Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Vecumnieku novada domes pārstāvji gūst pieredzi Vidzemē

Augusta sākumā Vecumnieku novada domes pārstāvji devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Limbažiem un Salacgrīvu.

Limbažu novada domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers prezentācijā iepazīstināja ar Limbažu novadu, ar nozīmīgākajiem realizētajiem un plānotajiem projektiem, tradicionālajiem kultūras pasākumiem un sadzīvi ikdienā. Kā Limbažu veiksmes stāstu D. Zemmers minēja pašvaldības izsludināto atbalstu daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanai un projektu konkursu pilsētas vēsturiskā centra ēku fasāžu un jumtu renovācija, kas krasi veicinājusi pilsētas vizuālās pārvērtības. Pieredzes apmaiņā devāmies arī pie amata kolēģiem uz kabinetiem, lai izzinātu sev svarīgos jautājumus.

Dienas gaitā Limbažu novada domes izpilddirektora vietnieks Agris Blumers iepazīstināja ar Limbažu pilsētu. Apskatījām krāšņo vecpilsētu un ekspozīciju “Sudraba Limbaži”. Iepazinām Limbažu Galveno bibliotēku, kas nu jau 4 gadus ir jaunās telpās. Bibliotēkā ir pārdomāta katra detaļa - 1. stāvā klientu apkalpošanas zālē īpašu gaisotni rada zaļais pļavas raksta paklājs, bērniem izveidota atsevišķa zona, kas atdalīta ar stiklu - “Čalotava”. Plašajā ēkā atrodas moderna mācību zāle, mājīga lasītava un individuālās darba telpas.  

Apskatījām, pirms gada atvērto, Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolas peldbaseinu, kurā atrodas divi baseini - lielais baseins un bērnu baseins, kā arī tvaika pirts, sauna, sporta zāle ar trenažieru un aerobikas zālēm.

A. Blumers parādīja, kā daudzviet Limbažos daudzdzīvokļu māju kvartālos uzstādīti daļēji zemē ierakti atkritumu savākšanas konteineri. Šādu konteineru izmantošanai ir vairākas priekšrocības – tie aizņem mazāku platību, konteineru laukumi ir sakoptāki un arī vizuāli pievilcīgāki.

20190809 154807

Limbažnieki lepojas ar Lielezera pludmali, kur jau piekto gadu plīvo Zilais karogs, kas apliecina, ka tā ir labi aprīkota un ērta apmeklētājiem. Visas dienas garumā mēs iepazinām Limbažu pilsētas sakopto vidi, ko veido paši iedzīvotāji un pašvaldība.

Sestdien devāmies iepazīt Salacgrīvu, sākām ar Tūrisma informācijas centra apskati, lai kopā ar gidi izzinātu pilsētu. Izstaigājām Rīgas ielu, kas glabā interesantas vēstures liecības. Salacas upes krastā iepazinām promenādi, kas vienlaikus ir arī upes krasta stiprinājums. Promenādē apskatāmi bronzā atlieti ievērojamu cilvēku - pilsētas viesu  roku nospiedumi.

Tālākais ceļš veda uz novadnieka Ojāra Kiršteina ainavu dārzu Tūjā. Saimnieks iepazīstināja ar akmeņu dažādo enerģētiku un lepojās ar savu ūdenskritumu kaskādi. Šajā dārzā priekšroka dota mūžīgajiem augiem, dekoratīvajiem krūmiem, plašam zālienam un puķes izmantotas kā krāsu akcents. 2012. gadā Kiršteinu dārzs tika atzīts par trešo skaistāko daiļdārzu visā Latvijā, kā arī ir ieguvis virkni citu godalgu. Seniors ir dzimis Vecumniekos un ar interesi iztaujāja mūs par dzimto vietu. Kā dāvinājumu saņemām vēsturiskās bildes par O. Kiršteina tēva veikalu, kas atradies Vecumnieku centrā.

 

Ieva Pankrate,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933