Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Vecumnieku pagasta novadpētniecības centrs

Vecumnieku pagasta muzejsAdrese: Rīgas iela 34 (Vecumnieku Tūrisma informācijas punkts), Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV 3933

Kontakti: Tālr. 63920586, 29323741, e-pasts:

Krājumu glabātāja: Rita Kovala

Vecumnieku pagasta novadpētniecības centrs dibināts 1997. gada 11. novembrī. Līdz 2020. gada februārim tas atradās Vecumnieku pagasta Sarkanajā skolā. Centrs atradās toreizējā skolas pārziņa Andreja Spekkes dzīvokļa viesistabā (te līdz 10 gadu vecumam auga latviešu izcilais zinātnieks, vēsturnieks, diplomāts Arnolds Spekke).

Vecumnieku pagasta novadpētniecības centra krājumā pieejams plašs materiālu klāsts par Arnoldu Spekki, viņa diplomāta darbu ārzemēs, viņa sarakstītās grāmatas.

Kā arī daudz materiālu par Vecumnieku pusē dzīvojošā Visvalda Klīves ģimeni, viņu bēgļu gaitām un profesora atgriešanos Latvijā 1990. gadā, kā arī viņa izdotās grāmatas.

Šobrīd novadpētniecības centrs pārcēlies uz Vecumnieku Tūrisma informācijas punkta telpām, kur no tūrisma sezonas sākuma būs apskatāms īpaši veidots stends, kas sniegs nelielu ieskatu Vecumnieku pagasta vēstures lappusēs. Tikmēr visu nepieciešamo informāciju pētniecības vajadzībām, pēc pieprasījuma, interesenti var iegūt - zvanot, rakstot uz e-pastu vai ierodoties klātienē Tūrisma informācijas punktā.

Darba laiks:

Jaunais Novadpētniecības centrs gaida apmeklētājus pagaidu mājvietā Rīgas ielā 34, no otrdienas līdz piektdienai laikā no 11:00 līdz 17:00 (izņemot valsts noteiktās brīvdienas un svētku dienas).

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933