Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Misas vidusskolas skolēni apmeklē muzeju

1 logo skolas soma

12.decembrī seši Misas vidusskolas 12.klases izglītojamie devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Vispirms apmeklējām Latvijas universitātes dabaszinātņu fakultātes jauno ēku – Dabas māju.  Universitātes darbiniece pastāstīja par studiju iespējām un studentu dzīvi. Mēs izstaigājām ne tikai auditorijas, bet arī laboratorijas un siltumnīcas.

Interesanti, ka studentiem ir daudzveidīgas iespējas  universitātes ēkā pavadīt laiku – nelielas  telpas, lai sagatavotos nodarbībām, lasītavas, auditorijas, pat uz kāpnēm novietoti nelieli spilventiņi, lai sēdētu.

Nodarbība memoriālajā  R.Blaumaņa un J.Rozentāla muzejā bija veltīta J. Rozentāla daiļradei un glezniecības virzieniem 19.gs.b. – 20.gs.s. Nodarbību apmeklējām projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros. Nodarbības sākumā iepazināmies ar slavenā gleznotāja  dzīvi un daiļradi, kā arī viņa dzīvokli, kurā esošām mēbelēm viņš veidojis skices jūgendstilā. Nodarbības turpinājumā   katram bija jāatrod norādīto mākslas stilu piemēri dzīvoklī. Akadēmisms, reālisms, impresionisms, jūgendstils un simbolisms  - šo mākslas stilu paraugi bija atrodami Rozentāla dzīvoklī. Pēc 10 minūtēm  satikāmies Rozentāla darbnīcā un pārrunājām  veikto, diskutējām par redzēto. Interesanti, ka projektējot māju, šo dzīvokli nama īpašnieks un arhitekts K.Pēkšēns  veidojis sadarbībā ar mākslinieku, īpaši izbūvējot logus gaismai bēniņos. Tā ir vienīgā šāda veida  darbnīca Rīgā. Nodarbības noslēgumā viesojāmies arī R.Blaumaņa istabiņā, kuru tas īrēja, kad dzīvoja Rīgā.

Dienas noslēgumā koncerts „Mūzika Tev” ietvaros. Šoreiz tēma „Latvieši un elektronika”.  Tas bija neierastāks mūzikas žanrs, bet interesanti bija ar to iepazīties. Koncerta laikā guvām ieskatu latviešu elektroniskās mūzikas vēsturē, to mums stāstīja un demonstrēja Roberts Gobziņš. Mūsdienu elektroniskās mūzikas paraugus demonstrēja dažādi dīdžeji, no tiem neparastākā bija Evija Vēbere, kura aicināja interesentus pēc koncerta uz sarunu. Viņa demonstrēja iespējas, kuras sniedz dažādie sintezatori, viņa arī dāvināja savus kompaktdiskus.

I.Vaisjune 12.klases audzinātāja

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933