Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Vecumniekos ar labdarības akciju zoodārza iemītniekiem aizvadīti gadskārtējie Jumīša svētki

Ar lustīgām dziesmām un dejām, dāsnu rudens ražas andeli, konkursu un labdarības akciju sestdien 10. oktobrī Vecumnieku tirgus laukumā izskanēja Jumīša svētki.

Ražas un citu lauku labumu tirgus sākās jau rīta agrumā un pircēju netrūka. Cilvēki labprāt iegādājās gan ikdienas dārzeņus – kartupeļus, sīpolus, kāļus, kāpostus, gan dažādus stādus, labprāt pirka ķirbjus un cidonijas. Liela piekrišana bija Lādzēnu dzīvajiem vēžiem. Vēžu tirgotājs Einis Asaris sacīja, ka tirgot atvedis ap trīsdesmit kilogramu četrgadīgu vēžu. Pāris stundu laikā tie bija izpirkti.

Uz rudenīgi iekārtotas skatuves Jumīša svētku laikā visus priecēja gan Jumja konkursam «Raženākais Jumis» iesniegtās rudens dārzeņu kompozīcijas, gan novada amatiermākslas kolektīvi: senioru koris «Atbalss», senioru deju kolektīvs «Ozols», senioru dāmu deju kolektīvs «Rudens rozes», amatierteātris «Vecmuiža» un Vēsmas Petruševicas solo.

Zīļuka akcija zoodārzam

Īpašu labestības un dāsnuma noskaņu visā pasākumā radīja akcija «ZooZīļuks 2020», kuras laikā ikviens varēja ziedot dārzeņus vai zīles Rīgas Zooloģiskā dārza iemītniekiem. Tirgus laukumā novietotā ziedojumu piekabīte pamazām pildījās ar veltēm. Saziedotas bija gan zīles, gan kāposti un bietes, pa kādam varenam ķirbim un kāpostam, selerijas un citi labumi. Īpaši savus ziedojumus zvēriņiem bija noformējuši mācību iestāžu audzēkņi, kas, skolotāju mudināti, bija čakli vākuši zīles. Ziedojumu kravā bija saredzama Vecumnieku pirmsskolas izglītības iestādes grupiņas «Mārītes» veikums, Vecumnieku vidusskolas 2.c klases bērnu dāvinājums, Stelpes pamatskolas 5., 6., 8., un 9. klases bērnu vākums, Reiņa Sviriņa salasītās zīles u.c. ziedojumi. Katrs ziedotājs saņēma loterijas numuriņu, kurš pasākuma noslēgumā tika izlozēts un balvā saņēma ģimenes brīvbiļeti Zoodārza apmeklējumam.

DSC 0019 Medium

Loterijas rezultātā no stikla trauciņa tika izvilkts sestais numurs, kura īpašnieks bija Reinis Sviriņš. Viņš arī saņēma brīnišķīgo balvu – brīvbiļeti Zoodārza apmeklējumam. «Vecumnieku Novada Ziņām» Reinis sacīja, ka zīles meklējis zem lielā mājas ozola un, palīdzot Zoodārza zvēriņiem, ļoti cerējis saņemt loterijā dāvāto biļeti. Reinis bija apmulsis no veiksmes un viņam pievērstās uzmanības un Reiņa māmiņa Daiga Sviriņa sacīja, ka ģimene ir ļoti gandarīta par šo dāvanu, jo mazā māsa pavisam nesen izteikusi vēlēšanos doties uz Zoodārzu. Tagad šis prieks ir brāļa godam nopelnīts un tuvākajā laikā ģimene brīvbiļeti izmantos.

DSC 0024 Medium

Raženākais Jumis

«Raženākajam Jumim» konkursā bija kopumā iesniegtas septiņas kompozīcijas, kuru autori bija likuši lietā gan mājās izaudzētos rudens labumus, gan fantāziju un izdomu. Žūrija, kurā darbojās Domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš, izpilddirektora vietnieks Guntars Veismanis un Vecumnieku tirgus vadītājs Ingus Liepa izvērtēja iesniegtos raženos Jumjus un lēma par balvu piešķiršanu. Trešo vietu un pārsteiguma balvu no uzņēmuma SIA «KEEFA» ieguva komandas «Pludmale» darbs, otrajā vietā un balvu no SIA «Ābolis» ieguva «Ģimenīte», pirmajā vietā - «Dāsnais rudens» un komandai balva no Rīgas Zoodārza. Visi dalībnieki saņēma saldas balvas no tradicionālā sponsora veikala «Elvi».
«Elvi» saldās veltes saņēma arī amatierkolektīvi, kas dzestrajā rudens rītā priecēja svētku apmeklētājus. Pēc pasākuma ikviens varēja baudīt skābu kāpostu zupu, kuru sarūpējis Vecumnieku tautas nams, Aija Dreimane un Mārīte Vītola. Skābos kāpostus lielajam svētku mielastam ziedoja Edvards Žotovs, kam paldies tika sacīts, pasniedzot saldo balvu.

DSC 0011 Medium

Pēc pozitīviem iespaidiem

Jumīša tirgus apmeklētāja bārbeliete Brigita Kārkliņa sacīja, ka šurp devusies pēc iespaidiem un labprāt iegādāsies arī vēžus. Tirgus dienā var sastapt paziņas un sirsnīgi izrunāties.

Piemājas saimniecības «Gravas» saimniece Nora Zimka sacīja, ka šis gan nav ļoti liels tirgus toties sirsnīgs un rosīgs. Kūpinājumu tirdzniecība gāja no rokas. Daži tirgus apmeklētāji, jokojot atzina, ka šogad labi padevusies arī čību un zeķu raža, kuru tirgū bija pārpārēm.

DSC 0034 Medium

Baušķeniece Silvija «Vecumnieku Novada Ziņām» sacīja, ka atbraukusi pie bijušās kolēģes un izlēmušas nelaist garām šo svētku dienu un atnākt uz tirgu. «Sastapu senas paziņas, arī baušķeniekus, sirsnīgi izsmējāmies, izrunājāmies, noklausījāmies koncertu un dziedājām līdzi «Nāk rudentiņis, būs barga ziema»».

Andra Matuļenko, VNZ redaktore

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933