Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Citādas mācības

logo skolas soma

2020. gada 6.februārī Misas vidusskolas  5. – 9. klašu audzēkņi, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Rīgu, lai pavadītu dienu citādā mācību gaisotnē.

8. un 9.klases skolēni apmeklēja Okupācijas muzeju. Apmeklējuma laikā gides stāstījums ieinteresēja visus: ,,Latvijas Okupācijas muzejs glabā nācijas atmiņu un ilgstoši noklusēto vēstures stāstu par Latvijas valsts, tautas un zemes likteni divu svešu varu pakļautībā no 1940.-1991.gadam. Šis ir stāstījums par nodevību, vardarbību, par noziegumiem pret cilvēkiem, par bezspēcību un bailēm, bet arī par nepakļaušanos, pretošanos un varonību, pat izturību un garīgo spēku, kas ļāva tautai izdzīvot.”

Skolēni iesaistījās mācību nodarbībā, kurā darbojoties četrās grupās, viņi veica izpētes darbu. Strādājot ar vēstures avotiem, viņi papildināja savas zināšanas un prezentēja iegūto informāciju. Lasot dokumentālos faktus un datus, skolēni aizpildīja darba lapas. Uzdevumi bija dažādoti gan par izglītību, gan par ikdienas dzīvi, gan par saimniecības jautājumiem, gan par kultūras notikumiem padomju cilvēka ikdienā. Daļai skolēnu informācija bija zināma, jo vecvecāki par to  stāstīja.

Savukārt 5. – 7. klašu audzēkņi apmeklēja Latvijas Dabas muzeju un nodarbību „Vulkānisms un tā izpausmes”. Skolēni, vulkāniem veltītā ekspozīcijā, iepazina gan to kā vulkāni veidojas, gan pasaules kartē aplūkoja vulkāniem bagātākās pasaules vietas. Interesanti bija uzzināt par dažādajām vulkāna formām un veidiem – vulkāni var būt gan kā ļoti augsti kalni, gan līdzenumi, ka kuriem lava plūst kā upe. Nodarbības laikā tika aplūkoti dažādi vulkāniskie ieži, interesanti bija uzzināt, ka gandrīz katrā mājā ir sastopams  viens no tiem – pumeks. Lielu sajūsmu radīja vulkāniskās bumbas, kuras var būt pildītas ar pusdārgakmeņiem. Jauniešiem tika demonstrēti video ar dažādiem vulkānu izvirdumiem un pēc to noskatīšanās tika aizpildītas darba lapas par dažādiem vulkānu veidiem. Nodarbība noslēdzās ar diviem eksperimentiem – vulkāna izvirdums un lavas lampa.

Šī mācību ekskursija bija iespaidiem  bagāta.

Misas vidusskolas skolotājas
Dale Oškalne un Guna Gasjūne-Pavāre

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933