Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Kustību un mākslas festivāls Misas vidusskolā

14 20 ESF copy

Pēdējā novembra nedēļā, no 26. – 30. novembrim, Misas vidusskolā notika Kustību un mākslas festivāls Eiropas Savienības struktūrfondu projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” Nr. 8.3.2.2/16/I/001 ietvaros.

Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds un koordinē Valsts izglītības satura centrs (VISC). Projekta ietvaros skolās tiek īstenoti pasākumi, lai sniegtu atbalstu skolēniem mācībās, ņemot vērā viņu intereses, spējas, talantus, arī grūtības un individuālu nodarbību nepieciešamību. Projektā lielākā finansējuma daļa tiek atvēlēta STEM jomai (matemātika, dabaszinātnes, tehnoloģijas), pievēršot īpašu uzmanību praktiskai pieejai un skolēnu intereses veicināšanai. Papildus tam, izglītojamie projekta ietvaros paplašina zināšanas multidisciplinārā jomā, piedaloties erudītu konkursos, un kultūrizglītības un radošās industrijas jomā.

Kustību un mākslas festivālā katru dienu bija iespēja radoši sevi pilnveidot piedaloties dažādās meistarklasēs. 26. novembra rītā 7., 8. un 9. klasēm notika meistarklase „Izzini sevi kustībā”, kuru vadīja Misas vidusskolas vizuālās mākslas skolotāja, māksliniece un dizainere Kristiana Kazarjana. Latvijas valsts svētkos bija aktuāli ar navigācijas palīdzību izskriet vai izbraukt Latvijas kontūru, tādējādi radot veselu mākslas darbu. Protams, ir arī citi varianti un veidi kā apvienot kustību ar mākslu. Šajā meistarklasē skolēniem vajadzēja apsēsties un lielas papīra lapas, aizvērt acis, ar krāsainiem krītiņiem un simetriskām, sinhronām kustībām vilkt līnijas, izpaust sevi radoši – veidot mākslas darbu ar savām kustībām. Tas ir arī sava veida meditācijas process.

27. novembrī 4., 5. un 6. klašu skolēniem notika standarta un latīņamerikas deju meistarklase. Meistarklasi vadīja „Daces deju skolas” trenere Dace Debovska no Rīgas un viņas deju skolas divi dejotāju pāri. Paraugdemostrējumos varēja vērot sarežģītākās dejas, bet visi kopā, treneres vadībā, apguva pirmos valša un ča ča ča deju soļus.

28. novembrī 2., 3., 5. un 7. klasēm notika folkloras deju meistarklase, ko vadīja Kristīne Karele no Iecavas. Kopā ar Kristīni bija ieradusies daļa no viņas vadītās folkoras kopas „Tarkšķi”. Meistarklasē folkloras kopa demonstrēja savu lielisko prasmi tautas mūzikas instrumentu spēlē, iepazīstināja ar latviešu tautas folkloras tradīcijām, mācīja latviešu tautas folkloras deju soļus un kompozīcijas, kā arī visi vienojās kopīgās spēlēs un rotaļās.

29. novembra rītā 4. klasei leļļu teātra aktrise Evita Klimavičiusa vadīja meistarklasi aktiermākslā. Evita pastāstīja ko vēlams un vajag darīt pirms uzstāšanās, kādus vingrojumus nepieciešams izpildīt, lai iesildītos. Skolēniem bija iespēja tos izmēģināt un pārliecināties, ka ar pirmo reizi nemaz tik labi nesanāk, ir nepieciešams treniņš. Evita atklāja arī daudz svarīgas lietas, kas jāievēro teātrī vai uz skatuves. Deva padomus 4. klases skolēniem, jo viņi visi darbojas skolas teātra pulciņā, un dotā informācija viņiem lieti noderēs.

Pēcpusdienā 6., 7., 8. un 9. klašu skolēniem notika meistarklase mūsdienu dejā, ko vadīja Rūta Pintele un dejotāji no Babītes vidusskolas. Mūsdienu dejā ietilpst daudz deju stili, bet Babītes vidusskolas dejotāji paraugdemostrējumos rādīja priekšnesumus ar laikmetīgo deju, hip hop un džeza elementiem. Skolēni ļoti labprāt iesaistījās nodarbībā un apguva iešit hip hop dejas soļus un kustības.

Foto galerija pieejama šeit: https://vecumnieki.lv/novads-foto-video-galerija/1221-kustibu-un-makslas-festivals-misas-vidusskola

30. novembrī plkst. 15.00 Misas tautas namā notiks festivāla noslēguma koncerts „Mums visiem viena šodien kopīga dzimšanas diena”.

Alise Dreimane
"Vecumnieku Novada Ziņu" redaktore

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933