Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Vecumnieku vidusskolas pirmklasnieki piedalās sveču meistardarbnīcā

1 logo skolas soma

Š.g. 9.decembrī Vecumnieku vidusskolā notika nodarbība “Sveču meistardarbnīca” projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, kurā piedalījās 1.a, 1.b un 1.c klase.

Pirmspasākuma posms: Skolēni jau no novembra beigām aktīvi iesaistījušies Ziemassvētku gaidīšanas aktivitātēs- gatavojot apsveikumus vecākiem, skolas darbiniekiem, gatavojot priekšnesumu vecākiem Ziemassvētku laikā klasēs, lasot stāstus par ziemu un svētku svinēšanu mācību grāmatā. Vecāki Ziemassvētku laikam sagatavojuši pārsteigumus, rīta aplī kopā ar skolotājam lasām Ziemassvētku stāstus un pasakas.

Piedzīvojums: 9.decembrī 1.a klases telpa bija pārvērtusies par sveču darbnīcu. Divi darbnīcas vadītāji - sveču meistari mūs iepazīstināja ar sveču liešanas vēsturi un tradīcijām dažādās zemēs no senseniem laikiem līdz mūsdienām, uzdodot arī jautājumus bērniem.

Bērni uzzināja, ka Latvijā 2.februārī svinama īpaša svecēm veltīta diena - Sveču diena, bet Latvijā sveču degšanas tradīcijas ir arī tumšajos rudeņu un ziemas vakaros, tādēļ skolēni ar lielu prieku un entuziasmu ķērās pie sveču gatavošanas.

Iepriekš stingri brīdināti par drošību, gatavojām 3 veidu sveces - silikona formā ievietojām krāsainus parafīna gabaliņus, darbnīcas vadītājs formā ielēja karstu parafīnu, kad tas atdzisa un sacietēja, sveci no formas izņēma un ievietojām tajā dakti.

Otrā svece tika gatavota keramikas formā, ievietojot centrā dakti, krāsainos parafīna gabaliņus un uzlejot karsto parafīnu, taču šoreiz pēc izvēles varējām papildināt sveci ar aromatizētu parafīna dekoru.

Trešo sveci marmorējām - sveču meistare ūdenī iepilināja speciālas krāsas, kuru krāsu toni varējām izvēlēties paši. Peldinot jau gatavu baltu sveci trauciņā, svece ieguva neatkārtojamu krāsu rakstu.

Sveces iesaiņojām īpašos maisiņos.

Rezultāti: Iesaiņotās sveces būs dāvana mūsu ģimenēm svētkos - Ziemassvētku pasākumos klasēs. Apmeklēsim arī Sala papuku Jelgavā,  Rūķu ciemā “Lediņos”.

1.a, 1.b, 1.c klašu audzinātājas I.Ieveniece, A.Nagle, A.Čerpinska.

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933