Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Dzejas diena izskan "Mūru dzirnavās"

"Pār ūdeņiem, uz rudeņiem" - tā  kapelas "Kreicburgas Ziķeri" ieskandināja dzejas dienu "Mūru Dzirnavās", Knuta Skujenieka vecvecāku mājās.

Tikko nosvinējis sava mūža 82. gadskārtu, dzejnieks jutās dzīvespriecīgs un saviļņots par satiktajiem ļaudīm. Par skaisti sakopto vietu, kur saimnieko tagadējais īpašnieks Edgars Kārkliņš un brīnišķīgo atvasaras dienu. Šoreiz Knuts Skujenieks īpaši pieminēja savu tēvu Emīlu Skujenieku, viņa radošo dzejnieka, rakstnieka un režisora darbību un nolasīja vairākus tēva dzejoļus.

IMG 20180908 WA0002 copy Sarīkojumā piedalījās un savu dzeju lasīja dzejnieks, literatūrzinātnieks un atdzejotājs Māris Salējs, kurš Knutu Skujenieku uzskata par savu skolotāju.

 DSC9935 1 copy Mūziķu izpildījumā skanēja dziesmas ar dāņu dzejnieka Bena Andersena tekstiem, kurus atdzejojis Knuts Skujenieks. Abus dzejniekus ilgus gadus vienoja ciešas draudzības saites,
bet pavisam nesen Bens Andersons 88 gadu vecumā devies mūžībā un tika pieminēts ar klusuma brīdi.
Sarīkojuma izskaņā jau vakarpusē visi kopā dziedājām Skujenieku pāra mīļākās dziesmas, arī Pēterdienas himnu.

IMG 20180908 WA0014 copy

Mēs, sarīkojumā klātesoši, jutāmies pagodināti būt kopā ar mūsu tautas dižgaru, talantīgu, radošu, neparasti vienkāršu un sirsnīgu personību.
Uz tikšanos nākamgad Dzejas dienās 7.septembrī Foto: Evita Sietniece un Ruta Keiša.

 

Sarmīte Ķīse,
Kurmenes tautas nama vadītāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933