Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Dziesmu un deju svētkos piedalīsies vairāk nekā 300 novadnieku

Kopumā 14 novada amatieru kolektīvus ar 291 dalībnieku svētkiem sagatavojuši 11 mākslinieciskie vadītāji. Līdz ar pašvaldības pārstāvjiem, kolektīvu palīgiem un šoferīšiem, bez kuriem Rīgā neiztikt, novada delegācijas dalībnieku kopskaits pārsniedz 300.

Visvairāk kolektīvu – pieci – būs no Vecumniekiem. Bārbeles pagastu pārstāv četri kolektīvi – gan dejotāji, gan folkloristi un lauku kapela. No Skaistkalnes un Valles uz svētkiem dodas pa diviem kolektīviem, savukārt Stelpi pārstāv viens deju kolektīvs.

Vecumnieku novads ir daudzpusīgs – līdz ar dejotājiem un dziedātājiem uz Rīgu dosies pūtēji, folkloristi, lauku kapelas muzikanti un koklētājas. Bārbeles folkloras kopā «Tīrums» ir jaunākā novadniece – svētku dalībniece Anna Ozoliņa, apstiprina vadītāja Irita Vimba. Vecumnieku deju kolektīvs «Ozols» var lepoties ar vecāko novada pārstāvi svētkos Zigurdu Kupču, teic kolektīva pavadone Vita Vēvere. «Ozola» vadītāja Agita Seglicka uzticējusi vecāko dancotāju koordinēšanu svētkos kolēģei, jo vada vēl divus kolektīvus. Divas dejotāju kopas vada Astrīda Celmiņa, liecina J.Kovala apkopotie dati. Savukārt Lāsmai Skābuliņai ar Stelpes dejotājiem palīdzēs Valija Vaina, piebilst koordinators.

Eva IMG 0397 1024x683

Kuplais dalībnieku skaits vienlaikus no Vecumnieku novada uz Rīgu dosies 1. jūlijā, kad visi piedalīsies svētku gājienā. Novada karogu delegācijas priekšgalā nesīs Aivars Petruševics. Noslēguma koncertā 8. jūlijā piedalīsies abi Vecumnieku kori un Skaistkalnes pūtēju orķestris. Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas ansamblis «Skandīne» uzstāsies labāko koklētāju kolektīvu koncertā «Stīgo, brālīt! Stīgo, māsiņ!».

Pilna svētku programma un dalībnieku saraksti pieejama vietnē dziesmusvetki.lv. Jāpiebilst, ka nākamās nedēļas gaitā Rīgā dažādās vietās notiks bezmaksas koncerti un kolektīvu uzstāšanās.

Vairākas dienas Rīgā pavadīs gandrīz visi Vecumnieku novada kolektīvi, jo jāpiedalās mēģinājumos pirms deju lieluzvedumiem un kopkoncerta. Naktsmājas Vecumnieku novadam zināmas – Rīgas 88. vidusskolā mūsu amatiermākslinieki Dziesmu svētkos mitinājušies daudzus gadus, saka J.Kovals. Lielākais nakšņotāju skaits no novada Rīgā būs 7. jūlijā – 226. Šajā skolā apmetas arī Bauskas un Rundāles novada pārstāvji.

DSC 0315 1024x680

Lai arī svētkos vienotu ēdienkarti nodrošina ar valsts līdzekļiem, pašvaldība uzmana, lai lielākas slodzes dienās dejotājiem būtu četras ēdienreizes, stāsta novada koordinators. Slodze gan samazināta, salīdzinot ar iepriekšējiem svētkiem, dalībniekiem būs vairāk brīva laika, lai pagūtu svētkus izbaudīt, teic J.Kovals. Visvairāk laika mēģinājumos šoreiz pavadīšot vidējās paaudzes deju kolektīvi.

Neaizvietojami kolektīvu palīgi Dziesmu svētkos ir šoferi. Šogad Vecumniekiem ar vienu autobusu izlīdzēs kaimiņi no Baldones novada pašvaldības. Pūtējus vedīs Vitauts Briedis, dejotājus un dziedātājus – Valdis Kuzma. Jānis Skribāns, Edgars Ozoliņš un Ilmārs Ancveirs atbildēs par vairāku deju kolektīvu nokļūšanu vajadzīgajās vietās. Ivars Zadovskis vadās koklētājas, folkloristus un lauku kapelu.

J.Kovals kā novada koordinators piedalīsies iespējami daudzās norisēs. Daļa domes deputātu uz svētkiem dosies kopā ar kolektīviem. Domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš un pagastu pārvaldnieki piedalīsies gājienā, pārstāvot pašvaldību.

Kā uzsver rīkotāji, šoreiz daudz uzmanības veltīts tam, lai svētku dalībnieki varētu izbaudīt atmosfēru, jo simtgades Dziesmu svētku centrā ir cilvēks – ne tikai dziedātāji, dejotāji, orķestru un folkloras kopu dalībnieki, bet arī ikviens skatītājs, šoferīši, medmāsas, pavāri, arī mājās palicēji, kas notikumus vēros pa televizoru. «Cenšamies vairāk domāt par dalībnieku drošību un labsajūtu, lai no sirds varam izbaudīt kopības izjūtu un piedzīvot svētku brīnumu,» teic novada koordinators.

Mājās palicējiem pašvaldība piedāvās noskatīties pasākumu tiešraides Vecumnieku tautas nama terasē 7. jūlijā plkst. 22.00 deju lieluzvedumu “Māras zeme” un 8. jūlijā plkst. 20.00 noslēguma koncertu “Zvaigžņu ceļā”. Skaistkalnē 6. jūlijā plkst. 17.00 tautas namā varēs skatīt pūtēju orķestru dižkoncertu.

Dziesmusvetku Translacijas afisa 1 543x768 copy copy copyPuteju orkestra dzizkoncerta tiesraide 1 543x768 

 

Vecumnieku novadu svētkos pārstāv 14 amatieru kolektīvi ar 291 dalībnieks.

Deju kolektīvi:

Senioru kolektīvs «Ozols», vadītāja Agita Seglicka;

Senioru kolektīvs SenValle», vadītāja Astrīda Celmiņa;

Vidējās paaudzes kolektīvs «Vēveri», vadītāja Sarmīte Vēvere;

Vidējās paaudzes kolektīvs «Bārbele», vadītāja Agita Seglicka;

Vidējās paaudzes kolektīvs «Valle», vadītāja Astrīda Celmiņa;

Vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs «Stelpe», vadītāja Lāsma Skābuliņa;

Jauniešu kolektīvs «Rakari», vadītāja Agita Seglicka;

Jauniešu kolektīvs «Vanadziņi», vadītāja Baiba Vanaga.

Kori:

Jauktais koris «Maldugunis», diriģente Sindija Druva;

Jauniešu koris «Via Stella», diriģente Liene Batņa.

Pūtēju orķestris «Skaistkalne», vadītājs Jānis Kalniņš.

Koklētāju ansamblis «Skandīne», vadītāja Kristīne Jeronoviča.

Folkloras kopa «Tīrums», vadītāja Irita Vimba.

Lauku kapela «Savējie», vadītāja Baiba Pētersone.

 

Foto no pašvaldības arhīva.

 

Antra Ērgle,
VNZ redaktore

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933