Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Bārbeles folkloristi piedalīsies tautastērpu skatē

Bārbeles folkloras kopas vadītāji Irita un Raimonds Vimbas 5.jūlijā piedalīsies Dziesmu svētku tautastērpu skatē koncertzālē «Palladium».

Vecumnieku novada folkloristi skatē demonstrēs biedrības «Zemgales mantojums» atjaunotos Zemgales krieviņu – votu tērpus, stāsta Irita Vimba. Bārbelieši iekļauti nokomplektēto tērpu īpašnieku grupā, kurā tautastērpus demonstrē 26 dalībnieki.

Zemgales mantojums 0094

Skatē tautastērpus rādīs arī seši kori un koklētāju ansambļi, 21 deju kolektīvs, trīs folkloras kopas, astoņas pašdarināto tērpu īpašnieces un astoņas tērpu darinātāju biedrības un uzņēmumi. Žūrijā ir piecas tautastērpu ekspertes.

Biedrība “Zemgales Mantojums” īstenoja unikālu projektu – no latviešu kultūras mantojuma dzīlēm izcēla nepelnīti aizmirsto no 15. gadsimta Zemgalē dzīvojošo krieviņu tautastērpu. Latviskās kultūras cauraustais tautastērpa kolorīts, dominējot sarkanam, zilam, zaļam un dzeltenam, kas simbolizē gadalaikus un atbilst četrām dabas stihijām – Ugunij, Ūdenim, Zemei un Gaisam, varētu teikt, ir pati pilnība. Bez tam krieviņu dzīvesveids un paražas ietekmējušas arī vietējo etnogrāfisko kultūru, piemēram, Zemgales tautastērpa ornamentos parādās izteikti ziedu motīvi un spilgtas krāsas.

 

Antra Ērgle,
"Vecumnieku Novada Ziņu" redaktore

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933