Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Naivais brīvdabas minifestivāls «Āboļdārzs»

Jau ceturto reizi tiecoties trāpīt tieši ābeļu ziedēšanas laikā, kad prāti kļūst naivāki, aicinām uz minifestivālu «Āboļdārzs» 9. maijā ar koncertiem, miničempionātiem un citām laiskām darīšanām zem ābelēm un 10. maijā ar īpašu māmiņdienas koncertu un citām rosībām.

Pavasaris ir laiks, kad mostas kustoņi mazi un lidoņi lieli, ziedi sprāgst vaļā un bites ar saldumiem bizo pa apkārtni. Laiks, ko gribas vadīt baltu kupenu dārzā, basu kāju pa smilšu kasti brist, pie ugunskura dzert tēju, laiski zvilnēt «banānu mizā» un baudīt mūziku.

Šogad 9. maija minifestivāla pildījumā - savu skaņas pasauli būvēs ar vokāliem eksperimentiem, klavierimprovizāciju un dvēseliskiem ritmiem Jāņa Šipkēvica mūzikas projekts «Shipsea». Prieku un mīlu atsaiņos un izdalīs regeja grupa no Lietuvas «Ministry of Echology» vedot cauri klasiskam un digitālam regejam, roka un rub-a-dub mūzikas žanriem. Tradicionālos džeza ritmos iekustinās Ineses Bērziņas kvartets, kur Inesi daudzi atpazīs arī kā grupas «The Coco’nuts» pianisti un vienu no vokāliem. Mieru dārzā atvedīs Kārlis Kazāks. Izlasot viņa vārdu vien stresi zūd kur nu kurais. Gadsimtu tālos ceļojumos ievilks tradicionālās mūzikas grupa «Skandi». «FireSpirit» nakts uguns performance iespīdinās un parādīs ābeļdārzu pilnīgi citā gaismā.

Visiem acu priekšā esošos, bet sen aizmirstos «Zilus Brīnumus» rādīs Aldis Kalniņš. Ar knosībām jūs nodarbinās - Ritma darbnīca, kas ļaus iemēģināt skaņas ikkatram. Slackline ļodzīgās virves uz kurām pārbaudīt un trenēt līdzsvara izjūtu. Sensorās kastes un citus bērna attīstības un pilnveidošanas procesu darbnīcu vadīs «Kids GYM». Zemgales sētas «Everti» klūgu masāža un neirografika un Yury Podusov tējas ceremonija. Toma uzkodu darbnīca. Skaistām rotām rotāties līdzēs «Sudraba pīlādzis». Mezglos nesapīties iemācīs Ances mezglojumi, bet Liene Ulmane uzzīmēs Tevi. Senajā ābeļdārzā un «Radi Vidi» fantāziju pasaulē brīnumi kļūs īsti!

Knašākie sacensību garu varēs izpaust un cīnīties par garšīgām balvām miničempionātos - galda hokejā, Banana Chill kendamā, dambretē un radiovadāmo modeļu trasē. Skraidīt un meklēt punktus un gūt garšīgas balvas varēs minirogainingā sadarbībā ar tūrisma un orientēšanās sporta klubu EkoO.

Kā arī varēsiet baudīt ņammas no kafejnīcas «Sēdnīca», «Mr. Plūmes» sidrus, craft beer «Nurme» alu, laizīt Skrīveru mājas saldējumu, veldzēties ar garšās bagātinātajām «Ābolis»  ābolu sulām, laiski zvilnēt «Banana Chill» šūpuļmaisos un visādi citādi jauki vadīt laiku starp ābelēm.

Audiovizuālā programma   

13:30 Ineses Bērziņas kvartets

15:00 dziesminieks Kārlis Kazāks

16:30 tradicionālās mūzikas grupa «Skandi»

18:00 regeja grupa «Ministry of Echology» (LT)

20:00 Jāņa Šipkēvica mūzikas projekts «Shipsea»

22:00 uguns performance

 

Aktivitāšu programma   

13:00-18.00 Miničempionāti dambretē, radiovadāmo modeļu vadīšanā, kendamā un galda hokejā

13:00-18.00 Eko O minirogainings

16:30-17.00 Alda Kalniņa «Zili Brīnumi» fizikas šovs

16:00-18:00 Yuriy Podusov tējas ceremonija
Dienas garumā – Ritma darbnīca, Neirografika un klūgu masāža, ļodzīgās virves - līdzsvara treniņš, Kids GYM, Ances mezglojumi, portretēšana, uzkodu darbnīca un ceram priecēt arī ar citām aktivitātēm

Lielisku skaņu un gaismu sarūpēs PXB.lv

Ieeja no 12.30

Romantisku nakti varēs aizvadīt «Daydreamers» zvanu telšu viesnīcā* vai zem ābelēm savās teltīs. Laisko svētdienas rīta branču piedāvās «Sēdnīca».

10. maija rīta īpašs māmiņdienas koncerts no Via Stella bērnu kora un citām aktivitātēm.

Biļetes – tickteshop.lv. Lai saglabātu komfortu, ko veido arī apmeklētāju daudzums, biļešu skaits būs ierobežots.

Minifestivālu atbalsta Vecumnieku novada dome, Keefa Simply Food, kafejnīca Sēdnīca, SIA Ābolis, Slackline un Banana Chill, Bauskas kultūras centrs, Skaistkalnes tautas nams.

Norises vieta «Āboļdārzs», Bārbeles pagastā, Vecumnieku novadā

  • iepriekš piesakoties uz

Festivāla organizators

Kārlis Ulmanis

Par iepriekšējā gada festivālu lasi Vecumnieku novada mājaslapā vai meklē Āboļdārzu vietnē Facebook.

 

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933