Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Mācāmies ar kino!

1 logo skolas soma

Vecumnieku vidusskola jau otro gadu projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros iegādājās  LKS piedāvājumu “Kino visiem un visur Latvijā”,  kur mūsu rīcībā nonāk  latviešu spēlfilmas, animācijas un dokumentālas filmas, kuras varam izmantot mācību procesā.

Lielākoties filmas tiek izmantotas vai nu vēstures, kulturoloģijas, vizuālās mākslas, literatūras un klases stundās,  mācot dažādu saturu. Filmas kā materiālu varam izmantot, lai  analizētu vēstures, kultūras vai mākslas notikumus. Ar filmu palīdzību varam akcentēt dažādus mākslinieciskos paņēmienus, analizēt saturu, salīdzināt filmu ar rakstīto autora darbu, runāt par notikumiem, kas tiek atspoguļoti  dažādos veidos. Izmantojot animācijas pārrunājām vērtības kādas nes sev līdzi konkrētais varonis vai tā rīcība.  Reizēm filmas var pat izmantot tikai, lai rosinātu skolēnu domāšanu, kādu fragmentu, ko pēc tam analizēt, piedāvājot turpmāko scenāriju, un beigās salīdzināt vai tā bija domājis arī šīs filmas autors. Tas ir alternatīvs, moderns veids, kā skolēnos raisīt diskusiju, kritisko domāšanu par notikumiem un cilvēkiem un tai pat laikā, kādu jau redzētu filmu, noskatīties ar “svaigu aci” vai  pilnīgi citu iedziļināšanos.

Kopā mūsu rīcībā ir 7 filmas -  Baltu ciltis, Nameja Gredzens, Baltijas brīvības ceļš, Leiputrija, Mērijas ceļojums, Lidija un Homo novus un 10 animācijas filmiņas.  Pieredze rāda, ka vienu un to pašu filmu var analizēt no dažādiem skatu punktiem, vai nu vēstures notikumu kontekstā, vai piemēram sajūtu, emociju, pārdzīvoju kontekstā, pārrunājot galveno varoņu emocijas.

Sagatavoja S.Roga

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933