Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aktuālais

Jau otro sezonu Vecumnieku novada iedzīvotājiem ir iespēja baudīt ļoti īpašus novada kultūras iestāžu gatavotus koncertus, kas veltīti mūsu mājām, mūsu novada pagastiem.

Rīgā 19. augustā jau ceturto reizi norisinājās Baltijas bundzinieku samits, kas ir lielākais šāda veida pasākums visā Ziemeļeiropā, pulcējot vairāk kā 300 bundzinieku no dažādām valstīm.

Simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas, 11. augustā, visā Latvijā un pasaulē, jūru un upju krastos, pilsdrupu estrādēs, parkos un pļavās, tostarp mūsu novada Stelpē tiks rīkota Zaļumballe lauku kapelu, orķestru muzikantu, ziņģētāju un tautas mūzikas ansambļu pavadībā. Simtgades zaļumballe tiek organizēta ar mērķi saglabāt zaļumbaļļu tradīciju, reizē līksmi atzīmējot Latvijas valsts simtgades gadu.

Kad Latvijas saule sasniedz savu augstāko punktu debess jumā, mēs, latvieši, svinam Vasaras saulgriežus. Ar nepacietību gaidām šo maģisko dienu un nakti, lai kopā priecātos par sauli, par ļaudīm, par izdošanos.

Sagaidot Latvijas simtgadi, katrs vēlamies sniegt kaut nelielu daļiņu savas artavas jubilejas norisē. Šo svarīgo brīdi gribam nosvinēt kuplā savējo pulkā, baudot kopā būšanas prieku un daloties tajā ar līdzcilvēkiem.

Aizvadītajās brīvdienās fonds “1836” sadarbībā ar Ziedoņa muzeju divās dienās devās iepazīt Leišmalīti, laivojot un dodoties kājām. Otrās dienas noslēgumā Skaistkalnē,  Mēmeles upes krastā netālu no robežas tilta, tika uzstādīts simbolisks piemiņas ceļa stabs.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina piedalīties Latvijas simtgadei veltītā starptautiskā biznesa forumā "Atklāj jaunas biznesa iespējas. Atklāj Latviju".

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina uz otro simtgadnieku salidojumu 25. augustā. Tā mērķis ir aicināt ikvienu potenciālo gaviļnieku uz īpaši veltītu pasākumu, kurā simtgadniekiem būs iespēja satikt savus vienaudžus no visas Latvijas.

Par godu Latvijas simtgadei fonds „1836” veido tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas vijas aptuveni 1836 kilometru garumā, aptverot visu Latvijas teritoriju pa sauszemes robežu. Šis maršruts jeb „1836 ceļš” tiks dāvāts Latvijai un tās iedzīvotājiem valsts simtgadē.

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblim “Skandīne” šis gads ir īpašs – pārliecinoši izcīnīts I pakāpes diploms Vispārējo Dziesmu un deju svētku koklētāju ansambļu skatē un žūrijas “ceļazīme” uz fināla konkursu, kur meitenes skaistā un muzikālā cīņā izcīnīja III vietu Latvijā savā grupā. Tas ir neatlaidības un liela darba rezultāts.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933