Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Koncertlekcija „Kosmosa burvis’’

Šā gada 14. oktobrī Misas pamatskolā kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros mazāko klašu skolēniem bija iespēja virutāli doties kosmosā. To mēs arī darījām.

Lasīt tālāk ...

Misas pamatskolā viesojas stāstniece Līga Reitere

2021. gada 6. un 7. oktobrī Misas pamatskolā viesojās un ar savām zināšanām, izpratni par valodu un domāšanu dalījās stāstniece Līga Reitere. Stāstnieci iepazinām kā interesantu personību, kura ar aizrautību rosināja skolēnus izzināt mūsu tautas nemateriālo kultūrmantojumu.

Lasīt tālāk ...

Teātra izrāde “Tikšanās vieta - Rīgas pilsētas II teātris”

12.maijā projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros Valles pamatskolas 8.klases skolēni noskatījās Nacionālā teātra Valtera Sīļa režisorēto izrādi “Tikšanās vieta - Rīgas pilsētas II  teātris”. Tā bija iespēja apmeklēt un piedzīvot teātra apmeklējumu, atrodoties mājās, digitāli, izvēloties sev tuvāko teicēja stilu.

Lasīt tālāk ...

Cirka, teātra izrāde “Alise brīnumzemē”Ah Liz””

Mācību aktivitātes mērķis bija veicināt izpratni par kultūras pasākumu nozīmi cilvēka dzīvē. Radīt skolēnos priekštatu par iespējām literāru daiļdarbu parādīt dažādos veidos. Latviešu valodā skolēni iepazinās ar literāro darbu ‘’Alise brīnumzemē”. Sociālajās zinībās un ētikā veicināja izpratni par kultūras nozīmi cilvēka dzīvē, iepazina uzvedības normas un to ētisko vērtību saistību.

Lasīt tālāk ...

Atmodas dziesmas Misas pamatskolā

Piektdien, 21. maijā Misas pamatskolas 6. – 9. klašu skolnieki projekta „Skolas Soma” ietvaros noklausījās koncertlekciju „Atmodas laika dziesmas”.

Lasīt tālāk ...

Godinot komponistu Imantu Kalniņu

Projekta Latvijas skolas soma ietvaros 11.klases skolēniem bija iespēja baudīt koncertlekciju "Imants Kalniņš.80", ko nodrošināja SIA Dzīva skaņa.

Lasīt tālāk ...

7. un 10. klase cilpo latviešu kino!

Kā gan pavadīt lietderīgi laiku, ja tik ilgi, visu gadu esam sēdējuši pie datoriem? Protams, doties dabā un ieelpot pavasari, kad ārā smaržo saplaukuši ceriņi un zied ābeles, kad čivina putni un saulīte lutina.

Lasīt tālāk ...

"Latvijas skolas soma" iespējas

Izmantojot programmas „Latvijas skolas soma” iespējas cenšamies ,lai skolēniem būtu iespēja izzināt un iepazīt dažādus piedāvājumus, ko paredz šī programma. Pagājušā gada nogalē 1.-4.klašu skolēni noskatījās režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas filmu „Mans mīļākais karš”, kura ir saņēmusi galveno balvu Ansī starptautiskajā animācijas festivālā, kategorijā „Contrechamp”, turklāt dažas dienas vēlāk tai pievienojās arī kritiķu apvienības „SensCritique” balva.

Lasīt tālāk ...

Stelpes pamatskolas skolēnu atsauksmes par koncertlekciju „ Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti „

Latvijas skolas soma

1. un 2. klase

  • Bija interesanti!
  • Man patika kā spēlēja somu akordionists
  • Latvijas karogs ir līdzīgs Austrijas karogam!
  • Esmu dzirdējusi kā skan dziesma „Dāvāja Māriņa” japāņu valodā.
  • Dīvaini, kad latvieši dzīvo tik daudzās valstīs!
  • Uzzināju, ka ir vēl viens komponists I. Kalniņš.
  • Man viss ļoti patika!
Lasīt tālāk ...

Stelpes pamatskolas skolēnu atsauksmes par koncertlekciju „Mūsu Maestro Raimonds Pauls”

Latvijas skolas soma

1. un 2. klase

Bērniem ļoti patika koncertlekcija par Raimondu Paulu. Patika klausīties kā dzied Rūta un Jānis. Interesanti bija uzzināt, ka Raimonds Pauls ir strādājis Latvijas Radio.

Bērniem patika uzzināt, ka R. Paulam garšo pankūkas un kafija ar pienu bez cukura.

Uzzināja, ka mūziku filmā „Vella kalpi” ir sakomponējis Raimonds Pauls.

Lasīt tālāk ...

Nacionālā teātra izrāde “Bille”

30.aprīlis Misas pamatskolā bija teātra diena. Pateicoties projektam “Skolas soma”, pamatskolas posma 60 skolēniem bija iespēja dzīvot līdzi režisora Valda Lūriņa interpretācijā Vizmas Belševicas autobiogrāfiskā darba “Bille” galvenajai varonei.

Lasīt tālāk ...

Misas pamatskolas 1.-4. klašu skolēni “apmeklēja” netradicionālu teātra izrādi “Vol.1 ANTIŅŠ”

Projekta “Skolas soma” ietvaros 22. martā Misas pamatskolas 1.-4. klašu skolēni “apmeklēja” netradicionālu teātra izrādi “Vol.1 ANTIŅŠ”, kurā, kopā ar aktieri Rihardu Zelezņevu ,ļāvās ideālajai sapņu pasaulei un izzināja, kā, atrodoties klases telpā, ar apkārt esošām lietām varam uzburt katrs savu sapņu pasauli. Radošā grupa piedāvāja ceļu, kā šo īpašo laiku katram no mums pavadīt priekpilni un radoši ,to, ka teātris var notikt jebkur- ne vienmēr vajag greznu zāli un daudz aktieru uz skatuves. Teātris var rasties mājās, klasē vai kur citur un par aktieri var kļūt ikviens, kaut mazākais priekšmets, kas ir pa rokai. Šo izrādi 2019./20. gadā bija novērtējusi bērnu žūrija, piešķirot “Spēlmaņu nakts” balvu “Gada izrāde bērniem”, un aktieris Rihards Zelezņevs par šo lomu saņēmis balvu “Gada jaunais skatuves mākslinieks”. Izrāde arī nominēta balvai kategorijā “Gada notikums digitālajā vidē”.

Lasīt tālāk ...

Koncertlekcija “Mūsu Maestro. Raimonds Pauls”

9. un 10.martā Valles pamatskolas 4.-6.klases skolēni noklausījās koncertlekciju “Mūsu Maestro. Raimonds Pauls”.

Lasīt tālāk ...

Koncertlekcija “Sprādziens mūzikā”

2021. gada 15. februārī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Valles pamatskolas 8. un 9.klases skolēni mūzikas stundās noklausījās īpaši digitālā formātā veidoto koncertlekciju “Sprādziens mūzikā”.

Lasīt tālāk ...

Skolēni iepazīst kino mūzikas vēsturi

Programma „Latvijas skolas soma’’ dod skolēniem iespēju iepazīties ar dažādiem kultūras un mākslas pasākumiem, par godu valsts simtgades jubilejai. Tā ir iespēja nodrošināt skolēniem daudzveidīgas mācīšanas un mācīšanās metodes, kā arī sniegt pozitīvu emociju pilnus brīžus, kas šobrīd tik ļoti nepieciešami jauniešu emocionālajai labsajūtai”.

Lasīt tālāk ...

Koncertlekcija “Atmodas dziesmas. Dziesmotā revolūcija”

2021. gada 22.februārī Valles pamatskolas 7.-9.klases skolēni mūzikas un Latvijas vēstures stundās noklausījās koncertlekciju “Atmodas dziesmas. Dziesmotā revolūcija”, muzikālu stāstu par Latvijas vēstures notikumiem laikā no 1986. gada līdz 1991. gadam, kas tiek dēvēts par Trešo atmodu, Dziesmoto revolūciju un Latvijas neatkarības atjaunošanu.

Lasīt tālāk ...

Valles pamatskolas skolēni iepazīst A. Upīša muzeju un Pļaviņu HES

Latvijas skolas soma copy

Aktualizējot Latvijas Simtgades pasākumus, mācību stundās mērķtiecīgi pilnveidotas zināšanas un popularizēts kultūrvēsturiskais mantojums.

Lasīt tālāk ...

Par projektu “Zelta zirgs” 7.a klasē

 

Mūsu mērķis: Praktiski darbojoties, iegūt zināšanas par Raiņa lugu “Zelta zirgs”, atklāt un pilnveidot savus radošos talantus.

Projekta 1.fāze:

Literatūras stundās iepazināmies ar Raiņa dzīvi un lugas “Zelta zirgs” tekstu. Vēstures stundās iepazināmies ar notikumiem un brīvības idejām, kas saistītas ar Raiņa lugas saturu, pārrunājām klasē ar mūsdienām saistītās brīvības idejas. Mūzikas stundās iepazināmies ar Arvīda Žilinska operas “Zelta zirgs” vēsturi un mūziku. Vizuālās mākslas stundās uzzinājām par scenogrāfijas veidošanas elementiem.

Lasīt tālāk ...

Iespēja

 

Programma „Skolas soma’’ dod skolēniem iespējas iepazīties ar dažādiem kultūras un mākslas pasākumiem, par godu valsts simtgades jubilejai. Skaistkalnes vidusskolas 1.-4.klašu skolēni jau izmantoja iespēju apmeklēt Salaspils Nacionālo botānisko dārzu, darboties dabaszinību stundās kopā ar zāļu sievu Līgu Reiteri.

Lasīt tālāk ...

Iemīlējies Šekspīrs

 

Programmas SKOLAS SOMA mācību aktivitātes tēma - Māksla un Teātris apguvē piedalījās Vecumnieku vidusskolas 10.-12.klases izglītojamie, 2020. februārī - martā.
Mācību aktivitātes mērķis bija attīstīt izglītojamo kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci. Plānojot šo aktivitāti, kā skolēniem sasniedzamos rezultātus izvirzījām divus:
1. Zinu, kas ir Latvijas kultūras kanons. Protu rakstīt ar spalvaskātu. Protu meklēt, atrast un saglabāt informāciju bibliotēkas elektroniskajos resursos.
2. Protu rakstīt recenziju par teātra izrādi.

Lasīt tālāk ...

Valles pamatskolas skolēni iepazīst Latvijas Nacionālo mākslas muzeju

Izmantojot iniciatīvas “Latvijas skolas soma” piedāvājumu, 2020. gada 5.martā Valles pamatskolas 7.klases skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, kas ir lielākā profesionālās mākslas krātuve valstī, kas ieņem nozīmīgu vietu kultūras vērtību uzkrāšanā, saglabāšanā, popularizēšanā Latvijā un ārvalstīs. Ekskursijas mērķis ir izglītot jauniešus un rosināt interesi par Latvijas un pasaules vizuālās mākslas, dekoratīvās mākslas un dizaina liecībām to vēsturiskajās un mākslinieciskajās izpausmēs, akcentējot nacionālās mākslas vietu kultūras vēsturē un laikmetīgajos procesos. Ļoti svarīgi salikt kopā kultūras piedāvājumu ar mācību saturu un mācību procesu, lai kultūrizglītība būtu jēgpilna. Aktualizējot Latvijas Simtgades pasākumus, mācību stundās mērķtiecīgi pilnveidotas zināšanas un popularizēts kultūrvēsturiskais mantojums.

Lasīt tālāk ...

Literatūras stunda Misas vidusskolā

 

 Dzimtās valodas dienu gaidot, Misas skolā jau otro gadu tiek aicināti cilvēki, kuru devums latviešu kultūrā ir nozīmīgs. 2019. gadā skolā viesojās filmas ,,Bille” režisore Ināra Kolmane.

Lasīt tālāk ...

Citādas mācības

logo skolas soma

2020. gada 6.februārī Misas vidusskolas  5. – 9. klašu audzēkņi, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Rīgu, lai pavadītu dienu citādā mācību gaisotnē.

Lasīt tālāk ...

Vecumnieku vidusskolas skolēni gaidot ziemu degustē Latvijā ražotu saldējumu un iedvesmojas jauniem dizaina risinājumiem kopā ar Ikšķiles saldējumu

logo skolas soma

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros gada izskaņā skolēni bija nopelnījuši mazos svētkos, kad kopā ar Ikšķiles saldējuma pārstāvjiem tika degustētas Latvijas garšas, jeb notika nodarbība "Saldējuma meistara darbnīca", uzņēmuma dizaina izstrāde Latvijā.  Nodarbība tika piedāvāta KM (Kultūras ministrijas) mājas lapas sadaļā  - Kultūras norises bērniem un jauniešiem/ Dizains un kulinārais mantojums.

Lasīt tālāk ...

Misas vidusskolas skolēni apmeklē muzeju

1 logo skolas soma

12.decembrī seši Misas vidusskolas 12.klases izglītojamie devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Vispirms apmeklējām Latvijas universitātes dabaszinātņu fakultātes jauno ēku – Dabas māju.  Universitātes darbiniece pastāstīja par studiju iespējām un studentu dzīvi. Mēs izstaigājām ne tikai auditorijas, bet arī laboratorijas un siltumnīcas.

Lasīt tālāk ...

Vecumnieku vidusskolas pirmklasnieki piedalās sveču meistardarbnīcā

1 logo skolas soma

Š.g. 9.decembrī Vecumnieku vidusskolā notika nodarbība “Sveču meistardarbnīca” projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, kurā piedalījās 1.a, 1.b un 1.c klase.

Lasīt tālāk ...

Valles pamatskolas skolēni apmeklē Vecrīgu un Melngalvju namu

logo skolas soma copy copy copy copy

9.decembrī Valles pamatskolas 7.-9.klases skolēni iniciatīvas ''Latvijas  skolas soma'' ietvaros devās izzinošā mācību ekskursijā uz Rīgu.

Lasīt tālāk ...

Projekta ietvaros skatās filmu “Oļegs”

1 logo skolas soma

Skaistkalnes vidusskolas audzēkņi š.g. decembrī skatījās filmu “Oļegs”, kas tika iegādāta projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Lasīt tālāk ...

Ekskursija Latvijas Nacionālajā operas un baleta teātrī

logo skolas soma copy copy copy

2019.gada 10.decembrī Misas vidusskolas 7.-9.klašu skolēni devās projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros mācību ekskursijā uz Latvijas Nacionālo operas un baleta teātri.

Lasīt tālāk ...

Projekta ietvaros skatās filmu “Dvēseļu putenis”

logo skolas soma copy copy

Skaistkalnes vidusskolas vecāko klašu audzēkņi š.g. decembrī skatījās filmu “Dvēseles putenis”, kas tika iegādāta projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Lasīt tālāk ...

Patiesi sirsnības mirkļi Marinas Kosteņeckas grāmatu krājuma “Mans XX gadsimts” prezentācijā Misas vidusskolā

logo skolas soma copy

Prezentējot atmiņu krājumu “Mans XX gadsimts”, LNB Atbalsta biedrība un rakstniece Marina Kosteņecka 2019.gada 6.decembrī viesojās Misas vidusskolā.

Lasīt tālāk ...

Skaistkalnes vidusskolas skolēni piedalās zinātkāres centra ZINOO nodarbībā

logo skolas soma

Skaistkalnes vidusskolas skolēni, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, 5.decembrī piedalījās zinātkāres centra ZINOO nodarbībā “Prāta ilūzija. Ķermeņa valoda skatuves mākslā”.

Lasīt tālāk ...

Dvēseļu putenis

1 logo skolas soma

 

28.novembrī Stelpes pamatskolas 7.-8.klases skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja filmu “Dvēseļu putenis”.

Lasīt tālāk ...

Misas vidusskolas 1. – 4. klases iepazīst ārsta kabinetu

1 logo skolas soma

4. decembrī Misas vidusskolas 1. – 4. klašu skolēni, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, apmeklēja Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju.

Lasīt tālāk ...

Mācāmies ar kino!

1 logo skolas soma

Vecumnieku vidusskola jau otro gadu projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros iegādājās  LKS piedāvājumu “Kino visiem un visur Latvijā”,  kur mūsu rīcībā nonāk  latviešu spēlfilmas, animācijas un dokumentālas filmas, kuras varam izmantot mācību procesā.

Lasīt tālāk ...

Mācību vizītē Salaspils botāniskajā dārzā

1 logo skolas soma

Vecumnieku vidusskolas 2.b klasei patīk istabas augi un kad dabas zinībās mācījāmies par to, ka augi pielāgojas temperatūrai un mums arī klasē ir dažādas silto zemju augu sugas (istabas puķes), tad lēmums bija skaidrs - gribam apmeklēt botānisko dārzu Salaspilī!

Lasīt tālāk ...

Bruņinieku dzīve

1 logo skolas soma

Šā gada 28. novembrī, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, Misas vidusskolas  7. – 9. klases skolēni devās uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, lai  nodarbībā “Viduslaiku bruņinieki” gūtu jaunas zināšanas par viduslaikiem.

Lasīt tālāk ...

Skaistkalnes vidusskolas bērni dodas uz izglītojošu nodarbību

1 logo skolas soma

27.novembrī Skaistkalnes vidusskolas 1.-4.klases skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz izglītojošu nodarbību “Dzīpars” Bauskas muzejā.

Lasīt tālāk ...

Valles pamatskolā viesojas “Smilšu aplikācijas”

logo skolas soma

11.novembrī Valles pamatskolā iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojās SIA “Sand Masterpieces” mākslinieki, kuri piedāvāja “Smilšu kino”  un “Smilšu aplikācijas” nodarbības.

Smiltis – tas ir mums katram tik pierasts, unikāls un dabīgs materiāls, kas izmantojams ļoti daudz un dažādās nodarbēs un mākslas veidos. Darbošanās ar smiltīm palīdz rosināt bērna fantāziju un kreativitāti, atraisa un sagādā pozitīvas emocijas, attīsta bērna roku un pirkstu muskulatūru, tausti un koordināciju, kā arī mazina trauksmi un nostiprina imūnsistēmu.

Lasīt tālāk ...

Misas vidusskolas skolēni apmeklē Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju

logo skolas soma copy copy copy copy copy

6. novembrī Misas vidusskolas 1. – 4. klašu skolēni projekta “Latvijas skolas soma ” ietvaros apmeklēja Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju. Tuvojoties Latvijas svētkiem, pilnveidoja zināšanas par mūsu galvaspilsētas vēsturi.

Lasīt tālāk ...

Stelpes pamatskolas bērni dodas uz teātra izrādi “Niķa un Riķa stiķi”

logo skolas soma copy copy copy copy

Š.g. 19.oktobrī Stelpes pamatskolas 1.-6.klase skolēni, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, apmeklēja izrādi “Niķa un Riķa stiķi” Dailes teātrī, Rīgā.

Lasīt tālāk ...

Tikšanās ar zāļu sievu Līgu Reiteri

logo skolas soma copy copy copy

Š.g. 31.oktobrī, Skaistkalnes vidusskolā projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, viesojās zāļu sieva no Ventspils Līga Reitere, kura vadīja lekcijas 1.-5.klases skolniekiem par tēmu – “Dabas zinības pie zāļu sievas”.

Lasīt tālāk ...

Misas vidusskola īsteno projekta “Latvijas skolas soma” aktivitātes

logo skolas soma copy copy

„11 varoņstāsti”, izstāde, kas veltīta Lāčplēša kara ordeņa simtgadei, Latvijas nacionālajā vēstures muzejā, ar  to  devās iepazīties 12. klase.  Šīs ekspozīcijas apskate iekļauta projektā „Latvijas skolas soma”.

Lasīt tālāk ...

Bēgļi pagātnē un mūsdienās

logo skolas soma copy

Bēgļu problēma pasaulē ir ļoti aktuāla. Arī Latvijas cilvēkus dažādos vēstures posmos ir skārusi neaizmirstamā bēgļu pieredze. Lai izprastu situāciju mūsdienās un iedziļinātos bēgļu problēmās, mūsu klasei bija jāveic vairāki uzdevumi.

Lasīt tālāk ...

Ciemos pie Dainu tēva dzimšanas dienā

logo skolas soma

2019. gada 31. oktobrī Misas vidusskolas 4.,5.,6.klašu skolēni  projekta  “Latvijas skolas soma” ietvaros  apmeklēja Krišjāņa Barona muzeju. Skolēnus sagaidīja muzeja vadītāja. Šī diena bija arī Dainu tēva dzimšanas diena.

Lasīt tālāk ...

Skaistkalnes vidusskolā viesojās Valmieras Drāmas teātra aktrise Elīna Vāne

logo skolas soma copy

17.oktobrī projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros Skaistkalnes vidusskolā viesojās, visiem zināma un iemīļota aktrise - Elīna Vāne Valmieras Drāmas teātra aktrise. Radošās stundas laikā aktrise iepazīstināja ar savu darbu teātrī, televīzijā un kino, kā arī aktīvi darbojās kopā ar Skaistkalnes vidusskolas skolēniem.

Lasīt tālāk ...

7.a klases projekts “Gaismas pils”

logo skolas soma

1.fāze. Viens no pirmajiem tematiem 7.klases literatūrā - bibliotēkas, to vēsture Latvijā, kā arī dzeja, kur paredzēts ielūkoties dzejnieka Ausekļa dzīvē un darbībā, iepazīt dzejoli “Gaismas pils”.  Lai šo visu varētu apgūt, uzsākām projektu “Gaismas pils”.

Lasīt tālāk ...

3.a klase iesaistās projektā "Latvijas skolas soma"

1 logo skolas soma

1.Aktivitātes pirms notikuma.

Sociālo zinību stundās iepazināmies ar apģērbu kultūru.  Iepazināmies ar seno laiku apģērbu tradīcijām.

Lasīt tālāk ...

Mācību vizītē pie Turaidas fogta

logo skolas soma copy copy

Šā gada 17.septembrī projekta “Latvijas skolas soma“ ietvaros Vecumnieku vidusskolas abas  6. klases, audzinātāju K. Neringas- Martinsones un A. Rušmane vadībā, devās uz Siguldas pusi, uz Turaidas muzejrezervātu. Laika apstākļi Vecumniekos bija vēlīgi, bet tuvojoties mērķim, savilkās aizvien tumšāki mākoņi. Tomēr Turaidā mūs sagaidīja lietus, kas nerimās visas dienas garumā.  

Lasīt tālāk ...

Iepazīstot senlatviešu pili

logo skolas soma copy

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, Misas vidusskolas 1. – 4. klašu skolēni, 25.septembrī devās mācību ekskursijā. Mūsu ceļš veda uz Lielvārdi, kur apskatījām un iepazinām senlatviešu koka pili, tas ir, Uldevena pili, kas izvietotas Rembates parkā pie Daugavas. Pilī apskatījām  12. – 13. gs. senlatviešu cietokšņa aizsargbūves, dzīvojamās mītnes, iedzīvotāju sadzīvi un viņu tērpus.

Lasīt tālāk ...

Turpina īstenot projektu “Latvijas skolas soma”

logo skolas soma

Vecumnieku novada dome ir iesaistījusies Latvijas valsts simtgades programmas iniciatīvā "Latvijas skolas soma" . Tās mērķis ir nodrošināt iespēju valsts noteiktā mācību satura ietvaros katram 1.-12. klašu skolēnam, klātienē izzināt un pieredzēt Latvijas dabas un kultūras vērtības, kā arī iepazīt zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Lasīt tālāk ...

Stelpes pamatskolā skatās filmas

logo skolas soma copy copy copy

Pateicoties projekta “Latvijas skolas soma” finansējumam, 2019.gada 31.maijā Stelpes pamatskolas skolēni noskatījās divas filmas: Madaras Dišleres filmu “Paradīze 89” un Rozes Stiebras animācijas filmu “Saule brauca debesīs”.

Lasīt tālāk ...

Stelpes pamatskolas bērni apmeklē Nacionālo botānisko dārzu

logo skolas soma copy copy

2019.gada 12.jūnijā Stelpes pamatskolas bērni un skolotāji, projekta “Latvijas skola soma” ietvaros, apmeklēja Nacionālo botānisko dārzu Salaspilī. Vislielāko uzmanību pievērsām oranžērijai, kur nekad nebijām bijuši.

Lasīt tālāk ...

2.a klase iesaistās projektā „Latvijas skolas soma”

logo skolas soma

Aktivitātes pirms pasākuma

  • Dabas zinībās guvām ieskatu par elektrības ražošanas veidiem Latvijā. Uzzinājām kur rodas elektrība un kā tā nonāk līdz mūsu mājām. Iepazināmies ar elektroiekārtām. Atkārtojām elektroiekārtu lietošanas noteikumus.
  • Latviešu valodas stundā izlasījām un apskatījām Gunāra Vīndzedža veidoto komiksu “Pasaka par Lāčplēsi” ( Rīga, “Liesma”, 1986)
  • Klases stundā runājām par labajiem un sliktajiem darbiem. Tie tika salīdzināti ar Lāčplēša cīņu ar Melno bruņinieku. Kad darām labus darbus, tad mūsos uzvar Lāčplēsis, bet, kad gribas darīt sliktos darbus, uzvaru gūst melnais bruņinieks.
Lasīt tālāk ...

Misas vidusskolas skolēni apmeklē Ziedoņa klasi un Melngalvju namu

logo skolas soma copy copy copy copy

Piektdiena, 24.maijs, Misas skolā bija īsta alternatīvā mācību diena. Mācību vizītēs devās gandrīz visi skolēni. Apvienotajai  5.- 8. klašu skolēnu grupai, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja doties mācību ekskursijā uz Rīgu.

Lasīt tālāk ...

Kādi koki ir Latvijā?

logo skolas soma

Vecumnieku vidusskolas 1.b klase maijā devās izzinoši izglītojošā nodarbībā uz Tērvetes dabas parku. Pirms došanās uz Tērveti, lai iepazītu mežu un tā iemītniekus, mācību stundās aplūkojām šo tēmu no dažādām pusēm.

Lasīt tālāk ...

Vecumnieku vidusskolas 6.a klase dodas uz Nacionālo vēstures muzeju un I.Ziedoņa klasi

logo skolas soma

Manuprāt, ir svarīgi, ka projekta “Latvijas skolas soma” dotās iespējas izmantojam mērķtiecīgi un tā, lai kaut ko iegūtu skolēni un, protams, arī skolotāji. Tāpēc nepieciešams objektos gūtās zināšanas un iespaidus saistīt ar mācību priekšmetos apgūstamo, svarīga arī sadarbība ar citu priekšmetu skolotājiem. 6.a klasē iecerējām 2.semestrī realizēt projektu “Latvieša apģērbs”.

Lasīt tālāk ...

Projekta ietvaros skatās filmu “Tēvs Nakts”

logo skolas soma copy copy copy copy copy

Misas vidusskolas 8. – 12. klašu skolniekiem, projekta „Latvijas skolas soma”  ietvaros, bija iespēja noskatīties vienu no  Latvijas simtgadei veltītām filmām  - Dāvja Sīmaņa režisēto filmu „Tēvs Nakts”.

Lasīt tālāk ...

Vecumnieku vidusskolas 3.a klases iesaiste iniciatīvas „Latvijas skolas soma” norisēs

logo skolas soma copy

2019.gada 14.maijā Vecumnieku vidusskolas 3.a klase devās uz LVM Tērvetes dabas parku ar vides izglītības speciālistes izzinošām un atraktīvām nodarbībām īpaši izveidotajā Zaļajā klasē.  Ekskursija atbilst „Latvijas skolas somas” saturiskajai jomai – Latvijas daba un kultūrainava. Ekskursijas  mērķis bija  veicināt skolēnu interese par dabas sistēmu un procesu pētīšanu, veidot izpratni par dabas daudzveidību un vienotību.

Lasīt tālāk ...

Tērvetes dabas parka apmeklējums

logo skolas soma copy

Vecumnieku vidusskolas 3.b klase programmas “Latvijas skolas soma”  ietvaros izvēlējās apmeklēt Tērvetes dabas parku.

Lasīt tālāk ...

Iepazīstot Zemgali!

logo skolas soma

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, 14.maijā Vecumnieku vidusskolas skolēni no 7.b, 8.a un 8.b klases devās mācību ekskursijā. Klases apmeklēja sev piemērotu nodarbību par mācību procesā mācīto vielu.

Lasīt tālāk ...

Meistarklase “Iepazīsti stikla mākslu” Valles vidusskolā

Skolas soma LV100 krasains logo

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 9.maijā Valles vidusskolā 1.-9.klases skolēni apmeklēja stikla mākslas studijas - darbnīcas meistarklasi “Iepazīsti stikla mākslu”, kuras mērķis  radīt daudzpusīgu un padziļinātu interesi par Latvijas kultūru un mākslu.

Lasīt tālāk ...

6.b klase projekta “Latvijas skolas soma” dodas uz Turaidas pili

logo skolas soma

Šogad 6. b klase sāka apgūt jaunu mācību priekšmetu – Latvijas vēsturi, kurā viņi mācījās par vēstures avotiem un muzejiem, tāpēc 7. maijā  devās projekta “Latvijas skolas soma “ izglītojošā ceļojumā uz Turaidas pili, lai varētu izmantot iespēju strādāt ar dažādiem vēstures avotiem.

Lasīt tālāk ...

7. a klase ciemojas pie Turaidas fogta

logo skolas soma

7. maijā 7.a klase devās ekskursijā uz Turaidu, lai iegūtu zināšanas par Latviju 14.-16.gadsimtā. Brauciena mērķis bija ciemoties pie Turaidas fogta.

Pirms tam vēstures stundās skolēni mācījās par Livonijas valsts struktūru un pārvaldi, noskaidroja, kā viduslaikos sauca Latvijas un Igaunijas teritoriju, izmantoja informācijas avotus, uzzināja, kādi bija amatpersonu pienākumi.

Lasīt tālāk ...

Tautas mūzikas instrumentu pasaulē

logo skolas soma

11.aprīlī iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros Valles vidusskolā viesojās pazīstamā mūziķe un folkloriste Ilga Reizniece un SIA „Upe tuviem un tāliem” vadītāja Iveta Mielava ar izglītojoši muzikālu nodarbību “Tautas mūzikas instrumentu pasaulē”. Mūziķes 1.- 5.klašu skolēniem piedāvāja iepazīt dažādus tautas mūzikas instrumentus un ieklausīties to radītajās skaņās. Kopā  tika izspēlēta mīklu spēle, kurā pēc kārtas jāuzmin 23 latviešu tautas mūzikas instrumentu nosaukumi, jāatrod to attēls un jāievieto kopīgajā puzles aplī.

Lasīt tālāk ...

Vecumnieku vidusskolas 4.a klase piedalās radošās darbnīcās

logo skolas soma copy copy

18.aprīlī Vecumnieku vidusskolas 4.a klase projekta “Latvijas skolas soma” devās uz Pokaiņu mežu, lai piedalītos vides radošajā darbnīcā “Mežs ir mūsu mājas”.

Lasīt tālāk ...

Mācību ekskursija “Koka daudzveidīgā dzīve”

logo skolas soma

23.aprīlī Misas vidusskolas 1. -4. klašu skolēni devās izzinoši radošā ekskursijā  programmas “Latvijas skolas soma ” ietvaros. Programmā – interaktīva nodarbība par Latvijā augošiem kokiem, tradicionālo instrumentu izmēģināšana kopā ar meistariem.

Lasīt tālāk ...

4.b klase dodas uz Pokaiņu mežu

logo skolas soma copy copy copy

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, Vecumnieku vidusskolas 4.b klase, 18.aprīlī devās uz Pokaiņu mežu, lai izzinātu dabas dažādību.

Lasīt tālāk ...

Misas vidusskolas skolēni apmeklē Dabas muzeju un Lipkes muzeju

logo skolas soma 4

4. aprīlis – diena, kad vidusskolēni atkal posās projekta „Skolas Somas” aktivitātēm Rīgā. Šoreiz apmeklējām Dabas muzeju, Ž. Lipkes muzeju un noslēguma koncertlekciju „Mūzika Tev”. Dabas muzeja nodarbībā „Nepērc viņu dzīvības” skolēni guva informāciju par pasaules aizsargājamiem dzīvniekiem un augiem, kurus apdraud tirdzniecība. Nodarbības vadītāja iepazīstināja mūs ar Vašingtonas konvenciju jeb CITES – Konvenciju par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām augu un dzīvnieku sugām Latvijā un pasaulē.

Lasīt tālāk ...

Skaistkalnes vidusskolas 1.-4.klase dodas uz botānisko dārzu

logo skolas soma

Skaistkalnes vidusskolas 1.-4.klase 3.aprīlī projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, apmeklēja nodarbību Salaspils botāniskajā dārzā.

Lasīt tālāk ...

Skaistkalnes vidusskolā bērni skatās monoizrādi “Karavīrs”

logo skolas soma

Skaistkalnes vidusskolā, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, 28.martā viesojās Dejas atbalsta fonda “Zvaigžņu aka” ar monoizrādi “Karavīrs”.

Kustību un objektu monoizrāde „Karavīrs” ir arhaisks un reizē mūsdienīgs simbolisks vēstījums par sevis apzināšanos, piederību zemei, tautai, ģimenei, pašam sev.

Lasīt tālāk ...

Kino visiem un visur Latvijā!

logo skolas soma

Vecumnieku vidusskola, izmantojot “Latvijas skolas somas“ projekta līdzekļus, iegādājās Latvijas Kinematogrāfistu savienības  projekta piedāvājumu “Kino visiem un visur Latvijā”, nodrošinot iespēju vidusskolas skolēniem noskatīties filmu Savējie sapratīs I un II daļu.

Lasīt tālāk ...

Ekskursija Pasaules dzejas dienā

logo skolas soma 4

21.martā, Misas vidusskolas 6., 8. un 9.klašu skolēni devās literārā pastaigā “Billes Rīga” projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros. Pasaules dzejas dienā tā bija  sava veida iespēja ceļot laikā, salīdzinot savu bērnību ar mazās Billes bērnības pieredzi 1930. gadu Grīziņkalna rajonā, ko grāmatās aprakstījusi dzejniece Vizma Belševica. Pa Billes takām mūs veda Rakstniecības un mūzikas muzeja darbiniece Liega Piešiņa.

Lasīt tālāk ...

Ciemos pie Sūnu ciema zēniem

logo skolas soma 4

2019. gada 7.martā 5., 7.,un 8. klases skolēni devās uz A.Upīša memoriālo muzeju Rīgā, lai piedalītos mācību interaktīvajā spēlē,, Sūnu ciema zēni.” Šī mācību stunda notika projekta ,,Latvijas skolas soma” ietvaros.

Sūnu ciemā mūs sagaidīja trīs liecinieki no senajiem laikiem – avots, ozols un akmens. Liecinieku stāstījums tika papildināts ar 1983. gada video no Jaunatnes teātra iestudējuma.

Lasīt tālāk ...

TIKŠANĀS AR REŽISORI INĀRU KOLMANI

logo skolas soma copy

Saulainā 22.februāra dienā skolā viesojās spēlfilmas “Bille” režisore Ināra Kolmane - cilvēks ar plašu redzesloku un bagātīgu emociju gammu, kas tika nodrošināta projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Lasīt tālāk ...

Jaunieši apmeklē muzeju

logo skolas soma7. februārī Misas vidusskolas 11. – 12. klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Šoreiz bijām izvēlējušies divas projekta „Skolas soma” aktivitātes: Latvijas Nacionālā arhīva apmeklējumu un izstādes „Portrets Latvijā 20. gadsimts. Sejas izteiksme” apskati Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Trešā mūsu aktivitāte bija 3. koncertlekcija „Mūzika Tev”, kurā šoreiz viesojās fonds „Viegli”.

Lasīt tālāk ...

Turpina īstenot projektu “Latvijas skolas soma”

logo skolas soma copy copy copy copy copy copy copy

Vecumnieku novada dome ir iesaistījusies Latvijas valsts simtgades programmas iniciatīvā "Latvijas skolas soma" . Tās mērķis ir nodrošināt iespēju valsts noteiktā mācību satura ietvaros katram 1.-12. klašu skolēnam, klātienē izzināt un pieredzēt Latvijas dabas un kultūras vērtības, kā arī iepazīt zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Lasīt tālāk ...

Īstenots projekts “Latvijas skolas soma”

logo skolas soma

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Projekts tika uzsākts 2018. gada septembrī, tā ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tika nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus. „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Lasīt tālāk ...

Misas vidusskolas skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklē muzejus

logo skolas soma copy

Skolas vecāko klašu skolēniem, nedēļā pirms Ziemassvētkiem 18.decembrī, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja doties mācību ekskursijā. Brauciens tika veltīts diviem no Zemgales nākušiem valsts prezidentiem. Vispirms skolēni apmeklēja K.Ulmaņa dzimtas mājas. Atjaunotās ēkas un izveidotās ekspozīcijas sniedz plašu informāciju par Ulmaņa devumu valsts tapšanā un attīstībā, 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma sadzīvi un darbu Zemgales laukos, kā arī dod iespēju saprast lauksaimniecības attīstības procesu 1918. - 1940. gados un apskatīt lauku darbarīkus.

Lasīt tālāk ...

Projekta ietvaros dodas uz teātra izrādi “Sudraba slidas”

logo skolas soma copy

Gatavojamies piedzīvojam

Latviešu valodas stundā lasījām fragmentus no norvēģu rakstnieces Mērijas Meipas – Dodžas grāmatas “Sudraba slidas”, pēc kuras scenārija ir veidota izrāde. Uzzinājām, ka grāmatai latviešu valodā ir vismaz trīs izdevumi. Analizējām galveno varoņu rakstura un tā sabiedrības izpausmes – draudzīgums, izpalīdzīgums, ģimeniskums, sabiedrības noslāņošanās – bagātība un nabadzība, skaudība. Dramatizējām nelielu fragmentu no grāmatas ar galvenajiem varoņiem. Noskaidrojām, kas ir profesija aktieris.

Lasīt tālāk ...

Misas skolnieki dodas uz Rīgas Jūgendstila muzeju

logo skolas soma

„Tuvāk pasaules elpai” tāds bija 13. decembrī izskanējušās koncertlekcijas temats.  Mēs, Misas vidusskolas 11. – 12. klases skolnieki, arī savās izziņas ekskursijās  šajā dienā pieturējāmies pie šī moto.

Lasīt tālāk ...

Stelpes pamatskolas skolēni decembrī apmeklē izrādi "Sudraba slidas"

logo skolas soma copy

Pateicoties projektam “Latvijas skolas soma” Stelpes pamatskolas skolēniem 9.decembrī bija iespēja doties uz Nacionālo teātri, lai noskatītos izrādi “Sudraba slidas”. Biļetes tika iegādātas par projekta līdzekļiem.

Lasīt tālāk ...

Koncertlekcija “Latviešu karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām” Valles vidusskolā

logo skolas soma copy copy copy

Tradicionāli novembris ir Latvijas un patriotu mēnesis, kad īpaši tiek izceltas valstiskās un kultūras vērtības. Iespēju iepazīt Latvijas kultūras mantojuma bagāto daudzveidību un mūsdienu izpausmju oriģinalitāti skolēniem dāvā Latvijas Republikas Kultūras ministrijas iniciatīva “Latvijas skolas soma”.

Lasīt tālāk ...

Latvijai - 100

logo skolas soma copy copy

Kultūras ministrijas iniciatīvas „Latvijas skolas soma” mērķis ir spēcināt jaunās paaudzes valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti. Iniciatīvas Latvijas skolas soma ietvaros, 9.novembrī Valles vidusskolas 6.-8.klases skolēni apmeklēja Latvijas Dabas muzeju Rīgā, kur bērnus un jauniešus rosināja iepazīt un mācīties iemīlēt savas dzimtenes – Latvijas – dabu, lai vēlāk prastu rūpēties par tās daudzveidības saglabāšanu un tīru vidi šai un nākamajām paaudzēm.

Lasīt tālāk ...

Skaistkalnes vidusskolā viesojās "Dirty Deal Teatro” ar izrādi "Piramīda"

logo skolas soma

13.novembrī Skaistkalnes vidusskolā skolēni piedalījās "Dirty Deal Teatro” izrādē "Piramīda", kas interaktīvas spēles veidā aicināja skatītājus doties dzirdes, taustes, ožas un garšas piedzīvojumā. Izrāde "Piramīda" ir eksperimentāls ceļojums katra skatītāja personīgajā labsajūtu pasaulē un emocionālajā pieredzē. Amerikāņu psihologs Abrahams Maslovs definēja cilvēka dzīvi kā tiekšanos pēc piecu vajadzību (fizisko, drošības, mīlestības, atzinības un pašīstenošanās) apmierinājuma un secināja, ka cilvēku virza iekšējā nepieciešamība apmierināt šīs vajadzības, ko var paveikt tikai mijiedarbībā ar apkārtējo fizisko un sociālo vidi. Izrāde dos iespēju katram skatītājam pētīt savas apslēptās un sociāli apslāpētās vajadzības. Izrāde veidota sajūtu teātra estētikā, pilnībā izslēdzot redzes maņu un piedāvājot izrādes dalībniekiem ar iztēles palīdzību iegūt īpašu sajūtu pieredzi.

Lasīt tālāk ...

5.klašu skolēni iepazīst skaņu!

logo skolas soma copy

21. novembrī Vecumnieku vidusskolā norisinājās zinātniskā teātra izrāde „Skaņas noslēpumi”, kas tika īstenota projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros. Šo izrādi apmeklēja 41 5.a un 5.b skolēns.

Lasīt tālāk ...

Vecumnieku vidusskolas 3.a klases iesaiste iniciatīvas „Latvijas skolas soma” norisēs

logo skolas soma copy copy copy copy copy

2018.gada 19.decembrī 3.a klases skolnieki devās uz Baldones observatoriju – fizikas un ķīmijas eksperimentiem „Zaļi brīnumi” un Bērnu Zinātnes centru Tehnoannas pagrabi Rīgā, tādejādi skolniekiem nodrošinot iespēju iepazīt zinātnes sasniegumus, kā arī izzināt ķīmijas un fizikas eksperimentus.

Lasīt tālāk ...

Kad tad, ja ne tagad… Kas tad, ja ne mēs…

logo skolas soma copy

Kad tad, ja ne tagad, kad apkārt virmo svētku gaisotne, plīvo neskaitāmi sarkanbalti karogi, visur lepni izslejas skaitlis 100, mēs kopā varētu doties uz galvaspilsētu Rīgu, lai izbaudītu šo svētku sajūtu. Kad tad, ja ne tagad, mēs varam vairāk iedziļināties un mēģināt saprast mūsu valsts vēsturi. Kas tad, ja ne skolotāji ar projekta “Latvijas skolas soma” sarūpētajām aktivitātēm, to darīs. Protams - kopā ar saviem skolēniem. 6.a klase kopā ar klases audzinātāju izveidoja projektu “Latvija brīvības ceļos”.

Lasīt tālāk ...

Vecumnieku vidusskolas 2.a klase iesaistās projektā „Latvijas skolas soma”

logo skolas soma copy copy copy copy

Vecumnieku vidusskolas 2.a klases skolēni 14.novembrī devās uz Rīgas motormuzeju, lai nostiprinātu zināšanas par tēmu “Es un mans laiks”,  “Paaudžu saites, to nozīme. Paaudžu pēctecība, kopīgais, atšķirīgais”, kas tiek apgūts Sociālajās zinībās.

Lasīt tālāk ...

Dodas mācību ekskursijā uz Dabas muzeju

logo skolas soma

Valles vidusskolas 2. - 5.klases skolnieki 2.novembrī devās mācību ekskursijā uz Dabas muzeju Rīgā. Dabas muzejā skolēni dalījās trīs grupās. 4.klase apmeklēja muzejpedagoģisko nodarbību “Daudzveidīgā pasaules daba”.Ceturtklasnieki nodarbībā ļoti labi strādāja, atceroties jau mācīto par klimata joslām un Zemes griešanos ap savu asi, kā arī uzzināja daudz jauna par kontinentiem, to klimata joslām, augu un dzīvnieku valsti.

Lasīt tālāk ...

Vecumnieku vidusskolas 4.a klases skolnieki apmeklē muzejus

logo skolas soma copy copy copy copy copy copy

2.novembrī Vecumnieku vidusskolas 4.a klase devās uz Bauskas novadu, lai apmeklētu Zemnieku sētu un lauksaimniecības mašīnu muzeju “Miķelis”, kā arī dotos izzinošā ekskursijā “Apslēptā manta” Rožmalās Ribbes dzirnavās.

Lasīt tālāk ...

Vecumnieku vidusskolas 4.b klases skolnieki iepazīstas ar Dainu kārtošanu un iepazīst Rīgu neparastos stāstos

logo skolas soma copy copy copy

4.b klases skolnieki projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Kr.Barona muzeju, lai piedalītos muzejpedagoģiskajā nodarbībā “Dainu kārtošana” un “Rīga neparastos stāstos un leģendās”.

Pirms došanās uz muzeju, mācību stundā veicām sekojošas darbības:

Lasīt tālāk ...

Skaiti zvaigznes neskaiti laiku!

logo skolas soma copy copy

Projekta “Latvijas skolas soma” Vecumnieku vidusskolas 1.a un 1.b klases skolnieki 2.novembrī devās muzejpedagoģiskajā nodarbībā uz Baldones observatoriju, kur skolēniem tika novadītas izglītojošas nodarbības.

Lasīt tālāk ...

Skolēni apmeklē Turaidas muzejrezervātu projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros

           

logo skolas soma

Šī gada 12.oktobrī, lai plašāk iepazītu Latvijas dabu, kultūrainavu, kā arī Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros, 7.b, 8.b, 9.a klases skolēni devās uz Siguldu un Turaidas muzejrezervātu.

Lasīt tālāk ...

Projekta “Latvijas skolas soma” ekskursija 7.a klasei

logo skolas soma

Latvija drīz svinēs savu simtgadi. Un kas gan  mūsu zeme būtu bez latviešu tautas gara mantu vācēja Krišjāņa Barona? Kas mūsu valsts būtu bez dzimtām, kuras dziļi dzinušas savas saknes dzimtenē un izturējušas bargos kara vējus un izsūtīšanas? Lai audzēkņi padomātu arī par savu dzimtu, notikumiem, kas skāruši viņu ģimenes, savas ģimenes vērtībām, 10.oktobrī  7.a klases skolēni apmeklēja nodarbību K. Barona muzejā “Manas dzimtas pūralāde”.

Lasīt tālāk ...

Projekta ietvaros apmeklē muzejus

logo skolas soma

Projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros, Vecumnieku vidusskolas skolēni no 6.b un 8.a klases oktobrī devās mācību ekskursijā. Katra klase apmeklēja sev piemērotu nodarbību par mācību procesā ietverto vielu, apmeklējot Krišjāņa  Barona muzeju, tika pētīta tēma “Kā cēlušies uzvārdi?”

Lasīt tālāk ...

Apmeklē Bauskas pils muzeju

logo skolas soma copy

Šā gada 22. oktobrī, projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros, zēnu kora dziedātāji no 1. – 7. klasei devās mācību ekskursijā uz Bauskas pils muzeju, kurš muzeja statusu ieguvis 1990. gadā.

Lasīt tālāk ...

Koncertizrāde „Mana tautasdziesma”

logo skolas soma

11.oktobrī Skaistkalnes vidusskolas skolēni devās uz multimediālu koncertizrādi “Mana tautasdziesma”. Koncertizrādes apmeklējumu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā piedāvāja projekts “Latvijas Skolas soma”, kas ir valsts simtgades dāvana Latvijas bērniem un jauniešiem.

Lasīt tālāk ...

Izzinoša mācību ekskursija “Pretī zelta rudenim”

logo skolas soma 1

15. oktobrī, projekta ‘’Latvijas skolas soma” ietvaros, Misas vidusskolas 1. – 4. klašu skolēni devās izzinošā mācību ekskursijā  iepazīt Bauskas novadu.

Lasīt tālāk ...

Kino visiem un visur Latvijā – arī Vecumnieku vidusskolā

logo skolas soma copy copy

Vecumnieku vidusskola, izmantojot “Latvijas skolas somas“ projekta līdzekļus, iegādājās Latvijas Kinematogrāfistu savienības  projekta piedāvājumu “Kino visiem un visur Latvijā”, savā īpašumā iegūstot 14 latviešu režisoru multiplikācijas filmas 1. – 4.klasei un 9 filmas 5. – 12.klasei, ko var izmantot padziļināta mācību satura apguvei – literatūras, kulturoloģijas, vēstures, sociālo zinību un klases stundās.

Lasīt tālāk ...

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933