Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Misas vidusskolas 1. – 4. klases iepazīst ārsta kabinetu

1 logo skolas soma

4. decembrī Misas vidusskolas 1. – 4. klašu skolēni, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, apmeklēja Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju.

Skolēni devās medicīnas vēstures ceļojumā no sendienām līdz mūsdienām. Viņi iepazina medicīnas pirmsākumus ar tautas dziedniecības līdzekļiem un maģiskiem paņēmieniem Bronzas laikmetā. Apskatīja eksponātus, kas atspoguļo racionālo medicīnu – traumu ārstēšanu, brūču pārsiešanu ar bērza tāsi. Uzzināja un apskatīja no akmens laikmeta atrasto zvejnieka galvaskausu, uz kura acīm uzlikti dzintara gabaliņi. Tolaik cilvēki ticējuši, ka dzintars veido saikni starp dzīvo pasauli un aizsauli. Secināja, ka ārstniecības augiem bija liela nozīme ārstēšanā, tāpat kā mūsdienās. Savukārt pirtīs izdarīja dažādas ārstnieciskās procedūras, kā arī sagaidīja jaundzimušos. Pirts bija viena no tīrākajām vietām. Cilvēki pievērsās maģiskajai medicīnai – nēsāja amuletus, maskas, talismanus un veica dažādus rituālus.

Tālāk ceļojums aizveda uz viduslaikiem. Šajā ekspozīcijā iekārtota viduslaiku aptieka, izveidota viduslaiku pilsēta, kurā parādīta viduslaiku pilsētnieku sadzīve, slimību diagnostika un ārstēšana. Visbaisāk bija apskatīt  mēra epidēmijas laiku, redzēt kā mūķenes savāc mirušos un slimības piemeklētās mājas iezīmē ar burtu P.

Ceļojums turpinājās 18. – 20. gadsimtā.  Šeit bija redzama medicīnas nozares attīstība un ievērojami sasniegumi. Īpašu uzmanību un žēlumu pret suņiem, sagādāja profesora Demihova eksperimenta rezultāts – divgalvainais suns.

Taču ceļojums  20. – 30. gadsimtā  sāka nedaudz līdzināties mūsdienām. Medicīna strauji attīstījās un uzlabojās. Skolēniem radās priekšstats par slimnīcas operāciju zālēm, bērnu slimnīcas palātu un zobārsta kabineta iekārtojumu.

Visiem prieks bija apskatīt Kosmosa ekspozīciju. Tajā aplūkojām suni  Černušku, kurš lidoja Kosmosā, kā arī kosmonauta  skafandru un uzturu.

 Skolēni atzina, ka visinteresantākais un aizraujošākais bija ceļojums senos laikos, jo par tā laika medicīnu nebija informācijas. Šī ekskursija radīja priekšstatu par medicīnas attīstību un nepieciešamību mūsdienās.

                                                                                    Misas vidusskolas 1.klases skolotāja  Inga Spangere

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933