Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Projekta ietvaros skatās filmu “Oļegs”

1 logo skolas soma

Skaistkalnes vidusskolas audzēkņi š.g. decembrī skatījās filmu “Oļegs”, kas tika iegādāta projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Filmas varonis Oļegs ir Latvijas nepilsonis, pēc profesijas miesnieks, kurš devies labākas dzīves meklējumos – strādāt gaļas kombinātā Beļģijā. Pavisam drīz galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, jo viņa dzīvi sāk kontrolēt poļu noziedznieku banda. Psiholoģiskā spriedze spiež galveno varoni pieņemt lēmumu par bēgšanu, kas sākumā šķiet neiespējama. “Oļegs” ir skaudrs stāsts par ekonomiski neaizsargātu cilvēka likteni, kurš nonācis apburtā lokā – trūkums, kredīti, likumu aizsardzības neesamība, atkarība no paverdzinātājiem, kas atkal noved pie trūkuma. Filmas pamatā ir patiesos notikumos balstīts un uz spēcīga sociāla fona veidots cilvēcīgs stāsts par jauna vīrieša cerībām un sapņiem izcīnīt sev labāku dzīvi.

Skolēnu pārdomas par filmu:

Eduards: “Filma man patika, jo atspoguļo mūsdienu finanšu problēmas un darba problēmas cilvēkiem, kuriem nav augstākā izglītība. Filmā parādīts, ka vēl joprojām, mūsdienu pasaulē, pastāv verdzība.”

Arta: “Pēc filmas noskatīšanās pārņem neliels apjukums un nesaprašana. Patika tas, ka filmā tika parādīts, ka aizbraucot uz ārzemēm, ne vienmēr ir iespēja un izdodas iegūt sev vēlamo peļņu, vai vispār darbu.”

Mārtiņš: “Filma ir pamācoša, nevajag uzticēties svešiniekiem un, it īpaši, ja tu esi citā valstī un nav neviena tuvinieka blakus. Viesstrādniekiem, pirms brauc strādāt, vajag noslēgt līgumu un atrast stabilu mājvietu.”

Klāvs: “Filmas kvalitāte ir drausmīga, bet ideja ļoti laba. Filma sižets balstīts uz patiesiem notikumiem. Eiropas viesstrādnieku situācijas ir dažādas. Daži atrod laimi, daži aukstu pagraba grīdu vai pat vēl ļaunāk.”

Matīss: “Filmas ideja bija laba, taču neprasmīgi parādīts. Man šķiet, ka Oļegam bija jābūt gan emocionāli, gan fiziski stiprākam. Man patika filmas aktualitāte.”

Sarmis: “Šis filmas doma man patika, taču es īsti nepiekrītu tam, kā tas tika atspoguļots. Filma pati par sevi bija ļoti juceklīga, tajā bija par daudz visādi pagriezieni un izmaiņas.”

Megija: “Manuprāt, filmas doma bija laba un tematika bija aktuāla, bet filmas doma neatspoguļojās tā, kā tam vajadzētu. Noteikti varēja labāk.”

Kristaps: “Man patika filmas koncepts, bet slikti attēlots. Man nepatika, ka Oļegs nepastāvēja par sevi un ļāva visiem kāpt uz galvas.”

Sanija: “Ideja bija ļoti laba un interesanta, bet tas nebija pietiekami labi parādīts. Šī ir ļoti laba filma priekš skolēniem, jo tā ir kā dzīves mācība. Oļegs bija kā gūsteknis un neko nevarēja padarīt. Man ļoti patika filmas doma!”

Lelde: “Filma ir ļoti dziļdomīga. Brīžiem sižets ir nesaprotams, bet filmas doma ir laba. Bija grūti saprast tekstu, jo filmā skanēja dažādas valodas un akcenti. Uzskatu, ka šī filma parāda, kāda dzīve var izvērsties, ja izdari nepareizās izvēles un uzticies nepareizajiem cilvēkiem.”

Annija: “Manuprāt, filmai bija jāvelta vairāk laika, tā tika sasteigta un ar mazu budžetu. Notikumus varēja atspoguļot kvalitatīvāk, akurātāk.”

Laura: “Šī filma man lika justies ļoti drūmi. Visvairāk man patika, kad Oļegs sāka kaut ko darīt par radušos situāciju, un patika, ka filma parādīja, ka ne vienmēr sarunātais darbs ir tāds, kā solīts.”

Kristers: “Manuprāt, filmā bija dziļa doma. Tā bija kā mācība, piemērs, ka visur dzīvē klīst ļaunums, taču tas ir jāpārvar. Filmā galvenais varonis bija pārāk nobijies, nevarīgs, taču tas parāda to, ka cilvēkiem ir lemts ciest, tāpat, kā cieta Jēzus Kristus.”

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933