziesmas burvībai.

DSC 0154

 Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals atklājot pasākumu sacīja: “Nedēļa pagāja teātra zīmē - svinējām Alfrēdam Antmanim-Briedītim 134 gadu jubileju. Latvijas Nacionālais teātris atklāja 101. sezonu, Dailes teātris uzsāka 100. sezonu, savukārt mūsu novada amatierteātri spēlē katru gadu bez brīvdienām un sezonas neskaita, to mēs arī novērtējam. Cilvēks ir patiesi laimīgs, kad dara to, kas viņam patīk, tieši to šeit iespējams redzēt.”

Pasākuma gaitā amatierteātri  nopietni un nenopietni  izteica savu versiju par laimi.

DSC 0223

Kopumā piedalījās seši amatierteātri: Vecumnieku amatierteātris “Vecmuiža”, Jaunsaules amatierteātris “Laucis”, Misas amatierteātris “Mistērija”, Kurmenes amatierteātris “Kurmene” un Bārbeles amatierteātris “Bārbelīši”, kā arī Īslīces amatierteātris “Dadži”. 

Pasākuma vadītāja Sandra Neliusa uzsvēra, ka liela nozīme ir draudzībai, šo gadu laikā Vecumnieku novada amatierteātri sapazinušies arī ar blakus novadu amatierteātriem un kļuvuši par īstiem draugiem.

Jaunsaules amatierteātra “Laucis” vadītāja Inga Cepure min, ka kārtējo reizi pierādās atziņa, ka nekur nav tik labi kā pie draugiem Stelpē! “Mēs sakām lielu paldies draugiem, kas ik gadus veido šo pasākumu un sagādā prieku visiem. Ikvienam novēlam S. Gausiņas – Elksnes citātā teikto - skaitīt zvaigznes un laimes mirkļus, un  kļūst šīs laimes miljonāriem!” pateicību izsaka I. Cepure.

Īslīces amatierteātra “Dadži” vadītāja Evita Novicka atzīst, ka uz šo pasākumu Stelpē viņa ierodas jau astoto gadu. Viņa atminas, ka ik gadu braucot svētku sākumā vienmēr spīd saule, taču vēlāk līst lietus, tomēr tas nekad nav svētkus sabojājis, vienmēr pasākumā valdījis labs noskaņojums.  “Šodien bija iespēja izvēlēties, vai mēs braucam uz Vītiņiem spēlēt, vai mēs braucam uz Stelpi. Skaidrs bija viens, ka tradīciju lauzt nevaram, sēdāmies autobusā un devāmies uz Stelpi. Šeit ir feini, jauka uzņemšana un kopības sajūta,” atklāj E. Novicka

“Nodzīvota brīnišķi piepildīta diena. Būts kopā ar senioru akordeonistu ansambli  “Akords” muzikāli spilgto, krāsaino, azartisko spēlēšanu izpildījumu un dažādiem elpu aizraujošiem amatierteātra priekšnesumiem. Pabūts aktrises Indras Burkovskas meistarklasē, kur cilvēkam jābūt brīvam- dzīvam, radošam- drosmīgam. Uzdrīkstēties būt pašam!” sajūsmu pauž Stelpes amatierteātra “Re, mēs te!” režisore Māra Lagzdiņa. Kā arī pateicas ikvienam, kas atsaucās un bija kopā darbā, domās un dalījās aplausu mīlestībā!

Dalībnieku prieku kuplināja  akordeonistu ansamblis “Akords” no Saldus, arī viņi atzina, ka tik aktīva publika viņiem ir retumis, amatierteātru kolektīvu dzīvesprieks un azarts spējis arī viņus pacelt augstākā līmenī.

DSC 0151

Kad vakars jau bija satumsis un zālē tika nodziedāta un nodejota pēdējā dziesma, amatierteātru kolektīvi atvadījās viens no otra ar siltiem apskāvieniem, visiem bija skaidri zināms – drīz atkal tiksimies.

 Foto - Alise Barkauska

Fotogalerija: https://vecumnieki.lv/novads-foto-video-galerija/2022-stelpes-teatra-svetkos-dalibnieki-iepazist-dazadas-laimes-formulas

Alise Barkauska

                                           

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933