Lapas karte

Youtube

Facebook

Draugiem

Tematiskajā pēcpusdienā iepazīti Stelpes ļaudis

Septembra pēdējā sestdienā Stelpes pamatskolā notika tematiskā pēcpusdiena “Es tevi satiku ceļā”, kas pulcēja nelielu pulciņu novada iedzīvotāju. Rudens ir mācīšanās un iepazīšanās sākums, arī pasākuma dalībnieki caur sarunām iepazina toreizējos un tagadējos Stelpes iedzīvotājus, pagasta nozīmīgās vietas, kā arī kaimiņpagasta Bārbeles skolu.

Interesanta un notikumiem bagāta ir Stelpes pienotavas vēsture. Tās rašanās un attīstība dažus no klātesošajiem aizveda atpakaļ laikā un ļāva izdzīvot toreizējos notikumus. Stelpē ražotais sviests nesa vietas nosaukumu pasaulē, gluži tāpat, kā šobrīd tur ražotā SIA “KEEFA” produkcija. Uzņēmuma īpašnieks Roberts Cešeiko pasākuma dalībniekus iepazīstināja ar ģimenes uzņēmumu, kurā ražo augstvērtīgus un ekoloģiskus pārtikas produktus, jaunietī bija jūtams spars un degsme.

DSC 0010

No Līgas Vairas Šķiliņas sagatavotā materiāla tika iepazīts laiks, kad Stelpē darbojās liels un aktīvs kolhozs. Savukārt mūsdienās lielās platības apsaimnieko SIA “Agro Bārbele” īpašnieks Gerhards Odinga. Saimnieks par lauksaimniecību stāstīja ar lielu aizrautību un mīlestību pret darbu un dabu.

DSC 0019

Iepazinām Bārbeles zēnu skolas “Saknes un spārni” tapšanas ideju un aicinājumu. Šī skola ļauj lepoties novadam ar netradicionālu pieeju mācībām. Skolas direktore Ilona Blūma atklāja, ka skolā audzēkņos tiek stiprinātas saknes, ģimenes un tautas vērtības, rosināta spēja lidot ne tikai tehniski, bet arī savos sapņos un nebaidīties realizēt tos.

DSC 0026

Apbrīnojamais angļu pāris Valērija un Rodžers Heizeldeni ar lielo mīlestību pret Stelpi klātesošos iepazīstināja ar savu dzīvesstāstu – vietu, ko iemīlēja un pārcēlās uz dzīvi no Anglijas. Viņu labie darbi, atvērtība un uzdrīkstēšanās teju 70 gadu vecumā mesties jaunos piedzīvojumos ir neparasta!

DSC 0055

Pasākumā piedalījās arī jaunietis Kārlis Elmers Apsītis, kuram līdz mērķu piepildījumam vēl ir ko mācīties un darīt, taču jaunietis ir ceļā - ceļā uz saviem sapņiem, sākot jau no mazās Stelpes skolas, turpinot sapņu piepildījumu caur studijām.

DSC 0036

Šajā pēcpusdienā tika uzzināts daudz jauna, kādam pēc dzirdētā ir izveidojusies kāda nākotnes vīzija, sapnis, kādam vienkārši prieks par uzņēmīgajiem stelpiešiem. Kā krāšņas rudens lapas - pasākumu iekrāsoja Stelpes pagasta iedzīvotājas Maigas Kurčanovas dzeja, ko lasīja amatierteātra “Re, mēs te!” vadītāja Māra Lagzdiņa, Dāgs Neliuss un Egils Neliuss.

DSC 0062

DSC 0017

Tematisko pēcpusdienu vadīja Aloida Baķe, kura bija šī pasākuma idejas autore, kopā ar Stelpes amatierteātra aktrisi Eviju Lapsiņu rosināja izzināt kādi sapņi un mērķi mīt stelpiešu sirdīs.

Par muzikālo noskaņojumu rūpējās Andris Tamanis (saksofons), Dzintars Morozovs (akordeons), sieviešu vokālais ansamblis “Nianse”, vadītāja Iveta Grantiņa.

DSC 0069

 

Ieva Pankrate,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933