Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Simtgades filmas Vecumniekos

Latvijas filmu nozare Simtgades noskaņās dzīvo jau trīs gadus – kopš 2014. gada, kad Nacionālā Kino centra organizētajā ideju konkursā tika iesniegts 31 projekts, un ekspertu komisija ķērās pie sijāšanas un vētīšanas.

Vairākās konkursa kārtās filmu programma “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” tika slīpēta un pulēta, līdz ieguva šābrīža formu un saturu – sešpadsmit pilnmetrāžas filmas visplašākajam skatītāju lokam. Tās gandrīz pusotra gada laikā ir nonākušas un vēl nonāks pie skatītājiem.

Arī Vecumnieku tautas nams saviem skatītājiem nodrošina visu simtgades filmu seansus. Līdz šim ir demonstrētas šadas filmas „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”, „Ievainotais jātnieks”,  „Astoņas zvaigznes”, drīzumā tiks demonstrētas filmas „Paradīze `89” un „Turpinājums”, kā arī citas Latvijas filmas Latvijas simtgadei. Gribam domāt, ka ikviens, kurš jūtas Latvijai piederīgs, varēs starp šīm 16 filmām atrast sev vienu vai vairākus stāstus, kas viņam vislabāk atklāj Latviju, tās seno un neseno vēsturi, šodienu un rītdienu. Filmas patiešām ir piepildītas, tajās var redzēt cīnītājus un domātājus, vectēvus un mazbērnus, gleznotājus un strēlniekus, muzeju relikvijas un čekas maisus, ķekatniekus un gadatirgu karuseļus, pieminekļus un bunkurus, pēdējos pagānus un pirmos dzejniekus, Rīgas priekšpilsētas un Latvijas pierobežas, uztraukumu pilnu pieaugšanu, jauneklīgu drosmi un cienījamu viedumu...

Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma teic, ka filma ir unikāls medijs, tā ļauj apturēt laiku, tā ļauj radīt un rekonstruēt pagātnes notikumus, tā ļauj mums caur emocionālo pieredzi kļūt zinošākiem, viedākiem un dzīves gudriem. Filmām ir ilgs mūžs, un Latvijas filmas, kas radītas Latvijas simtgadei, dzīvos arī pēc mūsu valsts jubilejas. Taču katrai filmai, lai tā dzīvotu gan tagadnē, gan nākotnē, ir nepieciešams skatītājs. Mēs ticam, ka Simtgades programmā ieguldītais profesionālais darbs, radošais pacēlums un filmu veidotāju domu enerģija atbalsosies un uzrunās skatītājus gan pilsētās, gan visattālākajos Latvijas ciemos un viensētās, gan visur plašajā pasaulē.

Vita Vēvere
Vecumnieku tautas nama mākslinieciskā vadītāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933