Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Dziesmu un deju svētkos "Izdziedam 100" kopdziesmai pievienotas 1582 dziesmas

Dziesmu un deju svētku nedēļā lieldrauga Elektrum organizētajās aktivitātēs svētku dalībnieki un apmeklētāji Izdziedam 100 vietnē iedziedājuši 1582 dziesmas. 1. jūlija svētku atklāšanas gājienā mājaslapā svetkuenergija.lv dalībnieki tika sveikti 3038 reizes. Visi 3421 amatiermākslas kolektīvi ir iemūžināti  gājiena noslēgumā Elektrum Svētku vārtos.

Izdziedam 100 vietnē veidotā kopdziesma papildināta par vairāk nekā 79 stundām. Kopdziesmas garums tādējādi ir 346 stundas, straujiem soļiem tuvojoties pasaules rekordam.

Jau XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku atklāšanas dienā 1. jūlijā dalībniekiem par godu uz Skonto stadiona skatuves tika izdziedātas 43 dziesmas no Izdziedam 100 platformas. Visi klātesošie tika aicināti dziedāt līdzi, jo ieraksti tika pievienoti kopdziesmai. Uz skatuves dziedāšanā vienojās 19 aktieri, kā arī vairāk nekā 1040 koristu. Visemocionālākā dziesma, kas atklāšanā izdziedāta Elektrum organizētās koncertprogrammas ietvaros, bija projekta tituldziesma „Ozolam” – tās laikā Skonto stadionā pie skatuves pulcējās lielākais līdzi dziedātāju skaits.

Tāpat ikvienam svētku dalībniekam un apmeklētājam bija iespēja dziesmas iedziedāt īpašos Elektrum enerģijas uzlādes stendos Vērmanes dārzā, Mežaparkā un Daugavas stadionā. Nedēļas laikā šajos stendos dziedāšanā vienojās 8636 cilvēki, izdziedot 1538 dziesmas. Populārākais stends bija svētku apmeklētājiem pieejamais Vērmanes dārzā – tur dziedāšanā vienojušies 4308 cilvēki. Daugavas stadionā ļoti aktīvi dziedātāji izrādījās dejotāju kolektīvi, kas uz stendu nāca kopīgi saglabāt svētku enerģiju skaistā dziedājumā. Savukārt Mežaparkā daudzas platformā pieejamās dziesmas tika iedziedātas arī daudzbalsīgi – koristiem bija iespēja iesildīt balsi mēģinājumiem un Noslēguma koncertam. Visas šajā nedēļā izdziedātās dziesmas var noklausīties Izdziedam 100 vietnē, meklējot Dziesmu un deju svētku kontu.

Papildus dziedāšanai visi stendu apmeklētāji tika aicināti uzņemt fotogrāfijas pie enerģijas dāvāšanas spoguļiem – šī iespēja tika izmantota 1240 reižu. Enerģiju atgūt cilvēki varēja, sēžot pufos un lādējot savas mobilās ierīces. Kopā Elektrum stendus Dziesmu un deju svētku laikā apmeklēja ap 11 799 cilvēki, kurus uzrunāja un iesaistīties aicināja Elektrum stendu enerģizētāji.

Savukārt līdz svētkiem Elektrum aicināja cilvēkus iesūtīt sveicienus sava novada Dziesmu un deju svētku dalībniekiem. Kopā kolektīvi vietnē svetkuenergija.lv tika sveikti 3038 reizes, un Svētku atklāšanas gājienā, ejot gar Elektrum enerģijas torņiem, katram kolektīvam tika nolasīts kāds novadam veltītais sveiciens. Populārākie (visvairāk atzīmētie, nospiežot pogu uzgavilē) tika veltīti Madonas, Tukuma, Talsu, Ventspils un Neretas kolektīviem. Starp aktīvākajiem sveicienu iesūtītājiem ir lielo pilsētu iedzīvotāji Rīga, Jēkabpils, Valmiera, Liepāja un Jelgava, savukārt starp novadiem ir Madonas, Talsu, Balvu un Tukuma.

Skanīgs, krāšņs un enerģisks ir bija Dziesmu un Deju svētku dalībnieku gājiens 1.jūlijā.  Lai pēc gadiem atcerētos spilgtākos kopā pavadītos brīžus, gājiena noslēgumā Elektrum Svētku vārtos tika iemūžinātas katra kolektīva kopbildes, kuras var aplūkot un lejupielādēt mājaslapā: https://www.dziesmusvetki.lv/iesaisties/svetku-varti/.

Sava kolektīva fotogrāfijas visērtāk un ātrāk varēsiet atrast, izmantojot alfabētisko vai hronoloģisko izvēlnes funkciju lapas apakšā un kreisajā pusē. Aicinām ar tām droši dalīties sociālajos tīklos. Fotogrāfijas būs iespējams lejupielādēt līdz 2018.gada 30.oktobrim.

Sakām paldies ikvienam svētku dalībniekam un apmeklētājam, kas ar neizsīkstošu enerģiju piedalījās visās svētku norisēs! Mēs patiesi radījām enerģiju kopā no visas sirds!

 

Ilvija Līvmane,
AS “Latvenergo” Komunikācijas projektu vadītāja

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933