Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Liliju svētku pirmā diena – netradicionāla foto orientēšanās

Ceturtdienas, 12. jūlija, pievakarē mazi un lieli novada iedzīvotāji pulcējās pie Vecumnieku pagasta muzeja, lai piedalītos foto orientēšanās pasākumā.

Dienas svelmi veldzēja pērkons un lietus, tomēr tas neatturēja septiņas komandas 26 cilvēku sastāvā no skrējiena cauri Vecumnieku vēsturiskajam centram. Atklājot pasākumu, savā uzrunā Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš atzīmēja, ka atnākušajiem ir tas gods atklāt Liliju svētku norises. G.Kalniņš aicināja dalībniekus nesteigties, apskatīt ikdienišķas vietas no cita skatu punkta. Muzeja vadītāja Rita Kovala izteica prieku, ka atnākušie nav nobijušies no lietus un gatavi mesties Vecumnieku izzināšanā.

DSC 0007 1204x800

Uzsākot kontrolpunktu medības Vecumnieku centrā, katrs dalībnieks saņēma lapu ar fotogrāfijām – dažādu ēku un objektu detaļas, kuras atpazīstot un atrodot realitātē, tika saņemts zīmogs. Pusotras stundas laikā bija jāapmeklē 11 šādas vietas – Vecumnieku vēsturiskākās un nozīmīgākās vietas. Kontrolpunktos darbojās brīvprātīgie – vietējie jaunieši.

DSC 0058 1204x800

Šoreiz spēlē uzvarētāju nebija. Tā vietā komandām tika izsniegtas septiņas nominācijas: “Jaunākais dalībnieks”,  “Viedākais dalībnieks”, “Delverīgākais dalībnieks”, “Saliedētākā ģimene”, “Ašākais dalībnieks”, “Kas lēni nāk, tas labi nāk” un “Māte. Meita. Kleita.” Balvās dalībnieki  saņēma Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas krāsojamo grāmatu “Vecumnieku novada ēkas” un īpašās Vecumnieku karameles. Spēles dalībnieki uzdevumu pieveica gana ātri, visgrūtāk atpazīt un atrast esot bijis ģeodēzisko punktu, kurš atrodas blakus Vecumnieku vidusskolas ēkai.

DSC 0088 1204x800

Pēc skrējiena komandas tika aicinātas muzeja telpā noklausīties R.Kovalas sagatavoto prezentāciju par nupat kā apmeklētajām vietām. Papildus tam tika izrādīts fotogrāfa Ainara Ķieņa darbs “Toreiz un tagad”, kurā nofotografētas dažādas Vecumnieku vietas senatnē un mūsdienās. Atnākušie varēja vērot arī Zanes Pumpures-Prāmnieces smilšu aplikācijas filmu “Mēs uzziedam mūsu mājās – Vecumnieku novadā”, kura vēsta par cilvēku ikdienu, notikumiem mūsu novadā.

Noslēgumā pateicības vārdus saņēma ikviens, kurš iesaistījās pasākuma organizēšanā un norisē.

 

Lauma  Kalēja,
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933