Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Pēterdienā cildina Mēmeles upi un dzimto vietu

Kurmenes nelielajā, senu koku un drupu ieskautajā estrādē 29. jūnijā notika kurmeniešu visgaidītākie svētki – Pēterdiena. Cildinot dzimto vietu, savas mājas un Mēmeles upi, vietējie un apkārtējo pagastu iedzīvotāji pulcējās, lai baudītu sirsnīgu un ģimenisku atmosfēru. Pasākuma goda viesis bija dzejnieks Knuts Skujenieks, bet gaidītākie mūziķi - rokgrupa “Opus Pro”.

Pēterdienas svinības tika atklātas ar dievkalpojumu Kurmenes Svētā Pētera Romas katoļu baznīcā.

Turpinājumā lapenē aiz dievnama kuplo sanākušo pulku Pētera dienas tradīcijās ievadīja Bārbeles folkloras kopa “Tīrums”. Tika iets rotaļās, kopīgi dziedāts un zīlēta nākotne ar cepures palīdzību.

Peterdiena 0410Vīri kūra ugunskuru, bet meitām tika stāstīts par Pēterdienas rotu – lapu vainagu. Ziedu laiks līdz ar Jāņu svinēšanu beidzies, tādēļ meitas rotājas ar liepu ziedu vainagiem.

Atklājot koncertu, folkloras kopa “Tīrums” aplīgoja sanākušos Pēterus, tostarp arī pašu mazāko un gados jaunāko gaviļnieku. Visus trīs Pēterus sveica Kurmenes pagasta pārvaldes vadītājs Agris Kondrāts un tautas nama vadītāja Sarmīte Ķīse.

Peterdiena 0629Savā uzrunā kurmeniešiem dzejnieks Knuts Skujenieks aicināja viņus būt lepniem par savu dzimto vietu, nekad to neaizmirst un nepārstāt mīlēt. Nolasīts tika dzejolis, kurš tapis sešdesmitajos gados, atrodoties “aiz dzeloņdrātīm” un atminoties siltos brīžus Kurmenē, vecvecāku dzirnavās Mēmeles upes krastos.

Koncertu kuplināja Jēkabpils Tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sadancis”, kurš ne vien cēli izdejoja gaidāmo Dziesmu un deju svētku repertuāru, bet arī rādīja savus košos un dažādos tautas tērpus.

Peterdiena 0647Dejotāju skaistākais sniegums bija noslēguma deja “Rīga dimd”, kad skatītāji, ceļoties kājās, dziedāja līdzi un skaļi aplaudēja. Skaistkalnes Tautas nama jauniešu deju kolektīvs “Vanadziņi” ar dzirkstošu dejotprieku un aizrautību skatītājiem rādīja savu programmu.

Peterdiena 0673Ar dziesmām atnākušos priecēja Jēkabpils Tautas nama kapela “Kreicburgas ziķeri”, kuri koncertā izpildīja skaņdarbus ar Knuta Skujenieka vārdiem, bet vēlāk spēlēja visiem zināmas zaļumballes melodijas. Vakara gaidītākie mākslinieki bija atpazīstamā rokgrupa “Opus Pro”, kura vairāku skatītāju vidū ir īpaši iecienīta grupa. Izskanot mūziķu vispopulārākajai dziesmai “Rozā lietus”, kā par brīnumu, pat lietus nedaudz mitējās.

Kurmenes tautas nama vadītāja S. Ķīse izsaka lielu paldies visiem daba rūķiem, kuri palīdzēja pasākuma organizēšanā un ļāva pasākumam noritēt bez aizķeršanās. Īpašs paldies skaņotājiem, kuru darbu novērtēja kā “Opus Pro” mākslinieki, tā arī zaļumballes apmeklētāji, dejodami līdz pat rīta gaismai. Paldies arī tiem, kuri palīdzēja teritoriju sakārtot pēc pasākuma – jau nākamajā rītā estrāde izskatījās kā pirms svinībām. Uz tikšanos nākamgad!

Foto: Līvija Kalēja, Lauma Kalēja un Jana Juste.

Lauma Kalēja,
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933