Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aicina uz "Baroka pavasari" Biržos

5. Starptautiskais festivāls “Baroka pavasaris” Biržos šogad svin piecu gadu jubileju! Kā katru gadu, no marta līdz maijam, Biržu pilī un baznīcās, skanēs baroka mūzika, kas priecēs gan ar pazīstamām, gan pavisam jaunām skaņām. Šogad būs iespējams ne tikai ieraudzīt un dzirdēt reti sastopamus instrumentus, bet tos arī izgatavot! Atrisinājumu šai mīklai atradīsiet zemāk.

NOTIKUMI

Festivāla “Baroka pavasaris” koncerti izskanēs Biržu pilī, Sv.Jāņa Kristītāja katoļu baznīcā un reformātu baznīcā. Šogad no Francijas ieradīsies ansamblis  La harpe de mélodie, kuri ne tikai uzstāsies, bet arī kopā ar Pop’Harpe speciālistiem vadīs arfu darināšanas meistarklasi.

Marts 2019

11.martā plkst.16.00 Biržu pilī

NIKO KVARTETS: “BRĪVĪBAS VALODA”

NIKO (Jaunu ideju kamerorķestris) stīgu kvartets atskaņos vienu no pasaules slavenākajiem baroka skaņdarbiem – A. Vivaldi (1678 – 1741) “Gadalaiki” un Hildegardes no Bingenas (1098 – 1179), vienas no pirmajām līdz šim zināmajām komponistēm, mūziku. Taču NIKO neatsakās arī no izteiksmīgas mūsdienu mūzikas. Bet mūzika vienmēr bija un būs brīvības valoda. Tādēļ Lietuvas Neatkarības atjaunošanas dienā brīvi skanēs gan virtuozas baroka mūzikas melodijas, gan jauno lietuviešu komponistu skaņdarbi.

17.martā plkst.16.00 Biržu pilī

CHISTOPHER BERENSEN: “KLAVESĪNA SPĀŅU SAKNES”

Christopher Berensen no Austrālijas, šogad viesosies ar solo programmu “Klavesīna spāņu saknes”: no 16. gadsimta agrīnākajiem komponista Antonio de Cebezόn darbiem, līdz pat virtuozajiem vēlīnā baroka komponistu Domeniko Scarlatti un Antonio Soler  skaņdarbiem. Koncerts atklās šī instrumenta dienvidu raksturu.

21.martā plkst.18.00 Biržu pilī

TRIO ROSA MUNDI: “SAULE UN MĒNESS”

The Sun and the Moon (angl. Saule un mēness) koncertprogramma: renesanse un baroks, 16.un 17.gadsimta dziesmas, kuras vieno mīlestības tematika. Uzrakstītas vienai balsij vai madrigāla formā 4 – 6-balsīgam korim, bet pārveidotas trio, kurā dzirdēsim soprāna un basu balsis, kuras pavada harmoniskas stīgu un flautas skaņas. Programmā dzirdēsim vācu “Tenorlieder”, franču “airs de cours”, angļu “lute songs”  , kā arī itāļu madrigālus. John Martlin un Emma Lisa – Roux (lauta, balss) un Darina Ablogina (baroka traversflauta) – ansambli ar īpaši atlasītiem instrumentiem, kura dalībnieki ne tikai spēlē, bet arī paši dzied.

23.martā plkst.16.00 Biržu pilī

“CUM VIATORIBUS AD DANIAM”

Dānijas karalis Kristiāns IV bija zināms, kā mūzikas mecenāts. Viņš ielūdza labākos protestantiskās Eiropas mūziķus savā galmā, kurā strādājuši tādi slaveni vācu un angļu komponisti, kā H. Schütz un J. Dowland. Pilī strādājuši arī labākie dāņu mūziķi, kuri savas zināšanas papildinājuši pat Venēcijā, pie slavenā Gabriela. “Cum Viatoribus ad daniam” – šajā koncertā mēs, kopā ar Viatoribus no Dānijas, ceļosim uz Kopenhāgenu, un dzirdēsim karaļa tik iemīļoto sakrālo mūziku un populārākās tā laika galma dejas un madrigālus.

5.aprīlī plkst.19.00 Sv. Jāņa Kristītāja baznīcā

BAROKA DUETS: “DIEVA LAIKS – VISLABĀKAIS LAIKS”

Renātas Dubinskaites un Saules Šervytes duets ar ērģelēm un nemirstīgā J.S. Baha sakrālā mūzika – klausītāju sirdīm liks maigi ietrīcēties. Koncertā skanēs dziesmas no Šemmeļa, Annas Magdalēnas grāmatas, kā arī skaistākās ārijas no kantātēm un pasijām.

13.aprīlī plkst.17.00 Reformātu baznīcā

VILIMAS NORKŪNAS: “CHROMA”

17.gadsimta pirmās puses muzikālo skaņdarbu harmoniju tik viegli ieterpt krāsās (tulk. Chroma – krāsa), kā mūsdienu mūziku vai džezu. Koncertā iespīdēsies vēl nedzirdēta itāļu komponista Michelangelo Rossi tokāta, tādu slavenu komponistu, kā Girolamo Frescobaldi, Jan Pieterszon Sweelinck, darbi, kā arī skanēs Tarquinio Merula mūzika, kurš darbojies Lietuvas Lielkņaza galmā.

22.aprīlī plkst.19.00 Biržu pilī

LA HARPE DE MÉLODIE: “DZIEDOŠĀ ARFA”

Arfas vienkāšais, jūtīgais un siltais skanējums, mūsuprāt, ir neatdalāms no cilvēka balss, jau kopš seniem laikiem. Daudzveidīga, pārsteidzoša un radoša programma ļaus piedzīvot bagāto, krāsaino un mūžīgo pasauli. Skanēs franču komponistu Jacob Senlèches, Guillaume de Machaut, Gilles Binchois, kā arī John Dowland, Jacques Arcadelt u.c.komponistu skaņdarbi.

27.aprīlĪ plkst.18.00 Biržu pilī

CLAAS HARDERS: “VIRTUOSITE DE VERSAILLES”

Claas Harders (Vācija) ar savu viola da gamba spēli aizvedīs klausītājus uz Francijas karaļa Ludviga XIV pili. “Virtuozā Versaļa” atklās šo, vienu no visiecienītākajiem stīgu instrumentiem, mirdzošo un ugunīgo raksturu. Visi šie komponisti: Antoine Forqeray, François Couperin un populārais viola da gamba komponists Marin Marais, darbojušies “Chapelle Royale” – Versaļas karaļa pils kapellā.

1.maijā plkst.19.00 Biržu pilī

IEVA BAUBLYTE: “DEBESU SONĀTES”

Klausītāju sirdis iekaros skaistākās Baroka sonātes, traversflautai un klavesīnam, kurus sarakstījis Arcangelo Corelli, Georg Friedrich Händel, Georg Philipp Telemann, Johann Sebastian Bach un citi.

4.maijā plkst.19.00 Biržu pilī

RŪTA VOSYLIŪTĖ UN COLLEGIUM MUSICUM RIGA: “ARIA DA CAPO”

Baroka mūzikas orķestris Collegium Musicum Riga (Latvija), diriģents Māris Kupčs, un lietuviešu dziedātāja Rūta Vosyliūtė, izpildīs teatrālu muzikālu programmu “Aria da capo” (tulk.no it. Da capo – vēlreiz no sākuma). 18.gadsimta Baroka opera  - izteiksmīga, ne tikai labi zināma kastrātu, bet arī sieviešu, dziedātāju, slavas ēra. Tādus dziedātājus, kā Carlo Broschi, zināmu kā Farinelli, Francesco Bernardi, zināmu kā Senesino, Faustina Bordoni vai Francesca Cuzzoni vārdus zina visā Eiropā! Koncertprogramma sagatavota, izmantojot kastrātu un unikālu dziedātāju – sieviešu - baroka repertuāru, ļaujot 21.gadsimta  klausītājiem atklāt Baroka mūzikas teatrālismu. Režisore Jūratė Širvytė – Rukštelė, kostīmu māksliniece Renata Valčik.

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts: vecumnieki@vecumnieki.lv
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933