Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Amatiermākslinieki sveic kultūras dzīves vadītājas

Vecumnieku tautas namam 3. marts bija īpaša diena, jo ar koncertprogrammu „Tas bija un būs piedzīvojums” amatiermākslas  kolektīvi savā pulkā uzņēma jauno tautas nama vadītāju Janu Justi, bet ar sirsnīgiem ceļa vārdiem un interesantiem priekšnesumiem tālākās darba gaitās pavadīja bijušo vadītāju Agritu Laudurgu.

Kolektīvi koncertam bija sagatavojuši Simtgades Dziesmu un deju svētku repertuāru, kā arī šajā sezonā jaunapgūtās un sagatavotās dejas un dziesmas. Par koncertprogrammas vadmotīviem tika izvēlēti ceļojumi, piedzīvojumi un cilvēki tajos.

Agritas kā tautas nama vadītājas ceļojums Vecumniekos sākās Liliju svētkos. Floristikas studija, šo atmiņu paspilgtinot, dāvāja abām jaunkundzēm ziedu aproces, lai tie daiļo arī ikdienā, darot darbu un atpūšoties. Janas piedzīvojums savukārt aizsākās Meteņos, tādēļ folkloras kopas „Tīrums” dalībnieki pārsteidza meitenes ar budēļa tēvaiņa pērienu, bet Irita Vimba izdaiļoja ar Daces Žuromskas veidotajiem Bārbeļu vainagiem.

Gads jeb sezona, tautas namā ir ļoti spraigs un notikumiem bagāts laiks. Piedzīvojumi nekrāsotu ikdienu, ja nebūtu šo deviņu amatiermākslas kolektīvu, kuri sniedz koncertus, uzstājas ārpus novada robežām, kā arī iesaistās citos mūsu veidotajos sarīkojumos. Šim koncertam katrs kolektīvs bija īpaši izvēlējušies repertuāru, lai iepriecinātu skatītājus un iezīmētu kultūras nama vadītāju maiņu.

Gremdējoties atmiņās par pavadīto laiku kopā ar Agritu, vēlos teikt, ka mēs visi dzīvojam zem vienām un tām pašām debesīm, bet mums visiem nav viens un tas pats horizonts. Šo laiku un piedzīvojumus, kurus pavadījām kā lieliska komanda, es glabāšu dziļi sirdī kā savdabīgu noslēpumu, un ikreiz, pārskatot fotogrāfijas, no jauna būšu mūsu veidotajos sarīkojumos.

Janai vēlēšu Imanta Ziedoņa vārdiem: „Radi savu pasauli! Šī pasaule cilvēkam ir par lielu. Radi savu mazo! Lielā sastāv no mazajām. Kur ir tava mazā? Veido to no zemeņu stādiem. Vai no tērauda dzirkstelēm. Veido no dzejoļu rindām un no keramikas māliem. Tai nav jābūt lielai, bet tai jābūt bagātai! Un tai nav jābūt skatlogā izstādītai, bet ja tevi atrod ciemiņš, lai tu vari to pacienāt. Lai paliek krāsaina dzirkstele no tavām glazūrām  viņā.”

Radīsim, rādīsim un visi kopā gaidīsim pavasari!

Vita Vēvere
Vecumnieku tautas nama mākslinieciskā vadītāja

Foto: Jana Juste un Zane Bukša

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933