Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Aizraujošā iztēles piedzīvojumā

«Divdesmit pieci mākoņi slīd zilās debesīs. Baltie pūkaiņi ir virs jūras, kur sākas Samsona ceļojums – iespējams, ka tas būs ceļojums uz Amazoni, kas to lai zina! Mākoņi virs pļavas, kurā ganās Govs. Pēc kāda kāruma savai sirdsdāmai iemaldījies Ezītis, kurš mīlēja slepeni. Koka paēnā paslēpies Puika, kas zīmēja kaķus. Uz audekla top kārtējais minka – tas ir Kaķēns margrietiņās, kam miegā kā kinolentē slīd Pasaka par peļu pili.

Divdesmit pieci, nē, vairs tikai divdesmit mākoņi rāmi peld tālāk. Atlikušie pieci izklīduši, lai saule var spoži spīdēt tiem, kuri dosies šausminošā Pastaigā mirušo pilsētā. Šis piedzīvojums būs nervus kutinošs!

Atgriezīsimies zaļajā pļavā, kur naski rosās Baltais lācis. Tai pļavas malā, kur slaidu loku met zilzilā upe, lācis vēlētos atvērt kafejnīcu. Muris un Vufs cer nogaršot saldējumu «Zemeņu ledustrīce» un burkānu salātus ar magoņu sēkliņām. Pusdienās noteikti tiks uzaicināta Pūcīte ar zeltainajām acīm.

Miers zaļajā pļavā tiek iztraucēts, jo uzrodas Flata kungs! Viņam kabatā ir vafeļu sirdis, kuras varētu dāvināt kādam no Skaļās klases. Viņš ir saskaitījis – to ir 14, jā 14, bet Flata kungs visas dāvās kādai meitenei, kura spēs atbildēt uz jautājumu: «Vai proti svilpot, Juhanna?»

Pļavas sektorā 18-08 zaļajā zālē atlaidies Tētis – rokās planšete, viņš aizrautīgi lasa «Marēsi: sarkanā klostera hronikas», bet lasīšanu iztraucē viņa jaunākā meita, kuras ikdienišķie Īsie stāstiņi par lietām ir tik aizraujoši! Mazā uzklāj sedziņu rabarberu sarkanā krāsā un stāsta, ka Omce sūta sveicienus un atvainojas – viņa nevarēšot ierasties uz mazmeitas dzimšanas dienas svinībām, atbraukšot vēlāk. Toties no komandējuma Arktikā ieradīsies Brīvroku Mamma, bagāžas somā meitukam atvedīšot «Ledus apelsīnu».

Zem zilās debess valda tāds miers! Mums neredzamā gaisma viegli ieskauj pļavas iemītniekus un saules apmirdzētas visas mūsu izlasītās grāmatas. Pēc padarītā darba gribas gaisā virpuļot kopā ar raibajiem taureņiem – es ceļos, krītu, ceļos – es joprojām krītu… Tāpēc atceries, Meitene tīmeklī – īstā dzīve ir tepat, plašajā, skaistajā pasaulē. Ik dienu, ik mirkli…»

Šis ir vēstījums ar 2017.gada Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas grāmatu nosaukumiem un tēliem. Lasīja, vērtēja un aizraujošā lasīšanas piedzīvojumā šoreiz devās žūrijas dalībnieki Valles pagasta bibliotēkā: PII «Cielaviņa» Rūķu grupas bērni, Jānis Šukelis, Emīls Siljānis, Ramona Zālmane, Krista Kuzmina, Marta Barbara Letkovska. Paldies bērniem par darbiņu, vecākiem un vecvecākiem par motivēšanu un atbalstu. Īpašs paldies Elīnas vecmāmiņai Inesei, skolotājām Solvitai un Sarmītei par sadarbību!

IMG 0722 1

Ingūna Kļaviņa
Valles bibliotēkas vadītāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933