Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Latvijas dabas daudzveidība L.Lauriņas personālizstādē

Vecumnieku tautas nama mazajā zālē 15. septembra vakarā tika atklāta floristes Līgas Lauriņas pirmā personālizstāde “Sirds vībotnēs 100-50-20-15”.

Personālizstādes nosaukumā ietverta meistares dziļā doma, kas raisīja pārdomas par konkrēto skaitļu kombināciju.

Atklājot izstādi, L.Lauriņa skaidroja nosaukumu: “ Skaitlis 100 ir saistīts ar Latvijas simtgadi. Esmu latviete un lepojos, ka manai zemei ir tik liela un skaista jubileja! Skaitlis 50 - dzīves skaistākais laiks, kad nevienam nekas nav jāpierāda, šis tas jau pagūts, bet darāmā vēl tik daudz! Jau mēnesi dzīvoju 50 gados, dzīve uzņem tādu apgriezienu un ātrumu!” jūsmo floriste.

“20 – tie ir darba gadi floristikā. Sākumā kā aizraušanās, bet lēnām pārtapa profesionālā darbībā,” skaidroja florista amata meistare

“Skaitlis 15 - tik gadi aizritējuši kopš darbojos skolā. Šajā vasarā piedzīvoju skolotāja augstāko piepildījumu, kad audzēkņi mani apsteidz meistarībā, iegūstot augstu vērtējumu un apsteidzot Latvijas izcilos floristus,” gandarījumu pauž L.Lauriņa.

Izstādes nosaukums “Sirds vībotnēs” ir tautas folklorā dēvētais stāvoklis -  starp īstu iemīlēšanos un mīlestību, kad taureņi vēderā un tu lido virs zemes. Personālizstādes autore atklāj: “Tā ir ar floristiem, tiem viss patīk: gan sūrā ikdiena, gan skaistie darba augļi.”

Meistare atklāj, ka katras izstādes pamats ir darbs, radošais process, kas brīžiem ir mokošs, citreiz tas atnāk pats no sevis, bet lielākoties tas ir starp miegu un nomodu, kad idejas virmo gaisā, kas uzreiz jāķer uz papīra. Kad darbs sākts, vienalga, kura dienas vai nakts stunda, tas jāturpina! Vislabāk, ja var no “A-Ž”, bet ne vienmēr tā sanāk. Tas “Ž” ir paraksts, kas nozīmē, ka darbiņš gatavs.

DSC 0193 Ja darbs ir pabeigts un izdevies, tad apakšā ir paraksts un gads. Lai atskatoties var vērtēt, kas tajā gadā ir paveikts.

Izstādes apmeklētāji pie katra darba uzkavējās, lai saprastu no kā veidota īpašā kompozīcija. Krāšņajos darbos izmantota visa Latvijas dabas daudzveidība, ko nevar aprakstīt, bet tas ir jāredz. Līgas Lauriņas personālizstāde Vecumnieku tautas namā apskatāma līdz 6. oktobrim.

DSC 0267

Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš sveicot mākslinieci, pauda gandarījumu par meistares darbiem un vēlēja, lai daudz jaunu ideju, radošuma un spēka tās realizēt.

Uz personālizstādes atklāšanu pulcējās viesi, kas sveicot pateicās par iespēju baudīt dabas un mākslas apkopojumu un skaistumu. Vēlēja radošas idejas un īstenošanas iespējas. Mākslinieci sveica ar teatralizētu apsveikumu, dāvinot “riktīgu pušķi”, kas atbilst floristikas likumiem - kā noliek, tā stāv! 

DSC 0211

Izskanēja pateicība par radītajiem Liliju svētkiem. Meistares dzīve tika pielīdzināta ceļojumam, kas ir krāšņs un košs, tāpēc tika dāvināts ceļojuma čemodāns tālākajiem 50. Florista amata meistare Līga Lauriņa saņēma daudz siltu un uzmundrinošu vārdu, lai tie silda un ir kā iedvesma jaunām lietām!

 

Ieva Pankrate,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933