Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Sabiedrība ar dvēseli šogad pulcēsies Madlienā

Šī gada 16. martā plkst. 11.00 Ogres novada Madlienas pagasta Kultūras centrā notiks pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” (SDL) 2018. gada projektu konkursa noslēguma pasākums, kurā tiks sumināti un apbalvoti labākie projektu īstenotāji. Pēc svinīgā pasākuma norisināsies arī SDL biedru kopsapulce. Iepriekšējos gados SDL noslēguma pasākums norisinājies Lielvārdē, Līvānos un Ādažos.

Apvienība “Sabiedrība ar dvēseli” ir Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) struktūrvienība, kas darbojas pēc brīvprātības principa, apvienojot tās pašvaldības, kuras savu ikgadējo budžetu ietvaros piešķir līdzekļus iedzīvotāju  iniciatīvu jeb “mazo projektu” īstenošanai. Iedzīvotāji (biedrības vai nereģistrētas iedzīvotāju grupas) raksta projektus, pašvaldības komisija tos izvērtē, un atbalstītie projekti saņem pašvaldības līdzfinansējumu. Savukārt iedzīvotāju ieguldījums ir brīvprātīgais darbs sabiedrības labā un apkārtējās vides sakopšanā.

Šo iniciatīvu Latvijā ieviesa Nīderlandes fonds Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij (KNHM).  No 2006. līdz 2014. gadam KNHM organizēja „Sabiedrība ar dvēseli” programmu Latvijā, bet pēc fonda aiziešanas no Latvijas to turpina Latvijas pašvaldības.

SDL darbības galvenais mērķis ir veicināt iedzīvotāju līdzdalību savas dzīves vides uzlabošanā. To, cik daudz Latvijā ir šādu cilvēku, kuri gatavi ar nelieliem līdzekļiem paveikt lielus darbus, var vislabāk vērot SDL noslēguma pasākumā, kur katra reģiona (Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales un Pierīgas) labāko projektu īstenotāji prezentē savu veikumu, cīnoties par 1., 2 un 3. vietu sava reģiona ietvaros, kā arī par nacionālo balvu.

Iegūtās vietas reģionos tiek noteiktas balsojuma rezultātā, kurā var piedalīties katrs pasākuma dalībnieks. Pasākuma noslēgumā nacionālā žūrija starp piecu reģionu 1. vietas guvušajiem projektiem lemj par vienu – Latvijā labāko. Tiek apbalvoti visu godalgoto projektu īstenotāji un pasniegtas arī veicināšanas balvas.

Pamatojoties uz žūrijas komisijas lēmumu 2018.gadā par nacionālās balvas 500 eiro un titula „2017.gada labākais projekts” ieguvēju atzīts Cēsu novada iedzīvotāju grupas projekts „Cēsu novada Viestura un Turaidas ielas apkaimē pagalma labiekārtošana“. Kur projekts būs šīgada uzvarētājs, to atkal noteiks balsojums un nacionālās žūrijas lēmums.

Katru gadu SDL izdod arī žurnālu, kurā apkopota informācija par labākajiem pašvaldību atbalstītajiem iedzīvotāju iniciatīvas projektiem. Minēto žurnālu saņems katrs noslēguma pasākuma dalībnieks.

PASĀKUMA PROGRAMMA

Informāciju sagatavoja: Indra Upeniece, SDL Latgales reģiona koordinatore
Plašāka informācija: Edvīns Bartkevičs, SDL valdes priekšsēdētājs, t.29254358; www.sdl.lv

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933