Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Saulgriežos lietus kā svētība

Kad Latvijas saule sasniedz savu augstāko punktu debess jumā, mēs, latvieši, svinam Vasaras saulgriežus. Ar nepacietību gaidām šo maģisko dienu un nakti, lai kopā priecātos par sauli, par ļaudīm, par izdošanos.

 

Neba aiz kalnājiem vasara kavējas?
Papardes valsī jau stāj;
Ezera zēlumā niedrāji līgojas
Vasaras saulgrieži māj.

Sauli un siltumu katra sirds ilgojas,
Lietainos mākuļus rāt!
Madaras priecājas, dāboliņš šūpojas,
Vasaras saulgrieži klāt.

                             /Inta Driķe/

 

21. jūnija vakarā Vecumnieku tautas nama amatiermākslas kolektīvi SDK „Ozols” (vadītāja Agita Seglicka), VPDK „Vēveri” un „Rudens Rozes” (vadītāja Sarmīte Vēvere), senioru koris „Atbalss” (diriģente Iveta Kaktiņa), jauktais koris „Maldugunis” (diriģente Sindija Druva, koncertmeistare Lelde Rasnace), kā arī amatierteātris „Vecmuiža” (režisore Vēsma Petruševica) sanāca tautas namā, lai kopīgi priecātos un pavadītu laiku dziesmās, dejās un citās saulgriežu tradīcijās.  Folkloras kopa „Tīrums” (vadītāji Irita un Raimonds Vimbas) kopā ar amatiermākslas kolektīviem un skatītājiem vienojās kopīgās spēka dziesmās Latvijai.

Vecumnieki 6 1024x683

Jau izsenis Vasaras saulgrieži ir dabas – ziedu, uguns, kā arī ūdens dzīvinošā spēka vispilnīgākās izmantošanas laiks, tāpēc šogad, akcijas „Izgaismo Latviju” ietvaros, arī Vecumniekos tika degts ugunskurs, kuru cītīgi sargājām no lietus. Šoreiz gan lietus nāca kā svētība, kā veldze sausajai zemei, neatstājot atnākušos noskumušus. Vakara emocionālākajā brīdī visi klātesošie devās ārā, lai kopīgi dziedātu Valsts himnu, apzinoties, ka himna tobrīd skan visā Latvijas pierobežā.

Vecumnieki 4 1024x683

Izgaismojot savu pagastu, savu sētu un savas domas, mēs simboliski esam devušies ceļā uz Vispārējiem Latviešu dziesmu un  deju svētkiem, kas nu jau pavisam drīz ar krāšņām svētku programmām risināsies mūsu galvaspilsētā Rīgā.

 

Vita Vēvere,
Vecumnieku tautas nama mākslinieciskā vadītāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933