Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Pasākums Stelpē mīlestību padarījis redzamu

Ik gadu ļoti gaidīts un kupli apmeklēts, sirsnīgā atmosfērā 22. februārī Stelpes pamatskolā izskanēja vietējo talantu demonstrēšanas pasākums. Dalībnieki bija braukuši no tuvākām un tālākām pagasta vietām, arī no Rundāles novada.

Pasākumā «Vecumnieku Novada Ziņas» satika dalībniekus, kas piedalījās pirmo reizi, bet bija arī daudz cilvēku, kas šurp nāca jau vairākus gadus. Talantu parāde notika jau astoto gadu un dalībnieki pasākuma organizatorei Sandrai Neliusai vēlēja spēku un radošumu vēl daudziem citiem talantu šoviem nākamos gadus. Talantu parādi vadīja Sandra un Stelpes amatierteātra «Re, mēs te» vadītāja Māra Lagzdiņa.

Katrs dalībnieks sajutās gaidīts un svarīgs. Ikviens bija gatavojies un strādājis īpaši šim notikumam. Ik dalībnieks tika sirsnīgi uzņemts un priekšnesums novērtēts ar skanīgiem aplausiem.

Demonstrēto talantu daudzveidība bija pārsteidzoša: solo dziesmas ar un bez pavadījuma, tautas dejas, modernās dejas, fotogrāfiju prezentācija, visradošākie rokdarbi u.c.

Talantu varavīksne

Daudzveidīgi un pārsteidzoši, iedvesmojoši un aizraujoši. Ik iznāciens un priekšnesums bija notikums.

Anna Borkovska no Rundāles novada Viesturu pagasta bija mērojusi līdz Stelpei tālāko ceļu un piedalījās pirmo reizi. Viņa pasākumā dziedāja skatītājiem «a capella» - bez pavadījuma. Sirsnīgi un izjusti skanēja tautasdziesma, kurā vienojās arī skatītāji.

Kārlis Strautnieks ar pašmācības ceļā apgūtu ģitārspēli un izjustu dziesmas izpildījumu priecēja visus klātesošos. Šogad viņš pasākumam pieteicies pats, jo iepriekšējie divi dalības gadi talantīgo, bet kautrīgo Kārli iedrošinājuši.

Modernās dejas skaistos tērpos demonstrēja Alise Vēvere, Lauma Lungeviča, Madara Liepiņa un Elza Zaļkalne. Līdzjutēji zālē atbalstīja meiteņu sniegumu.

Skaistos tautas tērpos un skolotājas Lāsmas Skābuliņas sagatavotas, stalti dejoja Vivita Arcihovska, Līga Zakrevska, Evelīna Minkeviča, Lāsma Dubrovska, Elīna Strūberga un Ilze Pakule. Meitenes brīvajā laikā darbojas kopā ar skolotāju un šāda uzstāšanās reize bija gan satraukums, gan gandarījums.

Inetas Kannas noskaņu fotogrāfijas ļāva ielūkoties skaistumā un noskaņā tepat mums apkārt. Nepaiet garām mirklim.

Aizkustinošu, paša rakstītu tēlojumu lasīja Egils Neliuss, atzīdams, ka katrs, kas šeit ir atnācis ir padarījis redzamu mīlestību un dalījies ar to, vairojot prieku.

Niansētu izjūtu fotogrāfijas lielekrānā bija sarūpējusi Maiga Kurčanova, bet mazā Estere Lapsiņa drosmīgi deklamēja dzejoli un viņai uzgavilēja publika.

Ar sapni par savu dzejoļu krājumu uz skatuves kāpa Vija Barisa. Viņas skumīgi filozofiskie dzejoļi aizkustināja līdz asarām, izcēla saulītē vērtības, kas ikdienā liekas pašsaprotamas, bet varbūt – nenovērtētas.

Pikantas un smieklīgas anekdotes pasākumā lasīja Sarmīte Čekmarjova, precīzi atainojot gan sadzīves ainiņas gan sociālpolitisko situāciju.

Rodžers Heizeldens, kas Latviju un Stelpes pusi iemīlējis tāpat kā savu dzimteni Angliju, pasākumā piedalījās ar mājas darbnīcā darinātiem figurāliem kokgriezumiem, kas ir ne tikai glīti, bet arī ar filozofisku domu.

Savus adījumus demonstrēja Ženija Pelūde un Laine Šata – katra lietiņa no sirds darināta un pārdomāta.

Floristes Līgas Lauriņas rokas šajā reizē bija veidojušas neparastus darbus no grāmatām. Tie ir suvenīrlukturi, locīti īpašā tehnikā. Kā atzina meistare – interneta dzīles piedāvā bezgalīgas iespējas – mums atliek atrast savu un gribēt to izdarīt. Viņa darina priekam - gan sev, gan citiem.

Radošās uzņēmējas Ineses Priedes spilgtās rotas un dāvanu noformējumi – lieliem, maziem, dažādiem svētkiem priecēja pasākuma dalībniekus.

Ar siltiem un mīļiem adījumiem mazuļiem pasākuma dalībniekus pārsteidza Lelde Tirzmale. Viņa kopā ar citām domubiedrēm – adītājām darina noderīgas mīļlietiņas un dāvā tās dzemdību nodaļai Rīgas Stradiņa slimnīcā, kur siltajos «kokonos» sildās priekšlaicīgi dzimušie mazuļi.

Pasākuma dalībniekus šajā reizē pārsteidza Virgīnija Volodkiene, kas nesen apguvusi mašīnadīšanas prasmes – ilgi gribētas un grūti nākušas. Sirsnīgu aplausu šalts sveikta, viņa pasākuma vadītājai Sandra Neliusai dāvāja īpašu šalli, kas tapusi šim pasākumam un tajā ierotāts nosaukums - «Gribu, varu, daru!».

Inga Rakusova pirmo reizi uzdrīkstējās plašākai publikai izrādīt savas skaistās un smalkās apsveikumu kartiņas. Viņa atzina, ka gatavojot apsveikuma kartiņas, ikvienā darbiņā ir ielikts «paldies» un cilvēks, kas to saņem, ir priecīgs. Gandarīta ir arī pati kartiņas darinātāja.

Sirsnīgās melodijās un dziesmā klausītājiem bija iespēja redzēt uzstājamies Andreju Skābuliņu, kurš gan pats kautrīgi sevi pieteica, bet skanēja brīnišķīgi.

Ar atraktīvām tamborētām bērnu rotaļlietām un krāšņiem papīra ziediem skatītājus priecēja Nelda Sabo un Jekaterina Sarajeva. Katra lietiņa – smalka un izteiksmīga, ar savu mazo stāstu.

Čaklā adītāja Kristīna Alde demonstrēja roku adījumus – džemperus, cepures, kleitas. Darinājumus varēja aplūkot, modeļiem ienākot skatītāju zālē un krāšņi tos izrādot. «Ja sev nenopērku kleitu - es to uzadu. Arī šodienas tērps man ir pašas darināts,» sacīja Kristīna. Visi darbi ir vienlaidu adīti – bez vīlēm un dzīvespriecīgās krāsās. Viņas darinājumi ir arī nopērkami Vecumniekos «Elvi» pagrabveikaliņā.

Ar lirisku un aizkustinošu dziedājumu visus priecēja Vēsma Petruševica, kas pazīstamai dziesmai bija sacerējusi latviskus vārdus. Skaņdarba pēdējie akordi skanēja poļu valodā. Zāle sirsnīgi plaudēja līdzi.

Gaišā un sirsnīgā pasākuma noslēgumā gan dalībniekiem, gan skatītājiem gardu pārsteigumu bija sagatavojis topošais pavārs, Kandavas Valsts tehnikuma Saulaines struktūrvienības ēdināšanas speciālistu kursa students Kārlis Elmers Apsītis, kurš kopš agra rīta uz ugunskura lielā katlā gatavoja soļanku. Svētku noslēgumā viņš visus aicināja nobaudīt gardo zupu, ko visi slavēt slavēja.

Pasākumā veltījuma dziedājumus dalībniekiem un publikai dziedāja «Ziņģes brāļi». Kā atzina viens no Ziņģes brāļiem – Aigars Urtāns – īstā Latvija ir šeit, nevis Rīgas centrā.

Cilvēki nesteidzās doties prom, uzkavējās sarunās un atcerējās redzēto pasākumā. Daiga Sviriņa, kas šogad kopā ar mazo meitiņu bija skatītāja, atzina, ka ir vērts šeit atbraukt un ja ne piedalīties tad – redzēt un gūt pozitīvus iespaidus ilgam laikam. «Bet mēģināt ir vērts!», piebilda Daiga.

«Kā akmentiņš, ūdenī iemests, saviļno stāvošu ūdens virsmu, tā šis pasākums Stelpē ik gadu aizstaro arvien tālāk un sasauc jaunus dalībniekus, kas ir uzdrīkstējušies iznākt no mājām, kāpt uz skatuves un dot prieku un mīlestību citiem,» aizvadītā pasākuma rezumējumā sacīja Sandra Neliusa - cilvēks, kurš, šo mazo akmentiņu iemetis, ir sagaidījis viļņus.

Andra Matuļenko, „Vecumnieku Novada Ziņu” redaktore

FOTO GALERIJA

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933