Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Stelpē notiks simtgades zaļumballe

Simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas, 11. augustā, visā Latvijā un pasaulē, jūru un upju krastos, pilsdrupu estrādēs, parkos un pļavās, tostarp mūsu novada Stelpē tiks rīkota Zaļumballe lauku kapelu, orķestru muzikantu, ziņģētāju un tautas mūzikas ansambļu pavadībā. Simtgades zaļumballe tiek organizēta ar mērķi saglabāt zaļumbaļļu tradīciju, reizē līksmi atzīmējot Latvijas valsts simtgades gadu.

Mūsu novadā zaļumballe notiks Stelpes pagasta estrādē. Vakara lustes pulksten 19.00 atklās Dailes teātra dziedošo aktieru grupa "Ilga", kurā dzied Lauris Subatnieks, Gundars Silakaktiņš un Aldis Siliņš. Savukārt pulksten 21.00 sāksies lielā Zaļumballe, kurā tiks muzicēts, dziedāts, dejots un spēlēts līdz pat rīta gaiļiem. Tajā piedalīsies mūsu novada mākslinieki: pūtēju orķestris “Skaistkalne”, Bārbeles pagasta Lauku kapela "Savējie", Bārbeles folkloras kopa "Tīrums", kā arī sieviešu vokālie ansambļi "Nianse" no Stelpes, "Vēja meitenes" no Misas, "Vēl mazliet" no Skaistkalnes un "Atziņa" no Valles. Spēlēs arī akordeonists Dzintars Morozovs no Rīgas un saksofonists Juris Krūmmalis no Bauskas.

Stelpē līdz ar zaļumballes norisēm tiks svinēti arī tradicionālie Teātra svētki, tādēļ muzikālie priekšnesumi vīsies ar amatierteātru ainām no dažādiem vēsturiskiem laika posmiem: 20. - 30. gadi, Padomju Savienības gadi, Atmodas laiks un līdz pat mūsdienām. Piedalīsies Jaunsaules amatierteātris "Laucis", Īslīces amatierteātris "Dadži", Vecumnieku amatierteātris "Vecmuiža", Bārbeles amatierteātris "Bārbelīši”, teātra entuziasti no Kurmenes, Valles amatierteātris, Skaistkalnes amatierteātris "Gadījums", Misas amatierteātris "MIStērijA", Mazzalves amatierteātris "Tradare".

Pasākuma laikā būs skatāmi fragmenti no latviešu kino klasikas, kuros redzamas zaļumbaļļu kaislības. Stelpes estrādes pergolā būs apskatāma fotogrāfiju, stāstu un pūšaminstrumentu izstāda no dažādu laiku zaļumballēm. Lai izstāde būtu krāšņa, Iedzīvotāji tiek aicināti pārlūkot savu ģimenes arhīvu - ja krājumos tiek atrasti stāsti, fotogrāfijas, afišas, un cita ar zaļumballēm saistīta informācija, aicinām sazināties ar: Sandru Neliusu (, 26346081) vai Laumu Kalēju (, 25639392).

Slāpes varēs remdēt ar “Vecmuižas” alu, bet izsalkumu ar vietējo saimnieču sieto sieru un kafejnīcas "Pie Mēmeles" gardumiem. Koncertā ieeja maksās trīs eiro, bet ballē ieeja bez maksas. Apmeklētāji aicināti izvēlēties tērpu pagājušā gadsimta “odziņas” tematikā.

LIELA AFISA 1

 

Informāciju apkopojusi
Lauma Kalēja,
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933