Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Ekskursija Latvijas Nacionālajā operas un baleta teātrī

logo skolas soma copy copy copy

2019.gada 10.decembrī Misas vidusskolas 7.-9.klašu skolēni devās projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros mācību ekskursijā uz Latvijas Nacionālo operas un baleta teātri.

Lielās un smagās durvis verot, prātā rodas doma, kas ir šī noslēpumainā ēka?

Tā ir vislielākā un plašākā  kultūras iestāde Latvijā. Vienas sezonas laikā tiek izrādītas līdz 200 izrādēm. Lai nodrošinātu kvalitatīvu kultūras baudījumu, operas un baleta teātrī strādā 28 operas solisti un 105 orķestra  mūziķi,  62 kora dalībnieki un 70 baleta dalībnieki. Lielajā zālē operas vai baleta uzvedumu var baudīt 946 skatītāji, bet Jaunajā zālē  -  līdz 300 skatītāju.

Nacionālā operas un baleta teātra mērķis ir kultūras mantojuma saglabāšana, nostiprināšana, aktualizēšana un popularizēšana gan Latvijā, gan pasaulē.

Katra teātra sākums ir foajē, garderobe un kafejnīca. Skolēniem bija iespēja  novērtēt šo telpu iekārtojumu.

Skolēni redzēja, kā tiek liktas dekorācijas I.Kalniņa izrādei ,,Spēlēju, dancoju.” Dekorācijas un butaforijas uzstādīja tikai astoņi darbinieki. Gaismotāji, skaņotāji, drēbnieki, mākslinieki, suflieris strādāja ļoti nopietni, jo katra izrāde ir kvalitatīvs un svarīgs kultūras pienesums skatītājiem. Izrādās, ka ,,aizskatuve” ir divas reizes lielāka nekā pati skatuve. Skatuve ir slīpa, lai labāk varētu redzēt aizmugurē esošos baleta dejotājus.

 Skolēni redzēja skaistos baleta mākslinieku tērpus izrādēm ,,Hamlets”, ,,Pīķa dāma”, ,,Riekstkodis.

Bija iespēja paklausīties un paskatīties orķestra mēģinājumu un diriģenta A.Veismaņa diriģēšanu. Gide pastāstīja par krēslu izvietojumu zālē, belatāžā un balkonā. Varējām ienākt ložā un iesēsties prezidenta krēslā.

Tikai žēl, ka nesatikām nevienu operas vai baleta mākslinieku, toties guvām  informāciju par teātra māksliniekiem, par teātra celtniecību, darbību kara laikā un mūsdienās.

                                                                                                                   Sagatavoja: skolotāja D.Oškalne

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933