Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Patiesi sirsnības mirkļi Marinas Kosteņeckas grāmatu krājuma “Mans XX gadsimts” prezentācijā Misas vidusskolā

logo skolas soma copy

Prezentējot atmiņu krājumu “Mans XX gadsimts”, LNB Atbalsta biedrība un rakstniece Marina Kosteņecka 2019.gada 6.decembrī viesojās Misas vidusskolā.

“Nekas šajā pasaulē nav nejaušs, it īpaši – tikšanās ar cilvēkiem” –  ar šiem vārdiem iesākām tikšanos Misas skolā.  Kopīgi pavērām M.Kosteņeckas grāmatas “Mans XX gadsimts” tā dzīves posma lappuses, kas saistītas ar mūsu novadu, Misu, Misas kūdras fabriku, skolu un tuvējo Misas apkārtni.

Rakstniece bija priecīga būt šeit, pie mums, kā viņa teica: “Mājās, savā dzimtenē!”. M. Kosteņecka dalījās atmiņās par laiku savās mājās “Draudziņos”, par Misas kūdras fabrikas direktoru J.Krūmiņu. Jaunākajiem klausītājiem bija interesanti dzirdēt par rakstnieces bērnību, mēģinot izprast šai paaudzei nesaprotamo vēstures periodu, kurā dzīvojoši viņu vecāki un vecvecāki. Ar interesi klausījāmies rakstnieces stāstījumā par sarkanās jarangas skolotājas piedzīvojumiem Čukotkā. Tika pavērta arī lappuse par Černobiļu, pieminot bērnu ārstu Andri Jungu no Iecavas.

Skolotāja Dale Oškalne, kura rakstnieci atceras kā 16 gadīga meitene, tikšanās sākumā sveica M.Kosteņecku ar pašdarinātu lakatu sarkanbaltsarkanajās krāsās. Savukārt pasākuma noslēgumā, rakstniece satika J. Krūmiņa jaunāko mazmeitu, kurai rakstniece uzdāvināja vēsturisko grāmatu par 20.gadsimtu.

M. Kosteņecka ir ne tikai rakstniece, bet arī lieliska stāstniece. Laiks paskrēja ļoti ātri, no tagadējās “Draudziņu” māju saimnieces Mārītes Ozolas rakstniece saņēma pašdarinātu Ziemassvētku dekoru, veidotu no mājas pagalma dabas materiāliem, un reizē uzaicinājumu paviesoties kādreizējās mājās. Ar neviltotu prieku rakstniece piekrita uzaicinājumam apskatīt savu bijušo “jaunrades namu”.

 Paldies M. Kosteņeckai par sirsnīgo, mīlestības pilno vēsturisko, audzinošo literāro mācību stundu!

Bibliotekāre Ilze Arāja

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933