Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Tvīda braucienā izgaršo Vecumniekus

Draudīgie mākoņi un lietus netraucēja piedalīties Liliju svētku otrās dienas Tvīda velobraucienā. Dienas moto bija “Izgaršo Vecumniekus”, to mēģināja ap četrdesmit dalībnieku. Pateicoties vietējiem ēdināšanas uzņēmumiem un kulinārijas entuziastiem, notika degustācijas, iepazīstot ne tikai vietas, bet arī garšas, kas ir populāras tieši Vecumniekos.

Tvīda brauciena pirmais pieturas punkts bija krodziņā “Pie lielās karotes”, ko Vecumniekos mēdz dēvēt par ‘’mazo Lido’’ sētu. Ziemā krodziņš svinēs 20 gadu jubileju. Krodziņa saimniece Ligita iepazīstināja ar senlietu ekspozīciju. Konkursā varēja minēt vēsturisko priekšmetu pielietojumu sendienās, baudot krodziņa našķi – ķiploku grauzdiņus.

DSC 0106 1

Tālāk mūsu ceļš veda pa Vecumnieku mazajām ielām līdz bērnudārzam, kur braucējus sagaidīja Vēsma – šīs mājas virtuves karaliene. Vēsma atklāja, ka bērnudārza ēkai šogad aprit 35 gadi un tās senais nosaukums ir “Saules ligzdiņa”, kas vēl mūsdienās figurē pārtikas piegādātāju papīros. Garšas kārpiņām un vēdera priekiem tika Vēsmas gatavotie rupja maluma kviešu miltu pīrādziņi – ļoti gardi!

DSC 0222

Turpat netālu daudzdzīvokļu māju ieskautā pagalmā mūs sagaidīja kulinārijas entuziastes Antoņinas gardā upeņu plātsmaize. Pavāre galda klājumus pārvērš par īstu mākslas darbu, nebaidās eksperimentēt virtuvē, un viņai tas labi padodas.

Nākamais pieturas punkts bija kafejnīca “Sēdnīca”, kas nesen mainījusi nosaukumu. Te var nobaudīt visgaršīgāko saldējumu, izvēloties no astoņiem aromātiem, un citus labumus. Kafejnīcas saimniece Linda braucējus pacienāja ar saldējuma kokteili.

DSC 0319 1

Savā pagalmā mūs sagaidīja atraktīvā tirgus zupas meistare Mārīte. Viņas sētā bija iespēja apskatīt krāmu stendu un kavēties atmiņās. Saimniece cienāja ar pašas gatavotu mājas vīnu, grauzdiņiem, gardām žāvēta speķa maizītēm ar sālītu gurķi.

DSC 0370 1

Pie novada domes mūs sagaidīja Maijas kundze, kurai bija uzticēta SIA “Keefas” unikālā dabiskā produkcija, kas gatavota no pašmāju augļiem un dārzeņiem. Baudījām ‘’Simply food’’ biezeņus – veselīgu un uzturvielām bagātu produktu.  

DSC 0446 1

Tvīda velobrauciena galapunkts bija Vecais ezers, kur mūs sagaidīja atbalstītāji. Trīs virtuozi vīrieši no ekstrēmās velo komandas “Greentrials” demonstrēja elpu aizraujošus trikus, lecot pāri vairākiem guļošiem cilvēkiem.

DSC 0687 1

Daudzi izmantoja iespēju nofotografēties pie ziedu velosipēda uz ezera fona – dzeltenais ritenis ar bagātīgajiem liliju dekoriem bija brīnišķīgs. Vakara izskaņā muzikālu priekšnesumu sniedza saksofona virtuozs – pedagogs Artis Skuja.

Piepildīts, emocijām bagāts un izgaršots Liliju svētku Tvīda brauciena vakars, paldies organizatoriem un atbalstītājiem par piedzīvoto. Tiekamies nākamgad ar jaunu retro kolekciju Tvīda braucienā!

FOTO - Ainars Ķienis

 

Ieva Pankrate,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933