Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Dvēseļu putenis

1 logo skolas soma

 

28.novembrī Stelpes pamatskolas 7.-8.klases skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja filmu “Dvēseļu putenis”.

7.klases pārdomas par filmu:

Man filma patika, jo es iepazinos ar 1.pasaules kara šausminošajiem notikumiem. Var lasīt grāmatas un klausīties cilvēku nostāstus, bet ieraudzīt to pašam, iejusties zēna lomā, tas ir kaut kas.

Bija grūti neraudāt par nevainīgajiem iedzīvotājiem, kurus nogalināja. Bija grūti noskatīties kā nogalina mājdzīvniekus. Ļoti pārdzīvoju par Artūru, jo viņš vienu aiz otra pazaudēja visus savus ģimenes locekļus.

Man patika filmu skatīties tāpēc, ka jaunais puisis, šīs filmas laikā auga, mainījās un kļuva vīrišķīgs.

Es ļoti pārdzīvoju par tiem cilvēkiem, kuri piedalījās 1.pasaules karā un zaudēja savas dzīvības, lai mūsu valsts būtu brīva un neatkarīga.

8.klases pārdomas par filmu:

Filma „Dvēseļu putenis” ir dramatiska, varonīga, traģiska. To skatīties nav viegli, jo attēlotas 1. pasaules kara šausmas, cilvēku pārdzīvojumi. Filma ir ļoti emocionāla, ir jāraud par cilvēku ciešanām. Noskatoties filmu, var izprast vēsturiskos notikumus Latvijā 1.pasaules kara laikā, redzēt, kā cīnās latviešu strēlnieki. Apbrīnojama ir latviešu strēlnieku varonība, izturība, jo cīnīties nācās drausmīgos apstākļos, ziemā, salā. Ļoti žēl, ka tik daudz cilvēku karā aizgāja bojā. Filma liek domāt, kā būtu rīkojušies mēs. Kaut arī būtu bailes, daudzi no mums būtu cīnījušies par Latvijas brīvību. Labi, ka filma beidzās gaiši, karš ir beidzies, sāksies mierīga dzīve, cilvēki varēs atgriezties savās mājās.

9.klases pārdomas par filmu:

Kristers raksta: “Manuprāt, “Dvēseļu putenis” ir labākā latviešu filma. Mani iepriecināja tas, kā Artūrs no puikas izauga par īstu Latvijas patriotu, kas gatavs ziedot dzīvību savas zemes brīvības dēļ. Visvairāk es pārdzīvoju, ka galvenā varoņa acu priekšā nogalināja brāli.

Es katram latvietim iesaku noskatīties filmu, jo tā stāsta par vēsturi, latviešu strēlniekiem un brīvības cīņām.”

Evelīna: “Filma bija ļoti smaga un otrreiz skatīties tik drīz to negribētos. Visvairāk prātā man palikusi aina, kurā strēlniekiem bija jāšauj uz saviem kara biedriem. Visu laiku pārdzīvoju par šausmām, kas strēlniekiem bija jāpieredz. Gribu pateikt paldies filmas veidotājiem par darbu.”

Vivita: “Šī filma man palīdzēja saprast, cik nozīmīgas bija strēlnieku kaujas un cik grūti viņiem nācās cīnīties par savu zemi. Šo filmu vajadzētu noskatīties katram Latvijas jaunietim, lai saprastu, kādi upuri bija jānes, izcīnot brīvu valsti.”

Rainers: “Filma bija lieliska. Tā labāk ļāva izprast mūsu tautas vēsturi un novērtēt pašu dārgāko – brīvību. Paldies, ka devāt iespēju filmu noskatīties!”

 

 

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933