Lapas karte

Youtube

Facebook

Draugiem

Simts budēļi Meteņos Vecumnieku novadā!

Īstais Zemgales BUDĒLIS, kurš dzīvo Vecumnieku novadā, aicina visus kopīgi sagaidīt pavasari aktīvi iesaistoties Meteņu svinībās Vecumnieku novadā 2018. gada 16. un 17. februārī!

Svētku ietvaros piedzīvosim dažādu maskoto tēlu izdarības novada lauku sētās, danču vakaru Vecumnieku tautas namā, simts Zemgales budēļu un citu maskoto tēlu gājienu uz Vecumnieku Jauno ezeru un tradicionālās Meteņu svinības ezera krastā. (Sīkāka informācija afišās).

Tradicionāli Budēlis – tēvainis ir Meteņu centrālais tēls, vīrišķās enerģijas piepildīta maska, kurai raksturīga no rudzu vārpām veidota konusveida cepure, otrādi vilkts aitādas kažoks, aizsegta seja, skaļa, “budinoša” uzvedība, ar kuras palīdzību tas modina dabu, un dažādi vīrišķo auglību simbolizējoši atribūti. Šī tēla  izcelsme meklējama tieši Zemgales tradīcijā, tāpēc “Meteņi Vecumnieku novadā” organizatori uzstādījuši mērķi – Latvijas Valsts simtgades gadā – 2018. gada februārī vienot masku gājienā vismaz simts Vecumnieku novada Budēļus. 
Aicinām Zemgales patriotus, kolektīvus, amatiermāksliniekus, sevišķi staltos Zemgales vīrus un viņu ģimenes iesaistīties Meteņu svinībās Vecumnieku novadā un kļūt par daļu no šī vēsturiskā masku gājiena. Tā ir patiesi aizraujoša pieredze, kas ļauj, ne tikai jautri un aktīvi pavadīt savu laiku, bet arī atklāt savu dziļāko būtību, kas sakņota mūsu senču izpratnē par pasaules kārtību.

Sīkāka informācija par iespēju piedalīties “Meteņi Vecumnieku novadā” aktivitātēs un Simts budēļu masku gājienā pieejama pa tālr. 29451787 (Vita), 29472990 (Irita) vai rakstot uz e-pastu .

Uz tikšanos ziemas pavadīšanas un pavasara sagaidīšanas svētkos Vecumnieku novadā!

 
Vita Vēvere
Vecumnieku Tautas nama mākslinieciskā vadītāja
29451787

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933