Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Bruņinieku dzīve

1 logo skolas soma

Šā gada 28. novembrī, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, Misas vidusskolas  7. – 9. klases skolēni devās uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, lai  nodarbībā “Viduslaiku bruņinieki” gūtu jaunas zināšanas par viduslaikiem.

Stundas laikā jaunieši iepazinās ar Rīgas pils vēsturi  un to, kādi bruņinieku ordeņi tajā mitinājušies. Interesanti tika stāstīts par bruņinieku ieročiem, apģērbu un dzīvesveidu. Jaunieši uzzināja, ka katram bruņiniekam bija jāapgūst 7 prasmes pirms kļūt par bruņinieku – peldēšana, dūru cīņas, medības ar piekūnu, jāšanas māka, loka šaušana, šaha spēle, dzejas runāšana. Bruņinieka aprīkojums bija ļoti dārgs -  42 govis. Nodarbības noslēgumā katram bija iespēja uzvilkt kādu no bruņinieka tērpa atribūtiem un paņemt rokā bruņinieka ieročus – kaujas vāli, kājnieka zobenu un jātnieka zobenu.

Pēc nodarbības skolēni atzina, ka ir papildinājuši zināšanas par Viduslaikiem,  bruņinieku lomu un dzīvi šajā vēsturiskajā periodā,  sapratuši, ka būt par bruņinieku nav bijis viegli – smagais un dārgais aprīkojums, ko ne katrs bija spējīgs iegādāties. Īpašs pārsteigums jauniešiem bija tas, ka, lai kļūtu par bruņinieku bija jāmācās runāt dzeju un spēlēt šahu.

 

7. klases audzinātāja
Guna Gasjūne - Pavāre

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933