Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Vecumnieku pagasta novadpētniecības centrs Sarkanās skolas pārbūves laikā mājos Tūrisma informācijas punkta telpās

No februāra vidus, Vecumnieku pagasta novadpētniecības centrs pieejams Vecumnieku Tūrisma informācijas punktā Rīgas ielā 34. Visu nepieciešamo informāciju pētniecības vajadzībām, pēc pieprasījuma, interesenti var iegūt, kā līdz šim - zvanot, rakstot uz e-pastu vai ierodoties klātienē Tūrisma informācijas punktā. Līdz ar tūrisma sezonas sākumu gaidīti arī novada kultūras un vēstures entuziasti, jo Tūrisma informācijas punktā būs iespēja apskatīt īpaši ierīkotu stendu, kas sniegs nelielu ieskatu Vecumnieku pagasta vēstures lappusēs.

Vecumnieku pagasta vēstures muzejs tika atklāts 1997. gada 11. novembrī un ēkā atradās līdz šī gada februārim. Sarkanās skolas ēka durvis vēra 1889. gadā kā Vecmuižas pamatskola. Skolu dibinājis tās toreizējais skolas pārzinis Andrejs Spekke un skolā pirmos 10 mūža gadus pavadījis arī viņa dēls – filologs, vēsturnieks un diplomāts Arnolds Spekke. Nelielais, taču rosīgais muzejs atradās kādreizējā skolas pārziņa Andreja Spekkes viesistabas telpās, kas atradās ēkas 1. stāvā. Sarkanā skola laika gaitā bijusi gan II pakāpes pamatskola, pamatskola, gan arī vidusskola, taču 1993. gadā tā tika slēgta. Kā stāsta novadpētniecības centra krājumu glabātāja Rita Kovala "Sarkanā skola ir tautā iegājies iemīļots nosaukums - gan Vecumnieku Sarkanās skolas, gan Baltās skolas nosaukumi joprojām ir aktuāli to ēkas krāsu dēļ.”

Uz muzeju, par novada vēsturi interesēties, labprāt nākuši vietējie iedzīvotāji, īpaši skolēni. Tāpat muzeju Sarkanās skolas telpās apmeklējuši tās bijušie skolēni, savu dzimtkoku pētnieki, kā arī jaunie Vecumnieku novada iedzīvotāji, kas vai nu lūkojušies, vai jau iegādājušies īpašumu Vecumnieku novadā un vēlējās izzināt apkārtnes vēsturi.

Šis gads muzejam bijis pārmaiņu gads, jo janvāra sākumā mainīts arī tā nosaukums – Vecumnieku pagasta muzejs pārdēvēts par novadpētniecības centru. Šobrīd Sarkanās skolas ēkā norit vērienīgi būvdarbi un 1. stāva telpās tiek veidots Dienas aprūpes centrs personām ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Vecumnieku novada domes sociālā dienesta vadītāja Ina Jankeviča paskaidroja, ka Vecumnieku novada domei ir apstiprināts Eiropas Reģionālā attīstības fonda (turpmāk – ERAF) projekts un tā īstenošanas termiņš ir 2021. gada 14. jūnijs. Projekts tiek īstenots saistībā ar Zemgales plānošanas  reģiona apstiprināto “Zemgales plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plānu 2017.-2020. gadam.” Projekta kopējās izmaksas sastāda EUR 498 246.14, no tām ERAF līdzfinansējums EUR 129 174.50.

Tikmēr gaidot Sarkanās skolas telpu atdzimšanu, aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un ņemt vērā, ka ceļš uz Veselības centru šobrīd mērojams pa Bauskas ielu nevis, kā ierasts, gar Sarkano skolu!

 

Jaunais Novadpētniecības centrs gaida apmeklētājus pagaidu mājvietā Rīgas ielā 34, no otrdienas līdz piektdienai laikā no 11:00 līdz 17:00. Novadpētniecības centra kontakttālruņi līdzšinējie – 63920586, 29323741. E-pasts: .

Tekstu sagatavoja: Vecumnieku pagasta novadpētniecības centra krājumu glabātāja Rita Kovala un Vecumnieku novada domes sabiedrisko attiecību nodaļa

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933