Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Amtmaņa-Briedīša piemiņas sarīkojumā Vallē vairāk nekā 100 apmeklētāju

Aktieru Amtmaņu muzeja «Zvanītāju Bukas» sētā Vallē uz ikgadējo Alfreda Amtmaņa-Briedīša piemiņas sarīkojumu ar Nacionālā teātra aktieru piedalīšanos 5. augustā sapulcējās vairāk nekā 100 cilvēku.

Sarīkojumu ievadīja dievkalpojums Valles baznīcā, ap 50 sanākušajiem uzklausot mācītāja Roberta Otomera sprediķi un vienojoties garīgās dziesmās. Sirsnīgu koncertu sniedza Staburaga pagasta muzikālā apvienība un vokālais ansamblis «MiLaRe».

DSC 0005 1205x800

Sarīkojumu «Zvanītāju Buku» pļaviņā atklāja muzeja vadītāja Dace Anna Zvaigzne, piesakot Alfreda Amtmaņa-Briedīša piemiņas brīža goda viesus – Teodora Amtmaņa ģimenes pārstāvjus un Nacionālā teātra māksliniekus. Sadarbība ar teātra kolektīvu sākusies pirms 33 gadiem, kad izveidots muzejs. Katru otro gadu māksliniekiem sarīkojumā pasniedz Vecumnieku novada domes iedibināto Alfreda Amtmaņa-Briedīša prēmiju.

DSC 0013 1205x800

Domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals pasniedza apsveikuma puķu pušķus šogad jaunieceltajam Nacionālā teātra direktoram Jānim Vimbam un agrākajam kolektīva vadītājam Ojāram Rubenim. Domes vadītājs Guntis Kalniņš ar puķu pušķi pateicās par viesmīlību un tradīciju kopšanu muzeja vadītājai D.A.Zvaigznei.

DSC 0037 1204x800

Valles amatierteātra dalībnieces lugas «Skroderdienas Silmačos» tēlos izspēlēja improvizētas ainas ar Jāni Vimbu, «iesvētot» jauno direktoru – lūdzot viņam lomas, kleitas un lakatiņus, kā arī «pieburot» spēku turpināt sadarbības tradīciju ar valliešiem. 5. augusta sarīkojums Vallē ir simbolisks teātra sezonas ievads, tāpēc muzeja vadītāja bija sagatavojusi jaunā direktora svinīgo solījumu, ko Jānis Vimba nolasīja, dāvanā saņemot lietussargu. Tas noderēja jau pēc neilga laika, kad Nacionālā teātra ansambļa «Greizais ratiņš» uzstāšanos brīvā dabā pārtrauca spēcīgs negaiss un lietus.

DSC 0029 1204x800

Vairāk nekā 100 skatītāju no Valles, Stelpes, Vecumniekiem, Kurmenes, Bārbeles un citām vietām tomēr paguva izbaudīt priekšnesumu. Lietus laikā tikšanās labā noskaņā turpinājās ar sarunām klētiņā, stāsta Dace Anna Zvaigzne. «Šis gads paliks atmiņā ar noskaņu, ko nespēja sabojāt pat negaiss,» iespaidus atklāj D.A.Zvaigzne, «teātra jaunais direktors ir sirsnīgs cilvēks, pirms sarīkojuma ar interesi apskatīja muzeja telpas un ekspozīciju, uzteica redzēto.  Publikā vairākumā bija jaunāki cilvēki un ģimenes ar bērniem, jo senioriem karstums, šķiet, bija par lielu. Bija daudz jauno aktieru, tas ļoti iepriecina, jo sola tradīcijas turpinājumu.»

Muzeja vadītāja ar J.Vimbu apspriedusi ieceri decembrī līdzīgā sarīkojumā pieminēt Teodoru Amtmani, papildinot jau sākto piparkūku cepšanu kopā ar Barbu Amtmani pirms Ziemsvētkiem.

Foto – Antra Ērgle.

 

Antra Ērgle,
VNZ redaktore

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933