Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Valles pamatskolas skolēni apmeklē Vecrīgu un Melngalvju namu

logo skolas soma copy copy copy copy

9.decembrī Valles pamatskolas 7.-9.klases skolēni iniciatīvas ''Latvijas  skolas soma'' ietvaros devās izzinošā mācību ekskursijā uz Rīgu.

Kā pirmo jaunieši apmeklēja Melngalvju namu, kur papildināja savas zināšanas par Latvijas vēsturi, kā arī novērtēja nama nozīmi šodienas Latvijas politiskajā un kultūras dzīvē.   Melngalvju nams ir Rīgas simbols un tās sirds. Nams vairāk nekā 600 gadu bija Rīgas rota, dzīru un saietu vieta ar krāšņām, bet stingrām tradīcijām, kā arī ar augstu prestižu. Otrais pasaules karš tam bija liktenīgs, bet vēsturiskais uzraksts virs ieejas ''Ja man kādreiz sagrūt būs, mani atkal celiet jūs'' piepildījās, un īsi pirms Rīgas 800. jubilejas tas atkal atdzima. Rīgas pils remonta laikā kalpojis par prezidentu rezidenci, tagad ar jaunu ekspozīciju pieejams apskatei.

Šodien Melngalvju namu var skatīt visā tā godībā. Skolēni aplūkoja ēkas krāšņo fasādi, kas ietver dažādu stilu arhitektoniskās un dažādu laikmetu mākslinieciskās vērtības. Pēc tam nokļuva viduslaikos - plašajos nama pagrabos, kur uzzināja par ēkas vēsturi, klausījās gides interesantajā stāstījumā par to, kā tajos laikos notikušas dzīres, kādi likumi bijuši, cik bargi bijis jāmaksā par nejauši izlietu alus kausu. Bargi sodi bijuši par jebkuru pārkāpumu, laiks bijis jāpavada saturiskās sarunās.

No viduslaikiem pārgāja uz jaunāku vēsturi, priecājoties par telpu grezno interjeru, vēsturiskiem priekšmetiem, lielisko sudrablietu kolekciju, kas reiz bijusi lielākā Baltijā, brīnumainajām kristāla lustrām, iejutās greznajā Svētku zāles atmosfērā un novērtēja to, cik brīnišķīgi, ka Melngalvju nams ir atjaunots, ka varam būt lepni par tā vēsturi un priecāties par iespēju  visu skatīt savām acīm un arī rādīt pilsētas viesiem.

Mācību ekskursijas turpinājumā skolēni noskatījās daudzdimensiju filmu Look at Riga, kas veidota kā ceļojums pa pilsētvidi, kurā notverts pilsētas vēsturiskais šarms līdz ar mūsdienīgas metropoles aizrautīgo ritmu, apskatot tās nozīmīgākos vēstures, mākslas un arhitektūras objektus no cita skatu punkta. Filma veidota kā nepārtraukts dinamisks lidojums un tās noskatīšanās līdzinās reālam ceļojumam ar klātbūtnes efektu. 5D tehnoloģijas pielietojums filmā līdzās animācijas un skaņas efektiem  ļauj kino skatītājiem ceļot ne tikai virtuāli, bet arī sajust gluži reālas emocijas – 3D stereoskopisks attēls, kustības imitācija, vēja brāzmas, ūdens šļakatu lāses, pieskārieni, vibrācijas un citi klātbūtnes efekti pārvērš iepriekš pasīvos skatītājus aktīvos ceļotājos. 

Izzinošas mācību ekskursijas laikā tika iepazīts Rīgas vēsturiskais centrs, Melngalvju nams, Doma baznīca un Doma laukums. Skolēni ieguva plašas zināšanas par Rīgas un Melngalvju nama vēsturi.

Sintija Kreimane
Valles pamatskolas skolotāja

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933