Lapas karte

Youtube

Facebook

Draugiem

Baltu vienības dienā Biržos veicina ciešākas saites

21. septembrī Biržu pils parkā visas dienas garumā norisinājās Baltu vienības dienai veltīti pasākumi. Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas koris «Via Stella», diriģente Liene Batņa un apvienotais Vecumnieku un Baldones novadu jauniešu simfoniskais orķestris «Draugi», diriģente Solvita Loka,  piedalījās koncertos.

Baltu vienības diena tiek svinēta katru gadu, atzīmējot 1236. gada 22. septembrī notikušo  Saules kauju, kurā  iznīcināja Zobenbrāļu ordeni un izbeidza baltu zemju iekarošanu. Pirms 19 gadiem Lietuvas un Latvijas parlamenti ir pasludinājuši Saules kaujas dienu par Baltu vienības dienu, un ļaudis to sāka atzīmēt ar ugunskuru iedegšanu visur, kur mīt balti. Šogad par baltu vienības galvaspilsētu kļuva Birži. Pils parkā ar koncertiem, izstādēm, seno amata prasmju demonstrācijām un gadatirgiem šī diena tika plaši atzīmēta.

Koris «Via Stella» priekšnesumu sniedza koncertā «Baltu balsis», kur Lietuvas izpildītāju  priekšnesumi mijās ar Latvijas mākslinieku skanējumu.

IMG 20190921 WA0002

Savukārt vakarā, svētku noslēguma koncertā, Biržu kultūras centrā varēja baudīt Vecumnieku un Baldones novadu jauniešu simfoniskā orķestra «Draugi» skanējumu, kas īpaši saviļņoja klausītājus. Pēc katra skaņdarba skanēja ilgstoši aplausi un koncerta noslēgumā klausītāji sajūsmu pauda pieceļoties kājās, aplausiem nerimstoties.

DSC 0250

Pēc koncerta skanēja atzinīgi un augsti vērtējumi par jauniešu simfoniskā orķestra sniegumu. Saeimas deputāts Jānis Vucāns atzina, ka ir pārsteigts par tik augstvērtīgo jauniešu orķestra sniegumu.

Noslēguma koncertā notika regāliju nodošana nākamā gada Baltu vienības dienas svinību rīkotājiem – Kuldīgas pašvaldībai.

Baltu vienības diena ir tradicionāli svētki, kuru mērķis ir veicināt ciešas saites starp Latvijas un Lietuvas tautām un valstīm, iepazīt un stiprināt Baltijas valstu kultūru un paražas.

 

Ieva Pankrate,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933