Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Kurmenes tautas namā svin Aizgavēņa dienu 

Meteņu tradīcijas turpinot, Kurmenes tautas namā 25. februārī notika Aizgavēņa balle. Pasākuma rosinātājs bija Kurmenes katoļu draudze.

Priecīgā noskaņojumā zālē pulcējās lieli un mazi svinību dalībnieki no Kurmenes, Valles, Zalves, Bruknas kopienas, Bārbeles Zēnu skolas un citiem pagastiem, līdzi nesot cienastu - pankūkas. Klātesošos uzrunāja priesteris Andrejs Mediņš, novēlot visiem jauki atpūsties un izpriecāties. Par vakara muzikālo izklaidi gādāja tālu ceļu mērojušie muzikanti-grupa „Rauši” no Ciblas. Tika spēlētas pašu sacerētas dziesmas, kā arī visiem zināmas melodijas.

Rotaļas un jautras atrakcijas ar maskošanos vadīja Andžela Briča. Tika rīkots konkurss par gardāko pankūku. Iepriekš katrām pankūkām bija jāizdomā nosaukums, kopā tādu bija 31! Saskaitot aizpildītās lapiņas, tika noteikti uzvarētāji. Visvairāk balsu ieguva „Bruknas iecienītās” Annas kundzes ceptās, ar brieža gaļu pildītās pankūkas.

Kurmeniete Malda Balode lepojās ar piecu veidu pankūkām. Visi uzvarētāji tika sveikti ar saldām balvām. Starp rotaļām un dejām pusstundas atpūtas brīdi varēja noskatīties filmiņu par Kurmenes baznīcas un parka atjaunošanā paveiktajiem darbiem.

Dejas un jautrība rimās  pusnaktī, kad ap simts lielie un mazie svinētāji devās mājās, lai nākamajā dienā ar jaunu sparu turpinātu iesāktos darbus. Katra jauna tradīcija padara mūsu ikdienu krāsaināku, arī sarīkojums darbdienas vakarā nevienam netraucēja otrā dienā laicīgi ierasties darbā vai skolā. Paldies visiem, kuri piedalījās pasākuma rīkošanā!

Interesanti:

Šo dienu svin visā Pasaulē kā Mardi Gras vai Resno Otrdienu, tā ir karnevālu kulminācijas diena, pēdējā neprāta/izvirtību diena pirms Lielā gavēņa. Šajā dienā pieņemts ēst pankūkas.

Sarmīte Ķīse,  

Kurmenes Tautas nama vadītāja 

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933