Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Valles pamatskolā viesojas “Smilšu aplikācijas”

logo skolas soma

11.novembrī Valles pamatskolā iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojās SIA “Sand Masterpieces” mākslinieki, kuri piedāvāja “Smilšu kino”  un “Smilšu aplikācijas” nodarbības.

Smiltis – tas ir mums katram tik pierasts, unikāls un dabīgs materiāls, kas izmantojams ļoti daudz un dažādās nodarbēs un mākslas veidos. Darbošanās ar smiltīm palīdz rosināt bērna fantāziju un kreativitāti, atraisa un sagādā pozitīvas emocijas, attīsta bērna roku un pirkstu muskulatūru, tausti un koordināciju, kā arī mazina trauksmi un nostiprina imūnsistēmu.

Smilšu kino – tā ir emocijām bagāta un enerģijas piepildīta māksla, kas no mākslinieka prasa precizitāti, ātrumu un spēju koncentrēties. Tā ir īpaša mākslas tehnika, uz speciāla gaismas galda veidojot zīmējumus un stāstus ar smiltīm, tādejādi radot gaistošu mākslu, kas, izmantojot video tehniku, ikvienam ir vērojama uz ekrāna.

1.-7.klases skolēniem tika dota iespēja piedalīties radošās un izglītojošās “Smilšu kino” nodarbībās, kurās paši varēja radīt, zīmēt un uzfilmēt smilšu kino īsfilmu, kā arī uzzināt kā šī māksla top, mācīties sastrādāties komandā, izmēģināt dažādas smilšu tekstūras, krāsas un formas.

Nodarbības otrajā daļā  skolēni devās uz darbnīcu “Smilšu aplikācija”. Smilšu aplikācijas ir vienkārša, ātri apgūstama un aizraujoša aktivitāte skolēniem, ar krāsainām smiltīm krāsojot dažādu zīmējumu kartītes. Rezultātā skolēni izveidoja krāsainas, košas un katram pilnīgi atšķirīgas smilšu glezniņas, kas saglabāsies un priecēs ikvienu.

Skolēni atzina, ka uzzināja daudz jaunas informācijas par smiltīm, ka Latvijā ir vienas no smalkākajām smiltīm pasaulē un mūsu valsts rietumdaļā sastopams smilšu krupis. Jāatzīst, ka no visa plašā piedāvājuma, skolēni vislabprātāk izvēlējās krāsot kartiņas ar Latvijas tematiku – latviešu tautu meitu un tautu dēlu, kā arī Lāčplēsi.

 

Sintija Kreimane
Valles pamatskolas skolotāja

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts: vecumnieki@vecumnieki.lv
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933