Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

“Maldugunis” viesojas Viļņā

Vecumnieku jauktajam korim “Maldugunis” 2017./2018. gada sezona bijusi patiešām darbīga, nodziedāti neskaitāmi koncerti, izdzīvots 18. novembra koncertuzvedums, veiksmīgi aizvadīta skate un pārstāvēts Vecumnieku novada un Latvijas vārds Viļņas Starptautiskajā koru mūzikas festivālā “Dziedam Viļņai”.

Sirds, protams, visvairāk ietrīsas par šajā sezonā visgaidītāko notikumu – Simtgades Dziesmu un deju svētkiem, kas jūlija pirmajā nedēļā Rīgā pulcēs ap 40 000 dalībnieku un būs nenovērtējama balva par vienu no visdarbīgākajām sezonām kora “Maldugunis” pastāvēšanas vēsturē.

Simtgades Dziesmu svētku emocijas un krāšņums mums vēl priekšā, tāpēc šoreiz vēlamies padalīties ar iespaidiem par skaisto kaimiņu zemi, tās cilvēkiem un skanīgo starptautisko koru mūzikas festivālu “Dziedam Viļņai”, kurā jauktais koris “Maldugunis” piedalījās šī gada 8. un 9. jūnijā.

Par tradīciju kļuvušais festivāls korus pulcēja Lietuvas galvaspilsētā jau astoto reizi, priecējot festivāla apmeklētājus ar koncertiem Viļņas televīzijas tornī un skaistajā Traķu pilī. Līdzās skanīgajam vīru korim “Kouvolan” no Somijas, Viļņas koledžas meiteņu korim “Vaidilutes” un jauktajam korim “Libro” (Lietuva), Latviju festivālā pārstāvēja  Vecumnieku jauktais koris “Maldugunis”.

DSC 0466 1024x685 copy copy

Festivāls tika atklāts 8. jūnija pēcpusdienā, kad pēc iekārtošanās mājīgajā viesnīcā un Viļņas televīzijas torņa apskates, kori kopīgi muzicēja torņa zālē, kā arī saņēma apsveikuma vārdus no festivāla patrona Lietuvas Republikas premjerministra, kurš ar savu kolēģu starpniecību katram korim dāvināja piemiņas veltes.

Atklāšanas koncertā koris nodeva skatītāju vērtējumam trīs latviešu tautasdziesmu apdares un divus skaņdarbus no sakrālās mūzikas repertuāra. Kora priekšnesumu papildināja trejdekšņi, lietuskoks, klavieru pavadījums un skaistās solistu balsis. Kora mākslinieciskā vadītāja Sindija Druva uzver, ka svarīgi bija strādāt pie tāda repertuāra, ko sapratīs ārpus Latvijas robežām. Tam jābūt muzikāli interesantam, emocionāli piepildītam un labi izpildītam, iedarbojoties uz klausītāju, kurš latviešu valodu nesaprot. “Prieks, ka ar šo uzdevumu koris lieliski tika galā, it īpaši otrās dienas koncertā,” tā uz festivāla programmas izpildījumu atskatās diriģente.

Pēc atklāšanas koncerta kori pulcējās sadraudzības vakaram. Skanot dziesmām un dejām, kori cienāja viens otru ar līdzi atvestajiem nacionālajiem “labumiem”. Koris “Maldugunis” kolēģus cienāja ar Vecumniekos izslavēto kliņģeri un mūsu pašu alus darītavas “Vecmuiža” dzērieniem, kas īpašu atsaucību guva somu vīru kora rindās. Paldies par sagādāto cienastu Vecumnieku novada domei, Vecumnieku tautas namam un alus darītavai “Vecmuiža”!

Otrā diena norisinājās Traķu pilī, kur koristi izstaigāja pils muzeju un torņus, kā arī varēja vērot viduslaiku bruņinieku cīņu atveidojumu pils pagalmā. Lielu ārzemju tūristu apbrīnu latviešu koristes izpelnījās skaisto Zemgales tautas tērpu dēļ. Pils apmeklētāji lūdza iespēju nofotografēties ar “Maldugunis” dziedātājām un interesējās no kurienes daiļavas atbraukušas.

DSC 0516 1024x685 copy copy

Koncerts notika  Traķu pils zālē, kur koris izpildīja tautas mūzikas programmu. Tas izskanēja ar īpašu jaudu un, spriežot pēc klausītāju reakcijas, aizkustināja ikvienu no klātesošajiem. Koristi patiesi bija uz viena viļņa un šī bija viena no tām uzstāšanās reizēm, kas vēl ilgi paliks atmiņā!

Festivāla noslēgumā koristi devās uz Viļņas vecpilsētu, lai gida pavadībā iepazītu skaistās pilsētas arhitektūru un vēsturi un sagādātu suvenīrus mājās palikušajiem.

Festivāls bija lielisks piedzīvojums, kas lika mums daudz ko saprast pašiem par sevi, par savu kolektīvi, kā arī no jauna atgādināja, kāpēc tik ļoti mīlam dziedāt korī! Liels paldies mūsu mākslinieciskajai vadītājai Sindijai Druvai, kormeistarei Ivetai Kaktiņai, vokālajam pedagogam Alvinam Ružam, koncertmeistarei Leldei Rasnacei par ieguldīto darbu, Vecumnieku tautas nama mākslinieciskajai vadītajai Vitai Vēverei, kura izplānoja mūsu braucienu un organizēja dalību festivālā, paldies šoferīšiem par izturību, kā arī liels paldies Vecumnieku novada domei un tautas namam par atbalstu un uzticību!

Uz tikšanos Simtgades Dziesmu svētkos kā arī nākamajā sezonā!

Foto – Vita Vēvere.

 

Agrita Laudurga,
Vecumnieku jauktā kora “Maldugunis” dziedātāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933