Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Florista rokās pat cirvja kātam sāk zaļot lapas

Ar sirsnīgu jubilejas pasākumu un divdaļīgas floristikas darbu izstādes «Saules gaismas pusē» atklāšanu 12. septembrī Vecumnieku tautas namā divdesmito darbības gadskārtu atzīmēja Vecumnieku tautas nama floristikas studija.

Kā pasākumā uzsvēra ilggadējā floristikas studijas vadītāja, amata meistare Līga Lauriņa, florista prasmes divdesmit gadu laikā apguvuši 87 studijas apmeklētāji. Jaunākajam studijas dalībniekam – 15 gadu, bet gados pieredzējušākajam – 84 gadi. Studijā vienlaicīgi darbojušās pat trīs paaudžu vienas ģimenes sievietes. Studijā florista iemaņas apguvis arī viens vīrietis. Visi pārējie dalībnieki gan bijušas dāmas.

Studijā mācījušies kaimiņu pagastu un novadu cilvēki – dalībnieki no Misas, Dāviņiem, Valles, Kurmenes, Bauskas u.c.

Floristikas studijas dalībnieki ar savu prasmi priecējuši ne tikai novada iedzīvotājus, bet arī piedalījušies dažādos konkursos un izstādēs citviet Latvijā, tādējādi popularizējot un nesot Vecumnieku novada vārdu pasaulē. Šādos pasākumos floristi ne tikai demonstrējuši savus darbus un māku, bet arī guvuši iedvesmu un radošas idejas.

Izaugsme un aktivitātes

Floristikas studijas darbs visu gadu garumā ir bijis pamanāms un neiztrūkstošs dažādos pasākumos novadā – Liliju svētkos, Meteņos u.c.. Par lielisko sadarbību un atsaucību studijas dalībniekiem paldies sacīja pašvaldības domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš. Viņš uzsvēra, ka divdesmit gadi – tā ir jubileja, kas liecina par stabilitāti un pastāvīgumu savās aktivitātēs un izaugsmē. Floristu darbi veido un lieliski papildina pasākumu noskaņu. Izpilddirektora vietnieks Guntars Veismanis, kura dzīvesbiedre arī apmeklējusi studijas nodarbības, pauda apbrīnu un prieku par to, cik prasmīgas ir floristu rokas, kopā savijot šķietami neiespējamus materiālus un rezultātā top brīnums, kas sagādā prieku un gandarījumu.

IMG 2207 Medium

Pateicības vārdus pasākumā saņēma floristikas amata mākslas nodarbību aizsācēja Vecumniekos – iecavniece, floristikas amata meistare Iveta Cera. Pati Iveta sacīja, ka allaž sekojusi līdzi Vecumnieku floristikas studijas gaitām un priecājusies par darbiem un idejām. «Līga ir izaugusi līdz ar studiju. Viņa ir ne tikai prasmīga amata meistare, bet arī personība uz kuru tiecas cilvēki,» sacīja I.Cera.

IMG 2202 Medium
Svētku sveicieni

Floristikas studiju svētkos sveica Vecumnieku tautas nama amatierkolektīvi senioru koris «Atbalss», dāmu deju kolektīvs «Rudens rozes», VPDK «Vēveri», senioru deju kopa «Ozols», Vecumnieku jauktā kora «Maldugunis» pārstāvji, amatierteātra «Vecmuiža», Vecumnieku bibliotēkas pārstāves un radošās studijas «Idille» dalībnieces. Īpašu paldies floristikas studijai sacīja Vecumnieku tautas nama kolektīvs – uzteicot lielisko sadarbību.

Amatierteātra režisore Vēsma Petruševica sacīja, ka Līga ir cilvēks, kas saprot ziedu valodu un vēlēja studijas dalībniekiem stipras un prasmīgas rokas.

DSC 0610 Medium

Arī katrai studijas dalībniecei vadītāja Līga Lauriņa bija sagatavojusi jautājumus par idejām, talantu un dzīvesziņu, uz kuru atbildot studijas dalībnieces pauda savas atziņas. Studijas dalībnieces atzina, ka nodarbības un iegūtās prasmes palīdz ne tikai pozitīvu emociju un jaunu iemaņu veidošanā, bet arī dod iedvesmu attīstīt savus talantus un dalīties tajos ar citiem, īstenojot sapņu idejas.

Pasākumā visus priecēja mākslinieks akordeonists Jānis Jakovļevs, aicinot arī dziedāt līdzi pazīstamas un mīļas melodijas.

IMG 2216 Medium
Pēc pasākuma tautas namā, svētki turpinājās pie Vecumnieku ezera, kur par jautrību un labu noskaņu rūpējās folkloras kopa «Tīrums». Jāpiebilst, ka pasākuma vide gan tautas namā, gan arī ezera krastā bija īpaša un gaumīgi noformēta – kā jau floristikas meistaru svētkos.

DSC 0786 Medium

Ar gardu zupu pasākuma dalībniekus cienāja jaunais pavārs Kārlis Elmers Apsītis. Siltajā novakarē ezera krasts bija sirsnīgu emociju un kopābūšanas prieka piepildīts.

Jubilejas svinību FOTO GALERIJA

Andra Matuļenko, VNZ redaktore

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933