Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Dziesmu svētku gājienā kopīga dziedāšana un pozitīvas emocijas

Ilgi gaidītais un izdaudzinātais Dziesmu svētku gājiena rīts ausa bez saules ar dūmakainiem mākoņiem un brāzmainu vēju, un laika prognoze nesolīja neko tīkamu. Tomēr Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas laukumā, kur braucienam uz Rīgu pulcējās mūsu novada amatiermākslinieki, virmoja pozitīvas emocijas, lielas gaidas un satraukums.

Krāšņos Zemgales tautastērpos un gaumīgi ar tautiskiem motīviem rotāti svētku dalībnieki pulcējās, lai pirms došanās ceļā uzklausītu ceļa vārdus. Novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš pauda gandarījumu par lielo dalībnieku skaitu, jo ar sešiem pašvaldības autobusiem visus nevar aizvest. “Lai raits deju solis, lai labi skan dziesma un lai izdodas baudīt svētkus,” vēlēja Guntis Kalniņš. Visi vienojās dziesmā “Mazs bij tēva novadiņis”, apliecinot piederību novadam un apzinoties savu spēku.

Dziesmusvetki 0045

Izdekorētie autobusi rindojās cits aiz cita, lai dotos uz galvaspilsētu. Rīgā satiksme bija rimta, autobusu kolonnas devās krastmalas virzienā, kur kustību organizēja policisti.

Rūpīgi saplānotā Dziesmu svētku gājiena secība bija aizkavējusies par stundu, tāpēc Līvu laukumā, kur dalībnieki pulcējās, bija jāpagaida. Tomēr Skaistkalnes pūtēju orķestris brāzmaino vēju un drēgnumu kliedēja ar skaņdarbiem, kas iekustināja apkārtējos svētku dalībniekus, kas dziedāja un uzdancoja, gaidot savu uznācienu. Arī garāmgājēji pakavējās, dziedot un iemūžinot video ierakstos aizraujošās orķestra skaņas, ko vējš nesa tālu pa mazajām ieliņām Līvu laukuma apkaimē.

Dziesmusvetki 0105

Kad svarīgais mirklis bija klāt, ar Vecumnieku novada uzrakstu un karogu priekšgalā dejotāji, dziedātāji, spēlētāji devās ceļā. Ļoti raitā solī Skaistkalnes orķestra pavadījumā dalībnieki gāja starp nepārtrauktajām skatītāju rindām, kas ikvienu kolektīvu sveica ar gavilēm. Gājiena maršruts vijās garām četriem sveikšanas torņiem un pa krāšņiem goda vārtiem nonāca Svētku kvartālā – Skonto stadionā.

Dziesmusvetki 0187

Svētku kvartālā notika atklāšanas pasākums, kura galvenais vadmotīvs ir Latvijas 100.dzimšanas dienas svinēšana, ieskicējot visas nedēļas notikumus un metot loku uz svētku kulmināciju – deju lielkoncertu „Māras zeme” un Noslēguma koncertu „Zvaigžņu ceļā”. Pasākuma laikā vairākkārt izskanēja dalībnieku godināšana un pateicība par svētku norisē ieguldīto.

Skonto stadionu pirms atklāšanas koncerta piepildīja svētku dalībnieki. Koncertā muzicēja tautā iemīļoti mākslinieki Renārs Kaupers, Daumants Kalniņš, Intars Busulis, Jānis Šipkēvics, Reinis Sējāns, Aija Andrejeva, Zigfrīds Muktupāvels, Marina Rebeka, Aminata, Kristīne Kārkla, Emīls Balceris, Jolanta Strikaite un ‘’Lady Sweet’’. Piedalījās Liepājas simfoniskais orķestris, kori «Maska», «Pa Saulei», «Austrums», «Stars», Emīla Dārziņa jauktais koris, diriģents Jānis Ozols, komponisti Raimonds Pauls, Zigmārs Liepiņš, Kārlis Lācis, Raimonds Tiguls, Jānis Lūsēns, Mārtiņš Brauns. Skanēja dziesmas, kas gadu gaitā ir kļuvušas par sava laika zīmēm un simboliem. Atklāšanas koncertu vadīja Ilze Skrastiņa-Ķuzule un Artūrs Skrastiņš.

Organizatori vēsta, ka gājienā vairāk nekā 43 000 dalībnieku teju septiņās stundās nogāja ceļu no Brīvības pieminekļa pa Brīvības ielu uz Svētku kvartālu Skonto stadionā. Dziesmu svētku gājiens šoreiz notika atklāšanas dienā, to ievadīja Latvijas valsts augstāko amatpersonu svinīgās uzrunas. Pirmie gājienā devās virsvadītāji, virsdiriģenti, goda virsvadītāji un goda virsdiriģenti. Novadu secību ievadīja Dikļu pagasts, kurā dzima Dziesmusvētku tradīcija, tam sekoja Vidzemes, Kurzemes, Zemgales, Sēlijas, Latgales, ārvalstu latviešu un Rīgas kolektīvi.

 Foto: Ieva Pankrate

Ieva Pankrate
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933